Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Neoprenové pěny

Potápěčské kombinézy: nepostradatelné vybavení do vody na Sportano.cz   

Jezdíte na windsurfingu nebo kitesurfingu nebo možná děláte první kroky ve šnorchlování a stojíte před výběrem správného neoprenu?  Obchod Sportano.cz nabízí široký sortiment neoprénů renomovaných značek, které oceňují profesionálové a milovníci vodních sportů po celém světě, včetně: JOBE, Billabong, Quiksilver nebo Roxy.  

Typy neoprénů   

Pěna na plavání má především ochrannou funkci - dokonale izoluje tělo od studené vody a zaručuje vysokou úroveň tepelného komfortu. Poskytuje také lepší vztlak, což se projevuje jistějším a rychlejším pohybem, a chrání před UV zářením a větrem. Abyste našli optimální střih pro vás a vaše potřeby, seznamte se s hlavními typy plaveckých neoprénů, které vyplývají mimo jiné ze střihu, umístění zipu nebo typu švů.  

Celopropínací kombinéza s kapucí, celopropínací kombinéza, dlouhá kombinéza nebo krátká kombinéza  

Oblek s kapucí je neopren, který má kapuci, dlouhé rukávy a nohavice. Skvěle se hodí do velmi chladných vod. Model fullsuit je vestavěný neopren bez kapuce. Takzvané "long john" neopreny mají dlouhé nohy, ale jsou bez rukávů, což umožňuje velkou volnost pohybu paží. Dobře se hodí v teplejších ročních obdobích a pro triatlonisty. Pro léto a teplé vodní plochy s teplotou nad 25 °C je skvělou volbou neopren s krátkým rukávem a krátkými nohavicemi o tloušťce 2-3 mm.  

Přední nebo zadní zip   

Plavecký neopren se zipem vpředu je těsnější a poskytuje větší tepelný komfort. Varianta se zipem umístěným na zádech (zadní zip) se snadněji obléká a svléká, ale její tepelné vlastnosti jsou o něco horší. Na trhu je také varianta bez zipu - bez zipu, nebo s krátkým zipem na hrudi.  

Rada: Jakou kombinézu zvolit?   

Než sáhnete po konkrétním modelu neoprénu, zvažte, jak často a v jakých podmínkách jej budete používat. Pokud plavete celoročně, vyberte si dva modely - tenčí pro teplejší počasí a silnější pro chladnější období.  

Jedním z nejdůležitějších faktorů při nákupu plaveckého neoprenu je jeho tloušťka, která určuje stupeň tepelné izolace. Na trhu jsou k dispozici pěny o tloušťce od 2 do 7 mm. Obecně platí, že čím silnější je materiál, tím vyšší je ochrana proti chladu. Volba tohoto parametru závisí také na ročním období - pro zimu je nejvhodnější tloušťka 6-7 mm, pro podzim 4-5 mm, pro léto 2 mm a pro jaro 2-4 mm. Při nákupu se setkáte s dvojím parametrem, například 5/4 mm. To znamená, že materiál má tloušťku 5 mm na trupu a 4 mm na rukávech a nohavicích. Tento střih vám umožní dostatečně chránit tělo před chladem a zároveň umožňuje volný pohyb končetin.   

Při výběru plaveckého obleku dbejte na správnou velikost. Pokud je příliš volná, je nefunkční, protože způsobuje velký průtok vody a větší ochlazování těla, zatímco pokud je příliš těsná, brání pohybu, způsobuje oděrky a brání správnému prokrvení. Stojí za zmínku, že pěna se po několika sezeních jemně roztáhne. Některé modely jsou označeny písmeny S (nízký) nebo T (vysoký), což umožňuje lepší přizpůsobení výšce a tvaru postavy.   

Při výběru neoprénu do vody si vyberte model určený pro vaše pohlaví. Například dámský neopren může mít na zádech křížovou konstrukci a anatomický střih, který vyhovuje ženské postavě. Dětské plavecké neoprénové plavky naopak mohou mít dodatečnou výztuž v oblasti kolen.  

Při výběru plavecké pěny věnujte pozornost švům - v ideálním případě by měly být skryté/"slepé" (na vnější straně materiálu by neměly být vidět) a ploché.  

Správně zvolený oblek pro vodní sporty působí při nošení dojmem "druhé kůže", na povrchu se netvoří žádné záhyby.  

Na Sportano.cz najdete vysoce kvalitní neopreny pro různé vody a vodní sporty pro profesionály i začátečníky. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget