Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Neoprenové boty

Neoprenové boty: vysoký komfort ve vodě se Sportano.cz 

V kategorii neoprenové boty ve sportovním obchodě Sportano.cz jsme shromáždili vysoce kvalitní neoprenové boty do vody od světových lídrů v oblasti vodního vybavení, jako jsou: JOBE nebo Billabong. Vyberte si model přizpůsobený vašim individuálním potřebám a úrovni pokročilosti, abyste si plně užili nebo dosáhli lepších výsledků na vodě i pod vodou. 

Pro windsurfing, pro potápění, pro mrože. Typy neoprenových bot

Ať už s vodními sporty začínáte, nebo jste zkušený profesionál, měli byste se o svá chodidla dobře starat. Neoprenová obuv do vody zaručuje vysokou tepelnou izolaci, dobrou přilnavost na mokrém a kluzkém povrchu a chrání nohy před ostrými předměty, vodními živočichy (např. mořskými ježky) a přímým kontaktem se špínou. Boty do vody jsou ideální i pro mrože, chrání je mimo jiné před chladem nebo nabodnutím na ostré kameny. 

Neoprenové potápěčské boty 

Měly by mít výztuhy (např. gumové) na špičkách, patách a nártu (snižují riziko odření a posunu ploutve) a zapínání ploutví. Neoprenové potápěčské boty by měly být správně připevněny k ploutvím, aby byla zajištěna plná volnost a pohodlí při používání.   

Neoprenové boty pro vodní sporty 

Ať už jezdíte na windsurfingu, paddleboardu nebo kitesurfingu, potřebujete na kluzkém/vlhkém prkně dobře držet nohu, takže se vyplatí používat další ochranu. Neoprenová obuv má v tomto případě texturovanou, zesílenou podrážku (např. vulkanizovanou), která zajišťuje přilnavost, a oddělenou špičku. 

Neoprenové ponožky

Neoprenové ponožky jsou ideální alternativou k botám, které můžete úspěšně využít jak při plavání, tak při triatlonových závodech a mrožích. Mají protiskluzovou podrážku s texturou pro jistější chůzi na kluzkém a mokrém povrchu.  

Jak si vybrat neoprenovou obuv pro vodní sporty?

Při výběru správné neoprenové obuvi začněte výběrem správné velikosti. Příliš těsné boty do vody způsobují nepohodlí při chůzi po pláži, na kamenitém pobřeží nebo při plavání a přispívají k nepříjemným odřeninám. Na druhou stranu příliš velké neoprenové boty sklouzávají z nohy a propouštějí vodu, takže dostatečně nechrání před chladem.  

Ujistěte se, že jste si pořídili vysoce kvalitní neopren, který je nejen odolný, ale také rychleschnoucí a prodyšný. Neoprenová obuv by měla mít také gumové výztuhy na patách a špičkách, které zajišťují lepší ochranu proti nárazům (např. kamínkům), propíchnutí a uklouznutí a delší životnost. 

Tloušťku neoprenových bot je třeba volit podle ročního období a aktivity ve vodě. Varianta pro studenou vodu by měla mít například tloušťku 6,5 nebo 7 mm, pro teplou vodu stačí modely o tloušťce 2-3 mm. Boty do vody mohou mít krátký nebo vysoký svršek pro teplejší nebo chladnější vody. 

Při výběru neoprenové boty na zip se ujistěte, že je odolná a má široký klín. Můžete si vybrat model s dodatečným poutkem na konci svršku, které vám usnadní obouvání a zouvání bot.

Na Sportano.cz najdete pánské a dámské neoprénové boty pro různé vodní aktivity, takže můžete své boty využít naplno a dosáhnout svých cílů, ať už jste začínající potápěč, nadšený kajakář nebo profesionální windsurfař. 

Rozbalit popis Sbalit popis