Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Kaprové vlasce

Kaprařské vlasce: největší výběr rybářských potřeb na Sportano.cz

Výběr správného kaprařského vlasce je poměrně náročný. Existuje mnoho různých typů rybářských vlasců, které se liší materiálem, barvou a pružností. Každá vlastnost má vliv na efekt nahazování a vláčení, proto je tak důležité vybrat si dokonalý vlasec, který bude plnit všechny své funkce

V obchodě Sportano.cz najdete vysoce kvalitní kaprové vlasce, které vám pomohou dosáhnout mimořádně plodného rybolovu. Dobrý kaprový vlasec se vyznačuje nízkou roztažností, měkkostí a odolností proti oděru

Pomůžeme vám vybrat nejlepší vlasec na lov kaprů 

Rybářské vlasce jsou klíčovou součástí rybářského příslušenství. Proto je důležité vybrat si takový, který zaručí efektivní odvoz kaprů. Jaké vlastnosti má nejlepší vlasec na lov kaprů

Barva

Barvu vlasce lze zvolit podle preferencí, ale je důležité, aby nebyl pro kapra příliš viditelný nebo příliš maskovaný před rybářem, který kontroluje směr, kterým ryba plave. Nejbezpečnější volbou, která bude fungovat za všech podmínek, je kaprový vlasec v maskovací barvě. Tento typ šňůry snadno splyne s jakýmkoli typem dna. 

Odolnost proti oděru

Bez ohledu na průměr by měl být kaprový vlasec odolný proti oděru, aby se při uchopení nástrahy rybou nepřetrhl. 

Síla

Pevnost kaprového vlasce je důležitým faktorem při lovu těžkých ryb. Nejčastější volbou je však šňůra o síle 7 až 10 kg. Taková šňůra vám umožní vláčet jakýkoli exemplář kapra. 

Rozšiřitelnost

Každý kaprový vlasec se vyznačuje svou délkou. Čím je však nižší, tím lépe - když kapr chytí nástrahu, je důležité začít rybu rychle tahat na napnutém vlasci. Pokud je šňůra příliš pružná, může se přetrhnout. 

Průměr

Průměr kaprařského vlasce je při lovu kaprů poměrně individuální záležitostí. Nejoblíbenější volbou je však monofil s univerzálním průměrem 0,33-0,38 mm, který zvládne rekreační rybolov na hladině a dlouhé náhozy. 

Výběr správného vlasce se musí řídit těmito parametry, abyste byli s rybolovem plně spokojeni. V opačném případě můžete kapra vyplašit nebo přetrhnout vlasec i s nástrahou. 

Kaprařské šňůry pro daleké nahazování: doporučené typy

Kaprový vlasec pro daleké nahazování musí být velmi pevný a odolný proti roztažení i oděru. Při lovu ryb na velkou vzdálenost závisí kontrola záběru především na vlasci a jeho napnutí, proto je tak důležitou součástí vybavení. Vysoce kvalitní pletené šňůry a kaprařské šňůry od předních výrobců kaprařských výrobků, jako jsou RidgeMonkey, Delphin a Prologic, jsou zárukou úspěšného rybolovu a lovu na nejvyšší úrovni. Výrobky těchto značek se dobře osvědčují za všech podmínek v letním i zimním období. Šňůry jsou vyrobeny s přesností a technologií, která umožňuje lovit těžké kapry s monofily o malém průměru, aniž by docházelo k přetržení nebo oděru vlasce. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget