Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Termosky

Termosky - odolné modely s dlouhou životností v obchodě Sportano

Termosky udržují teplotu nápoje nebo jídla po dlouhou dobu, a proto jsou ideální pro všechny, kteří chodí po horách nebo kempují po celý den. Se společností Sportano můžete své vybavení vybavit pouze praktickou a kvalitní výbavou. Najdete zde termosky na čaj, kávu nebo oběd, které vás zahřejí, od profesionálních značek, jako jsou Carp Spirit, Coleman, Jack Wolfskin, Kambukka, Salewa nebo Tatonka

Termosky na cesty, večeři, polévku nebo kávu - typy termosek

Ocelové cestovní termosky mají dvě vrstvy, díky nimž jsou schopny udržet původní teplotu nápoje po velmi dlouhou dobu (u profesionálních termosek začne teplota klesat až po přibližně 12 hodinách). Fungují jako termoska na čaj nebo kávu, takže si můžete dát teplý nápoj na cestách. Dodávají se s různými systémy uzavírání - některé mají klasický korek s těsněním, zatímco jiné mají automatické uzávěry, na které stačí zatlačit a můžete pít.  

Při horské turistice je důležité dodat tělu energii. Teplé jídlo připravené doma můžete na trase konzumovat v termosce na oběd, která díky dvojité izolaci udrží oběd teplý až 9 hodin. Termoska na oběd je mnohem nižší a širší než termoska na pití a má ploché šroubovací víčko. Kromě toho je v termosce integrován ventilační otvor, který je zodpovědný za vypouštění páry a regulaci tlaku. Díky tomu se nevysouvá a jeho otevření je kdykoli zcela bezproblémové. Tento typ termosky si můžete vzít nejen na stezku, ale také ji používat denně a brát si s sebou jídlo na libovolné místo.  

Termosky na kávu a čaj a termosky na jídlo - jaký je mezi nimi rozdíl?

Termosky na kávu a čaj se vyznačují především větším objemem než termohrnky - můžete najít variantu, která pojme i 3 litry nápoje. Materiálem pevné termosky je obvykle nerezová ocel, která velmi dobře izoluje teplotu a zároveň je lehká. Dobrým řešením jsou termosky, jejichž víčko může sloužit jako hrnek. Tím se sníží množství vybavení, které si musíte vzít s sebou do hor. 

Naproti tomu termosky na potraviny se vyznačují jiným tvarem - jsou širší a nižší než tradiční termosky. Mají přiměřeně velký vstupní otvor, abyste mohli jídlo pohodlně vkládat a vyndávat. Tento tvar také umožňuje rychlé vyčištění nádoby od zbytků po jídle. Jsou vyrobeny z dvojitého plastového materiálu, který je naplněn vakuem, jež udržuje teplo uvnitř.  

Jak vybrat správnou termosku?

Při výběru termosky na čaj, kávu nebo jídlo věnujte pozornost konstrukčnímu materiálu - obvykle se jedná o nerezovou ocel, která se vyznačuje odolností a dobrým udržováním tepla. Termoska Jack Wolfskin má také nerezovou technologii Stainless Steel, která nemění chuť nápoje. Termosky Salewa jsou vyrobeny ze 100% recyklovaného hliníku a materiálu bez obsahu BPA. Termosky této značky se vyznačují také dobrými tepelnými vlastnostmi - některé udrží nápoje až 24 hodin horké nebo 30 hodin studené. Naopak na jídlo jsou ideální termosky Kambukka se silikonovým dnem a odvětrávaným víčkem. Dokážou udržet jídlo teplé až 9 hodin. Ve Sportanu najdete termosky tohoto výrobce v různých velikostech a barvách. 

Odpovídá tomu i kapacita nádoby na tekutiny a jídlo, takže si s sebou můžete pohodlně vzít nápoje a jídlo na celodenní túru.  

Termosky - jak zajistit, aby dlouho vydržely teplé?

Především je důležité dbát na čistotu a skladování termosky, aby nejen udržovala teplo, ale také měla dlouhou životnost. Po každém použití, ať už jde o termosku na oběd, kávu nebo čaj, je třeba ji řádně vyčistit. Ponechání nádoby znečištěné podporuje tvorbu usazenin a nepříjemného zápachu, což ovlivňuje výkon samotné termosky. Po umytí se musí osušit, jemně přikrýt víkem a nakonec uložit do skříně. Takto bude termoska sloužit mnoho let a neztratí své vlastnosti. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget