Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Neoprenové oděvy a obuv

Neoprenové oblečení a obuv - vyberte si ty správné modely v internetovém obchodě Sportano 

Neoprenové oblečení a obuv jsou díky svým vynikajícím tepelně izolačním vlastnostem nezbytným oděvem při pobytu na vodě a provozování vodních sportů. Neopren je materiál, který poskytuje pohodlí zejména při vodních aktivitách. Je také odolný, pružný a nepromokavý, a proto si stále více lidí vybírá profesionální oblečení z tohoto materiálu. Ve Sportanu najdete kvalitní neoprenové oblečení a obuv od značek jako Billabong, Cressi, ION, JOBE, MANERA, NeilPryde, TUSA, Rip Curl nebo Quiksilver.  

Neoprenové čepice, pásky na ruce, rukavice nebo šortky - druhy neoprenového oblečení 

V závislosti na vašich potřebách a typu činnosti, které se věnujete, si vyberte oblečení, které je funkční a splňuje svůj účel, tj. poskytuje plný tepelný komfort a pohodlí při nošení. Jednotlivé oděvy nesmí způsobovat otlaky a musí být přizpůsobeny převládajícím povětrnostním podmínkám. Neoprenové oděvy zahrnují:  

 • neoprenové bundy a mikiny; 
 • neoprenové šortky, legíny a kalhoty; 
 • neoprenová trička;  
 • neoprenové masky; 
 • čepice, kukly a neoprenové čepice; 
 • neoprenové ponožky; 
 • neoprenové rukavice; 
 • neoprenové obleky;  
 • neoprenové pásky; 
 • neoprenové vesty; 
 • neoprenové boty. 

Výběr neoprenového oblečení a obuvi by měl záviset na typu aktivity nebo na převládajících podmínkách. Nezbytné je vhodné svrchní oblečení a oblečení na plavání, tj. tričko, mikina, čepice nebo obuv. 

Tloušťka neoprenu - důležitý parametr při nákupu neoprenového oblečení a obuvi 

Při výběru neoprenového oblečení a obuvi věnujte pozornost tloušťce materiálu, abyste mohli oblečení přizpůsobit teplotě vody nebo typu aktivity. Čím je silnější, tím lépe chrání před chladem a je vhodná do náročnějších podmínek. Parametr tloušťky se udává v milimetrech, přičemž se obvykle uvádí hodnota 3/2, tj. výrobek má na trupu třímilimetrovou vrstvu a na rukávech dvoumilimetrovou vrstvu. Někdy je vedle oděvu uváděna tloušťka až 2 až 7 nebo 8 mm, což znamená, že materiál je obvykle dostatečně rozprostřen po celé ploše. Pokud chcete účinně chránit před chladem a vodou, postačí vám tkanina o tloušťce 4-7 mm. Na druhou stranu tenčí oděv, například 2 nebo 3 mm, poskytne ochranu a zároveň volnost pohybu. 

Kdy byste se měli vybavit neoprenovým oblečením a obuví? 

Pokud provozujete vodní sporty, jako je kitesurfing, windsurfing, SUP, kajak, šnorchlování nebo wakeboarding, je neoprenové oblečení a obuv nezbytností. To vás ochrání před chladem, vniknutím vody nebo zvýší vztlak. Kromě toho mohou neoprenové oblečení a obuv používat i lidé, kteří se pohybují nad vodou nebo provozují šnorchlování, tedy plavání pod vodní hladinou. Neopren umožňuje tělu udržovat správnou teplotu a zabraňuje tak podchlazení. Díky své pružnosti se přizpůsobí tělu a neomezuje v pohybu. Při plavání je rozhodně nezbytnou součástí oblečení. 

Jak si vybrat neoprenové oblečení? 

Při výběru neoprenových oděvů věnujte pozornost přizpůsobení velikosti vašemu tělu. Příliš volný oděv nebude dobře sedět, a nesplní tak své nároky na tepelnou ochranu a nepromokavost. Naopak příliš těsné plavky způsobují při plavání tlak, oděrky a celkové nepohodlí. Pokud chcete, aby vás oblečení nebo obuv dostatečně chránily před chladem a vodou, vyberte si modely ze silnější pěny. I zde vybírejte výrobky podle tloušťky použitého materiálu. Neoprenové oděvy se vyrábějí pro muže i ženy a obvykle se liší střihem a velikostí. Velký výběr střihů a barevných variant vám umožní přizpůsobit oděv vašim potřebám. 

Jak si vybrat neoprenovou obuv? 

Každý, kdo se věnuje vodním sportům nebo je často ve vodě, by se měl vybavit neoprenovou obuví. Poskytují vodotěsnost a dostatečnou tepelnou izolaci, zejména při koupání v chladnějších vodách. Speciální konstrukce se zesílenými švy a prvky chrání nohy před vodou a vlhkostí a zároveň umožňuje dostatečné proudění vzduchu. Obuv navíc nezpůsobuje oděrky ani poškození pokožky. Při výběru obuvi je třeba věnovat pozornost velikosti, která by měla být přizpůsobena noze. Nesmí být příliš malá, protože by tlačila, ani příliš velká, protože by mohla při plavání sklouznout z nohy. Obvykle se volí 5 mm neoprenové boty, které jsou o něco silnější, a proto pevně chrání před vodou a odřeninami. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget