Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Hrnky

Hrnky - vyberte si v obchodě Sportano ideální cestovní nebo termohrnek 

Hledáte ten správný hrnek na stezku, túru nebo pro každodenní použití? Termohrnek bude ideálním řešením, protože se dá pohodlně přenášet v každé situaci a jeho kapacita vám umožní připravit poměrně velké množství nápoje. Při nákupu zohledněte materiál, typ uzávěru nebo délku udržení teploty. Ve Sportanu nabízíme vysoce kvalitní cestovní hrnky profesionálních značek, jako jsou Delphin, FOX International, Kambukka, RidgeMonkey nebo Tatonka.  

S uchem, do auta, pro děti nebo na kávu - různé typy termohrnků 

Mezi typy termohrnků jsou nejoblíbenější funkční hrnky s uzávěrem 3 v 1. Pro použití hrnku stačí dvakrát stisknout - prvním stiskem se napijete a druhým hrnek uzavřete a zabráníte vytečení nápoje. Jedná se o rychlé řešení, které vám umožní pohodlně pít za všech podmínek. S takovými hrnky je možné je zcela uzavřít a také je trochu utěsnit, takže můžete horký čaj nebo kávu ochladit. Do auta se zase hodí klasické hrnky s mírně užší spodní částí, aby se vešly do držáku nápojů ve vozidle.  

Termohrnky jsou vyrobeny z nerezové oceli se silikonovým dnem, které zajišťuje dostatečnou přilnavost a chrání povrch před poškrábáním. Některé hrnky jsou vyrobeny technologií Snapclean®, která usnadňuje jejich údržbu. Pouhými dvěma pohyby lze víčko sejmout a důkladně vyčistit, a to i v myčce nádobí. 

Pokud hledáte termohrnek pro děti, zvolte správnou kapacitu a velikost, stejně jako design nádoby - musí být bezpečný a pohodlný při používání. Dostatečně nepropustné, aby si dítě mohlo být jisté, že se nápoj při pití a přenášení nevylije. Pro pohodlné používání je vhodné zakoupit malý termohrnek nebo hrnek s držadlem.  

Termohrnek nebo cestovní hrnek - jak vybrat správný model? 

Termohrnek je konstruován podobně jako termoska, tj. má dvě dvojité stěny, které jsou naplněny vakuem. Toto řešení umožňuje udržet teplo uvnitř. Je vybaven vzduchotěsným uzávěrem a náustkem pro pohodlné a rychlé použití. Pokud chcete, aby váš nápoj zůstal dlouho teplý, termohrnek bude dobrou volbou.  

Cestovní hrnek v závislosti na modelu nedokáže dostatečně udržet teplo uvnitř. Někdy můžete najít i takové, které mají plastový nebo silikonový uzávěr, který zajistí, že nápoj nevychladne tak rychle. 

Jak přizpůsobit termohrnek vlastním požadavkům? 

Termohrnek by měl především udržet nápoj dlouho teplý. Některé modely dokáží udržet vysokou teplotu několik až několik hodin. Termohrnky mají obvykle o něco menší objem než termosky - od 0,33 litru do 0,7 litru. Ve většině případů najdete hrnky z nerezové oceli a chromu, tj. s technologií Cromargan®, ale také klasické ocelové. Nejlépe z odolných materiálů, které neobsahují škodlivé látky, jako je BPA. Takové hrnky se kromě dlouhého udržování teploty vyznačují odolností a pevností. Při výběru hrnku stojí za to věnovat pozornost těsnosti víčka, stejně jako malému důlku uprostřed hrnku a protiskluzové gumě, která umožní pohodlné uchopení. Kromě toho je dobré, aby nádoba měla správnou kapacitu a velikost, protože ji lze používat nejen na stezce nebo při trekingu, ale také v autě. Termohrnek do auta se musí vejít do prostoru ve vozidle, aby se vešel do vhodného držáku nebo úložného prostoru. 

Termohrnky - jak dlouho udrží teplotu? 

Dobrý termohrnek by měl dlouho udržet teplo. Je vyroben ze silných stěn, mezi nimiž je již zmíněné vakuum. Tím se zabrání zahřívání vnější vrstvy a uvolňování tepla do okolí. Standardní modely mohou udržet teplo 3 až 10 hodin. Při skladování a přepravě musí být hrnek dostatečně vzduchotěsný, aby udržel nápoj při vysoké teplotě po dlouhou dobu.  

Na které značky nabízející cestovní a termohrnky se vyplatí vsadit? 

Ve Sportanu máme termohrnky Kambukka s technologií Snapclean®. Jedná se o inovativní systém, který se skládá ze speciálního víčka 3 v 1, které usnadňuje otevírání, zavírání a čištění hrnku. Turistický hrnek s uchem od společnosti Tatonka je naopak vynikající volbou na stezku i při kempování. Je vybaven uzávěrem, který zabraňuje rychlému vychladnutí nápoje. Pokud hledáte rybářský hrnek, nabízíme výrobky značek RidgeMonkey a Delphin, které jsou vyrobeny z odolných materiálů. Ten má navíc dvojité stěny pro vysokou tepelnou izolaci. Najdete u nás také termoláhve - rychlé řešení, jak utišit žízeň. Stačí odšroubovat víčko a naklonit láhev. Lahve jsou vyrobeny z nerezové oceli bez obsahu BPA a vydrží teplé až 8 hodin a studené až 21 hodin. Některé modely mají speciální rukojeti, takže je lze připnout na turistický batoh. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget