Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Péřové bundy

Péřové bundy - odolné a teplé modely najdete v obchodě Sportano 

Dámská péřová bunda nebo pánská péřová bunda jsou vynikajícími modely pro chladnější období, které zaručují vysokou úroveň tepelného komfortu. Vhodně zvolená bunda zajistí teplo i v nepříznivých podmínkách, proto se vyplatí se jí vybavit, zejména při outdoorových aktivitách. V našem obchodě Sportano.cz najdete vysoce kvalitní péřové bundy v různých variantách - dlouhé, krátké nebo s kapucí. Najdete zde bundy renomovaných značek, jako jsou Rab, Viking, CMP, Columbia, LEGO, Jack Wolfskin, Arc'teryx, Marmot, Maloja nebo Peak Performance.  

Lehké, dlouhé, krátké nebo s kapucí - typy péřových bund 

Mezi typy bund najdete dlouhou péřovou bundu nebo krátkou péřovou bundu. Přizpůsobte správný model svým potřebám, kdy delší modely chrání mnohem lépe před chladem, ale zároveň omezují váš pohyb. Krátká péřová bunda je klasická verze svrchního oblečení, která se hodí pro jakoukoli aktivitu. Mezi oblíbené modely patří péřová bunda s kapucí, která chrání i hlavu před prochladnutím. Pokud však nemáte zájem o model s kapucí, zvolte si bundu s vysokým límcem.  

V nabídce najdete dámskou péřovou bundu, pánskou péřovou bundu nebo dětské modely, které se liší především velikostí a použitým střihem. Mají však stejný úkol - chránit před chladem, větrem a také deštěm. V případě žen se obvykle volí dlouhé dámské péřové bundy s kapucí. Nejčastěji se setkáte s černou nebo bílou péřovou bundou jako klasickými variantami, pokud jde o barvy péřového oblečení.  

Péřová bunda - čištění a praní svrchních oděvů 

Pokud vás zajímá, jak vyprat péřovou bundu, v první řadě pro tuto činnost používejte speciální tekutiny určené pro tento typ oblečení. Praní péřové bundy v nevhodných pracích prostředcích, zejména změkčovadlech, může způsobit deformaci materiálu. Před praním je vhodné přečíst si všechny informace uvedené výrobcem na štítku. Pokud chcete, aby si bunda zachovala své tepelné vlastnosti a odolnost, perte ji při teplotě přibližně 30-40 stupňů a na nízké odstředění. Program praní je nejlepší nastavit na ruční praní nebo na praní vlněných oděvů.  

Důležitým krokem po vyčištění a vyprání bundy je její vysušení, protože péřová výplň není zcela odolná vůči vlhkosti. Nejprve je třeba bundu umístit naplocho na dobře větrané a teplé místo a čas od času ji lehce poklepat, aby se správně vytvarovala. Je také vhodné věnovat pozornost správnému skladování péřové bundy, nejlépe v obalu nebo volně na ramínku. 

Jak si vybrat správnou péřovou bundu? 

Přírodní peří: při výrobě péřových bund se obvykle používá husí nebo kachní peří. Zaručuje vysokou úroveň pohodlí a poskytuje teplo za všech podmínek. Nesnáší však vysokou vlhkost, takže je snadné materiál poškodit kontaktem s vodou. Používá se také syntetická výplň, která je mnohem odolnější vůči vlhkosti a má vysokou životnost.  

Při výběru správné bundy věnujte pozornost základním parametrům, jako je pružnost prachového peří (loft) a poměr prachového peří k peří. Pružnost udává, jaký objem materiálu zaujímá jedna unce suroviny, a vyjadřuje se v jednotce cui (cuin) neboli palec krychlový. Čím vyšší je tato hodnota, tím je peří obvykle odolnější, a proto je bunda mnohem teplejší. Poměr prachového peří a peří je obvykle uveden na štítku bundy a obvykle je 90/10 nebo 80/20, což znamená, že výplň obsahuje 90 % prachového peří a 10 % peří nebo 80 % prachového peří a 20 % peří.  

Při hledání správné péřové bundy zvažte správný model a přizpůsobte jej podmínkám, ve kterých bude oděv používán. Pro přechodná období se hodí lehčí bunda, zatímco pro zimní podmínky je nejlepší zvolit péřovou bundu se správným množstvím výplně pro lepší izolační vlastnosti.  

Značky nabízející kvalitní péřové bundy 

Pokud hledáte profesionální značkovou péřovou bundu pro ženy, muže nebo děti, ve sportovním obchodě Sportano.cz najdete kvalitní výrobky od výrobců jako Marmot, Maloja, LEGO, Jack Wolfskin, CMP, Columbia, Viking, Rab nebo Peak Performance.  

Některé modely jsou vybaveny speciálními nepromokavými membránami nebo vrstvami DWR, které se starají o to, aby voda stékala z tkaniny a nevsákla se do ní. Jiné styly mají také větruodolné vlastnosti, takže péřová bunda je vhodná téměř pro jakoukoli venkovní aktivitu. Vyplatí se zvolit bundu s kvalitní izolací, jako je Primaloft® Silver, která dobře izoluje a neabsorbuje vlhkost. Máme skladem řadu modelů s péřovou, syntetickou a smíšenou výplní, které vyhoví vašim potřebám.  

Rozbalit popis Sbalit popis