Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Senzorické disky

Senzorický disk - vyberte si správný model v obchodě Sportano  

Kategorie senzorických disků ve sportovním obchodě Sportano je nejlepším místem, kde můžete objevit pozitivní vliv specializovaných polštářů na páteř a pohybový systém. Chcete-li mít záruku bezpečnosti a trvanlivosti vybavení, sáhněte po senzorických kotoučích osvědčených a ceněných značek, jako jsou inSPORTline, Body Sculpture, Schildkröt nebo Thorn Fit

Cvičení, sezení, pro děti - typy senzorických disků 

Senzorický disk má několik názvů: senzomotorický polštářek, stabilizační disk, rehabilitační baret nebo častěji ježek. Obvykle má na jedné straně protiskluzový hladký povrch a na druhé straně je mírně vypouklý a opatřený měkkými výstupky. Aby mohl plnit svou funkci, věnujte pozornost velikosti polštáře. Měla by být přizpůsobena vašim potřebám a povrchu, na kterém bude používána (např. židle, podlaha atd.). Nejčastěji se setkáte se stabilizačním kotoučem o průměru 33 cm. Budete ji používat hlavně k sezení? Vyberte si větší velikost. Chcete jej použít ke zmírnění bolesti bederní páteře? Vyberte si disk s menším průměrem a masážními polštářky, které poskytují dodatečnou masáž. 
Při nákupu senzorového disku věnujte pozornost nosnosti (maximální hmotnosti uživatele) a stupni nafouknutí a možnosti nastavení tvrdosti podle potřeb cvičence (umožňuje to speciální ventil).  

Senzorický cvičební disk

Ve fitness klubech se používá při mentálních lekcích (např. zdravá páteř) nebo pro seniory. Při domácím tréninku můžete používat samotný senzorický disk nebo cviky obohatit o činky, posilovací gumy nebo fitness míč (např. ovoball). To vám umožní aktivovat více svalů a intenzivněji pracovat na zlepšení celkové kondice a správného držení těla. Skvěle se hodí pro rehabilitaci, např. po výronu kotníku. Pokud chcete navíc ulevit páteři nebo si po cvičení namasírovat nohy, zvolte menší stabilizační disk s jemnými hrbolky. 

Senzorický disk pro sezení 

Dobře se hodí v práci, při jízdě autem nebo během večera s oblíbeným televizním seriálem. Senzorový disk pro sezení vyberte tak, aby se na něm pohodlně sedělo. Vhodná bude větší velikost s hladkým povrchem a dobrou úrovní nafouknutí (měla by se při sezení prohýbat).  

Smyslový disk pro děti

Senzomotorický polštář pro děti by měl být vybrán podle velikosti uživatele. Mladším dětem se doporučují senzorické disky s menším průměrem, zatímco dospívající mohou s úspěchem používat větší model. Rehabilitační polštář pro děti pomůže mimo jiné odstranit nebo napravit posturální vady. 

Která cvičení se senzorickým diskem stojí za to? 

Před nákupem senzorického disku se vyplatí kontaktovat fyzioterapeuta, který vám poradí, jaký rehabilitační baret zvolit a jak s ním cvičit. Jedním ze základních cviků s využitím disku je tzv. dynamický sed. Můžete také trénovat koordinaci a rovnováhu, např. přidáním další zátěže, jako je medicinbal, a nácvikem stoje na jedné noze nebo dřepů. 

Dynamické sezení

Toto cvičení se senzorickým diskem je vhodné, pokud dlouho sedíte v jedné poloze, ať už v kanceláři nebo za volantem. Dynamické sezení nutí posturální svaly k napětí, a tím udržuje správné držení těla. Pouhým sezením na stabilizačním disku můžete rychle snížit napětí ve svalech a zmírnit zatížení páteře. 

Trénink stability se senzorickým diskem

Na tento úkol budete potřebovat dva barety. Dejte je od sebe na šířku ramen, postavte se na každou z nich jednou nohou a zkuste provést dřep. Pokud je to příliš snadné, můžete přidat zátěž v podobě činek/medicínských míčků nebo si přes kolena přehodit miniaturní posilovací pásky. Pro trénink rovnováhy můžete také vyzkoušet prkno s předloktími položenými na jednom disku a chodidly na druhém. 

Ve společnosti Sportano jsme shromáždili vysoce kvalitní senzorické disky různých velikostí a použití, které mohou úspěšně používat děti, dospívající i dospělí bez ohledu na kondici nebo úroveň zdatnosti. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget