• Doprava zdarma
  • 30 dnů na vrácení zboží
  • Expedice do 48 h
Nav switch

Snowboardové brýle

Nemůžeme najít produkty odpovídající výběru

Snowboardové brýle a sluneční brýle nejlepších značek na Sportano.cz

Už nemusíte hledat dokonalé brýle na snowboard na Googlu. Sportano.cz stačí. Zde najdete profesionální vybavení značek, které oceňují snowboardoví nadšenci z celého světa. Sortiment výrobků společnosti Sportano je přizpůsoben všem povětrnostním podmínkám a potřebám zákazníků. Ať už plánujete jakoukoli trasu, u Sportana najdete přesně ty brýle, které hledáte! 

Dobré snowboardové brýle a brýle na snowboard: čím se liší? 

Odolné brýle a brýle jsou vyrobeny z pružných a odolných materiálů. Jejich rámy jsou vyrobeny z polyuretanového elastomeru. Tato látka je odolná proti poškození, vlhkosti a mrazu. Skla dobrých brýlí a snowboardových brýlí jsou vyrobena z polykarbonátu. Tento materiál je vysoce odolný proti poškrábání. 

Tvar objektivu je neméně důležitý. Určuje, jak široké je zorné pole. Existují dva typy - válcové a kulové. První z nich se obvykle montují do levnějších modelů brýlí. Zaoblené čočky jsou součástí modelů vyšší třídy a poskytují širší zorné pole

Stínítko by také mělo dobře sedět na hlavě. Z tohoto důvodu je dobré zvolit brýle s nastavitelným páskem. Je také dobré zvolit velikost rámu. Pánské snowboardové brýle jsou k dispozici ve větších velikostech než dámské. 

Jaké snowboardové brýle a brýle si mám vybrat?

Brýle nebo brýle na snowboard by měly být také přizpůsobeny aktuálním povětrnostním podmínkám. Množství světla, které propouštějí, závisí na barvě čoček. Existuje 5 úrovní propustnosti světla - od S0 do S4. 

  • Zasklení se stupněm ochrany S0 je průhledné. Propouštějí 100 % až 80 % světla. Jsou určeny pro noční jízdu při umělém osvětlení. 
  • Označení S1 se přiděluje rychlému zlatu. Jejich propustnost je 80 % - 43 %. Jsou ideální pro jízdu ve velmi zamračených dnech
  • Kategorie S2 se týká zasklení, na které dopadá 43 % až 18 % slunečního záření. Poznáte je podle žluté nebo oranžové barvy
  • Modrá, červená, hnědá nebo šedá skla jsou označena S3. Propouštějí 18 % až 8 % světla. Jsou vhodné pro slunečné dny
  • Černé sklo má hodnotu nižší než 8 %. Jsou vhodné pro jízdu, když svítí silné slunce. Jejich stupeň ochrany je S4

Pokročilé konstrukce jsou někdy vybaveny mechanismem pro výměnu čoček. Výrobci používají různá řešení, například ráčny, svorky nebo magnety. Dalším řešením je zakoupení brýlí s fotochromatickými skly. Ty reagují na intenzitu světla a v závislosti na počasí tmavnou nebo světlají. 

Mnoho modelů brýlí a snowboardových brýlí má také další konstrukční prvky pro zlepšení viditelnosti. Dobrou volbou jsou brýle s polarizačním filtrem. Zlepšují kontrast a snižují odrazy světla, které omezují viditelnost. Pro zvýšenou ochranu před oslněním se vyplatí zvolit brýle se zrcadlovou vrstvou. K lepší viditelnosti přispívají také vodoodpudivé nátěry. Ty zabraňují usazování vody na brýlích. Navíc nezanechává šmouhy, když stéká po brýlích. 

Důležitá je také ochrana proti zamlžování čoček. Aby se zabránilo zamlžování, měly by brýle těsně přiléhat k obličeji a být vybaveny větracími otvory na rámu. Další ochranu poskytují brýle (ale také brýle) s úpravou proti zamlžování. Nevýhodou tohoto řešení je obtížná péče. Čištění běžnou tekutinou na brýle může poškodit povrchovou úpravu. Proto je nutné zakoupit speciální přípravek pro brýle s vrstvou Anti-Fog. 

Při jízdě na snowboardu byste také neměli zapomínat na ochranu zraku. Sluneční světlo v kombinaci se sněhovými odlesky nepříznivě ovlivňuje stav tohoto smyslu. Z tohoto důvodu je také vhodné zvážit přítomnost ultrafialového (UV) filtru

Rozbalit popis Sbalit popis