Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Cvičební gumy

Pásky, gumičky, expandéry ve Sportanu - zpestřete si trénink! 

Kategorie gum, gumiček a expandérů ve sportovním obchodě Sportano.cz zahrnuje odolné vybavení, které je ideální pro všeobecný rozvoj tréninku, ale i pro modelování např. hýždí nebo paží. Cvičební gumy a expandéry renomovaných značek: Thorn Fit, SKZL, Schildkröt, HMS, inSPORTline, Bushido nebo Gipara jsou šikovné a lehké fitness doplňky, díky kterým obohatíte svůj trénink doma nebo v přírodě o vhodnou zátěž. 

Mini band, power band nebo hip band? Výběr nejlepších odporových pásem 

Při výběru posilovacích pásů zvažte, k čemu je budete hlavně používat. Zaměřujete se na posilování a tvarování hýždí? Podívejte se na sadu mini bandů, která obsahuje několik typů bandů odpovídajících různým rozsahům zátěže. Umožní vám zvyšovat obtížnost cvičení a dosahovat lepších výsledků. Nemáte místo na domácí posilovnu, chcete posílit celé tělo nebo se naučit přitahovat na hrazdě? Energetické pásky jsou ideální volbou. 

Stupně odporu u tréninkových gum se obvykle označují barvou (např. žlutá, růžová, zelená - lehký odpor, červená a modrá - střední odpor, černá, šedá, zlatá - silný odpor).  

Dalším faktorem určujícím odpor cvičebních pásů je jejich šířka. Například šířka 13 mm znamená nízkou odolnost do cca 9 kg, 32 mm je střední odolnost do cca 25 kg a 64 mm je již vysoká odolnost do cca 55 kg.  

Tloušťka cvičební gumy také určuje odpor - čím je silnější, tím je lepší pro procvičování velkých částí těla, jako jsou záda nebo hrudník. 

Mini kapela 

Mají podobu smyček (obvod 50-80 cm) a jsou obvykle vyrobeny z pružného latexu nebo pevného nylonu. Minibandy jsou nejvhodnější pro cvičení na posílení hýždí, břicha a ramen. Mohou být použity jako dodatečná zátěž při cvičení s činkami nebo dumbbellem. 

Výkonové pásmo 

Pásy Power jsou delší (obvod 2 m nebo více), pružnější a silnější než mini pásy. Široký rozsah úrovní odporu umožňuje jejich použití jak pro zahřívací, tak pro hlavní trénink v silovém trojboji, crossfitu i pro cvičení začátečníků.  

Pásek na kyčle 

Materiálové odporové pásky (obvykle bavlněné s přídavkem plastu) ve tvaru šerpy jsou málo roztažitelné (větší odpor) a dobře drží na jednom místě (pohodlnější cvičení). Používají se hlavně pro trénink spodní části těla. 

Niťový pásek   

Individuální odporové pásky pro obepínání napjatých a bolestivých míst. Liší se délkou, šířkou a tloušťkou. Používají se k uvolnění svalů a okolních fascií, snížení otoků a zvýšení pohyblivosti kloubů. Kompresní pásy Floss band budou dobrým společníkem při zotavování po zranění nebo operaci, stejně jako při tréninku s těžkými váhami.  

Jaký expandér zvolit? Tipy 

Nenápadné zařízení, jako je expandér, kombinace dvou rukojetí a pružných pásů a pružin, pomáhá rozvíjet sílu a posilovat svaly paží, zad, hrudníku a ramenního pletence. Aby splnil očekávání, měl by být typ expandéru zvolen podle úrovně vašeho vzdělání. Pro začátečníky je nejlepší volbou klasický expandér s možností regulace zátěže rozepínáním a zapínáním gumiček, které vytvářejí odpovídající odpor. 

Klasický expandér s rukojetí 

Nejčastěji používaný typ expandéru, který je skvělý pro trénink všeobecného rozvoje těla. Klasický expandér s rukojeťmi se dodává ve dvou verzích: nenastavitelný (guma a rukojeti jsou trvale spojeny) a nastavitelný (rukojeti a guma jsou oddělené, můžete si zvolit různý odpor, obvykle se prodávají v sadách). 

Pružinový expandér 

Pružinový expandér je kratší než klasický. Používá se k tréninku ramen, zad a hrudníku. Obvykle se jedná o kombinaci dvou rukojetí a pružin, jejichž počet lze zvyšovat/snižovat podle zátěže pro konkrétní cviky. 

Rozšiřující gumový kroužek 

Tento expandér má kruhový tvar a neoprenové rukojeti na protilehlých stranách. Pomáhá pracovat na silnějších a pěkně tvarovaných partiích horní části těla. Kruhový expandér se používá také v pilates.  

Osmipásový gumový expandér 

Má tvar osmičky a je kombinací silné gumy a neoprenových nebo pěnových rukojetí. Expanzor osmičky se používá především k posílení horní části těla a břišních svalů.   

Široká nabídka pásek, gumiček a expandérů na Sportano.cz vám umožní vybrat si vybavení na míru vašim individuálním potřebám a dosáhnout uspokojivých výsledků v každé fázi vývoje.  

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget