Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Dětská odrážedla

Běžecké kolo - největší výběr v internetovém obchodě Sportano 

Krosová kola jsou velmi oblíbená, ale není divu, protože poskytují nejen skvělou zábavu, ale také zlepšují koordinaci pohybu, smysl pro rovnováhu a vyvážení těla. Jsou vhodnou aktivitou pro batolata a o něco starší děti. Umožňují nejmenším dětem vstoupit do světa cyklistiky, takže jsou ideální pro každodenní pohyb a poskytují neuvěřitelnou zábavu. Ve Sportanu najdete kvalitní běžecká kola profesionálních značek, jako jsou Hudora, Janod, Milly Mally, Lionelo, Leg&Go, Strider, Qplay, PUKY, Wishbone, Kettler, Kellys nebo Kinderkraft

Proč si koupit běžecké kolo? 

Krosové kolo, často označované jako odrážedlo, je prvním kontaktem dítěte s činností na dvou kolech. Je bez mechanismů a pedálů, slouží dětem od útlého věku a dítě sedící na sedle se nohama odlepuje od země. Je to nejen skvělá forma hry, ale také příprava na jízdu na větším kole s pedály. Šlapací kolo především zlepšuje smysl pro koordinaci a rovnováhu. Na běžeckém kole se dítě učí udržovat rovnováhu. Děti, které začaly jezdit na dvou kolech, zvládnou větší kolo mnohem rychleji a snadněji, a to i bez postranních koleček. Kromě toho se dítě naučí orientovat v terénu a odhadnout rychlost a vzdálenost překonávané trasy a zároveň je to skvělý dopravní prostředek při procházkách nebo výletech.  

Jak si vybrat běžecké kolo? 

Kromě otázek, jako je volba kola z hlediska velikosti a počtu kol, jakož i materiálu konstrukce, je třeba dbát na to, aby zvolený model měl nízký křížový profil a dostatečný rozsah nastavení sedla a řídítek. Dvouleté i čtyřleté dítě tak může jezdit na stejném modelu, aniž by muselo kupovat nové kolo. Kromě toho je otočný zámek na řídítkách dobrým řešením pro děti, které s běžeckým modelem teprve začínají. Blokovací mechanismus omezuje rozsah otáčení, což snižuje možnost náhlého pohybu a změny polohy samotných řídítek. Kromě toho věnujte pozornost tomu, zda jsou kola uložena v ložiskách, protože to přispívá k hladké a pohodlné jízdě, zejména na nerovném terénu.  

Kolo vybírejte také s ohledem na ergonomii a design - lépe budou fungovat gumové rukojeti, tvarované sedlo a dítěti udělají radost i doplňky jako zvonek, košík nebo nosič na zavazadla.  

Běžecké kolo a věk dítěte 

Většina výrobců šlapadel doporučuje jejich používání od 12 měsíců věku, ale obvykle začínají batolata jezdit na kole kolem 2 až 3 let. Ve většině případů se běžecké kolo používá do 6 nebo 7 let věku dítěte. 

Na trhu jsou také běžecká kola pro roční dítě, která jsou odstrkovací a jsou navržena tak, aby zlepšila pohyblivost batolete. Pro děti, které se na této jednokolce necítí pohodlně, můžete zvolit terénní tříkolku, která má dvě kola umístěná vzadu. Právě tento typ modelu se doporučuje pro děti starší 12 měsíců. Nejčastěji najdete krosové kolo pro dvouleté dítě a krosové kolo pro tříleté dítě. 

Běžecké kolo - velikost kola a počet kol 

Terénní tříkolka pro batolata, jak už název napovídá, je vybavena třemi koly, která mají obvykle velikost přibližně 7-10 palců. Na druhou stranu, krosová kola pro dvouleté děti jsou obvykle modely, které nemají třetí kolo, ale pouze klasická dvě kola. Vybírat pak můžete mezi 10palcovými krosovými koly a modely s 12palcovými koly. Pro děti ve věku 3-5 let jsou to již 14palcová krosová kola. Pro děti ve věku 5 a 6 let můžete vybrat kola s až 16palcovými koly, ale vhodná jsou i 14palcová. 

Kdy zvolit běžecké kolo s nafukovacími koly? 

Mezi modely kol jsou běžecká kola s pěnovými koly a běžecká kola s nafukovacími koly. Výběr vhodných kol závisí na terénu, ve kterém bude batole jezdit. Pěnová kola jsou vhodná pro rovné plochy, chodníky nebo asfaltové silnice. Naproti tomu krosová kola s nafukovacími koly jsou ideální pro nerovný a měkčí terén, jako jsou štěrkové cesty a stezky mimo město. Vynikají lepší stabilitou a odpružením a také účinnějším záběrem na zemi. Pěnová kola jsou však odolnější proti propíchnutí a poškození a mají vysokou odolnost proti oděru.  

Běžecké kolo - dřevo nebo plast? 

Použitý materiál rozhoduje nejen o hmotnosti kola, ale také o pohodlí při používání. Dřevěná běhací kola jsou vzhledem ke své konstrukci obtížněji nastavitelná, protože jednotlivé součásti může být nutné demontovat, aby odpovídaly výšce dítěte. Navzdory všeobecnému přesvědčení není dřevěné kolo těžké, vše závisí na použitém materiálu, přičemž modely z březového dřeva jsou velmi lehké. Kromě toho se vyznačují estetickým vzhledem a vynikající trvanlivostí, pokud použijete správnou impregnaci. Na druhou stranu plastová běžecká kola jsou obvykle ocelové nebo hliníkové modely, které jsou navrženy tak, aby byly pohodlné a odolné. Vyznačují se snadným nastavením řídítek nebo sedla a lepším tlumením vibrací během jízdy.  

Značky nabízející cross-country kola 

Pokud hledáte terénní tříkolku, doporučujeme značky Milly Mally a Kinderkraft, které nabízejí modely pro děti od 12 měsíců do 3 let. Ve Sportanu najdete také běžecká kola pro starší uživatele od profesionálních značek, jako jsou Hudora, Micro, Lionelo, Qplay, Strider, Wishbone, Spokey, Leg&Go, Kellys nebo Kettler. Můžete si vybrat z modelů s koly o velikosti 7,8, 10, 12 nebo 14 palců a s možností nastavení výšky pomocí sedla a řídítek. 

Rozbalit popis Sbalit popis