Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Vesty

Vesty pro vodní sporty - bezpečné řešení v internetovém obchodě Sportano 

Vodní sporty jsou skvělé aktivity, které vyžadují nejen správné dovednosti, ale také vybavení nebo oblečení pro zajištění bezpečnosti a pohodlí. V první řadě je dobré se vybavit záchrannou vestou, bezpečnostní vestou nebo vztlakovou pomůckou, abyste se v případě nekontrolovatelné situace na vodě mohli bezpečně dostat na břeh. Ve Sportanu máme skladem vysoce kvalitní vesty pro vodní sporty od profesionálních značek, jako jsou Aquarius, AQUASTIC, SPINERA, JOBE, O'Neill, MANERA nebo ION

Ochranné, plovací a záchranné vesty - typy vest pro vodní sporty 

Mezi typy vest pro vodní sporty patří bezpečnostní vesta, která chrání člověka před zraněním v důsledku pádu do vody. Mnohem tenčí a méně postavený a ve srovnání se záchrannými vestami. Modely záchranných vest mají pevný límec a jsou propracovanější, protože jejich nejdůležitějším úkolem je udržet člověka na hladině bez ohledu na situaci. Záchranné vesty zahrnují:  

  • Nafukovací záchranná vesta - má kazetu, která se naplní vzduchem a aktivuje se kontaktem s vodou nebo zatažením za provázek; 
  • Záchranná vesta přes tělo - vesta bez rukávů a límce;  
  • Pěnová záchranná vesta - vyrobená ze syntetických tkanin (pěna). 

Jako pomůcka pro případ pádu do vody jsou k dispozici také záchranné vesty, které jsou určeny pro osoby, které se ve vodě cítí jistě. Nejčastější volbou je neoprenová vesta, jejíž materiál má tepelně izolační vlastnosti, nepropouští vodu a pohodlně sedí.  

Jaké jsou rozdíly mezi vestami pro vodní sporty?  

Při výběru vesty pro vodní sporty je třeba zvážit dva typy: záchrannou vestu a vestu na záda, které se na vodě nosí nejčastěji. Rozdíl mezi plovací vestou a záchrannou vestou spočívá v tom, že první model je určen pro osoby, které umí plavat a cítí se ve vodě jistě. Poskytuje ochranu proti nekontrolovaným pádům do vody a pomáhá také při plavání nebo výstupu na břeh. Záchranná vesta naproti tomu udržuje člověka na hladině bez ohledu na jeho stav. Obvykle je vybaven pevným límcem, který u jistící verze není, a udržuje tak hlavu na povrchu.  

Ostatní typy vest se obvykle liší střihem nebo umístěním jednotlivých prvků či vrstev odlišně od všech modelů.  

Vesty pro děti a dospělé - jak vybrat správný model? 

Při výběru je především důležité sladit vesty pro dospělé a dětské vesty z hlediska velikosti osoby. Obvod těla je nejlepší změřit přesně, protože výrobek musí správně sedět. Příliš malá vesta tlačí na tělo a příliš velká vesta může při plavání sklouznout. Důležitým faktorem je vztlak, který se u dětských modelů pohybuje od 40N do 100N. Pro dospělé se dobře hodí vesty se vztlakem 50 až 150 nebo 200 N. Dámská vesta pro vodní sporty se od pánské vesty obvykle liší střihem a barevnými variantami. Naopak pro děti jsou výrobky přizpůsobeny postavě nejmladších milovníků vodních sportů. 

Vesta pro vodní sporty a váha 

Vesta pro vodní sporty má určitou danou velikost, která je přizpůsobena maximálnímu zatížení uživatele. To se zároveň promítá do vztlaku výrobku, kdy konkrétní velikost vesty má také odpovídající hodnotu vztlaku. Například uživatel vážící 70 kg, což odpovídá velikosti L, má vestu s posunem přibližně 80 N. Takové označení najdete na některých výrobcích JOBE nebo Aquarius pro děti a dospělé. Proto je nesmírně důležité, aby byla vesta přizpůsobena velikosti a hmotnosti uživatele, aby splnila svůj účel.  

Jak si vybrat správnou vestu pro vodní sporty? 

Pokud se ve vodě cítíte sebejistě a často provozujete různé vodní sporty, jako je kitesurfing, windsurfing, SUP, kajak nebo wakeboarding, měli byste si vybrat bezpečnostní vestu nebo záchrannou vestu. Jedná se o modely, které poskytují oporu při nekontrolovatelných situacích na vodě a zvyšují vztlak. V případě, že se ve vodě necítíte dobře nebo se teprve pouštíte do vodních sportů, je nejlepší zvolit automatickou záchrannou vestu. Pokud se dostane do kontaktu s vodou nebo se šňůrou, naplní se vzduchem a zaručí vaši bezpečnost. Díky tomu nebude nošení záchranné vesty při sportu problém.  

SUP, kajak, windsurfing - kdy je nutné se vybavit správnou vestou? 

Při různých aktivitách je dobré mít s sebou vodáckou vestu, zejména pokud se při plavání necítíte jistě. Záchrannou vestu je naopak vhodné nosit při plavbě na lodích nebo člunu a je vhodné ji mít i při plavbě na kajaku nebo člunu. Při jízdě na SUP, windsurfingu nebo kitesurfingu byste měli používat bezpečnostní nebo ochranný model, který zaručí vaši bezpečnost.  

Ve Sportanu najdete kompletní vybavení pro vodní sporty včetně záchranných vest, bezpečnostních vest nebo plovacích pomůcek od profesionálních značek. Náš zákaznický servis vám pomůže vybrat ty správné produkty, a pokud se vám nebudou líbit - můžete je vrátit až do 30 dnů! 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget