Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Elektrostimulátory

Elektrostimulátory v obchodě Sportano

Elektrostimulace, stále častěji používaná ve sportovní medicíně, je technika, která využívá elektrické impulzy ke stimulaci svalů. Jedná se o moderní metodu, která napomáhá tréninku, regeneraci a rehabilitaci sportovců. Aktivací svalů elektrickými impulsy pomáhají elektrostimulátory obnovovat svalovou výkonnost, zvyšovat svalovou sílu a léčit zranění.

Jak fungují elektrostimulátory při regeneraci svalů? 

Elektrostimulátory fungují tak, že generují elektrické impulsy, které jsou prostřednictvím elektrod přenášeny přímo do svalů. Tyto elektrické impulsy napodobují signály vysílané mozkem do svalů během přirozené svalové kontrakce. Během procesu regenerace svalů elektrostimulace zrychluje průtok krve stimulovanými oblastmi, což je zásadní pro rychlejší regeneraci a obnovu svalů.

Stimulací svalů elektrostimulátory zvyšují místní krevní oběh, což urychluje procesy hojení a regenerace. Zvýšený průtok krve dodává svalům více kyslíku a živin, což je nezbytné pro jejich rychlou regeneraci.

Elektrostimulace také pomáhá zmírnit svalové napětí a bolest, což je důležité zejména po intenzivním tréninku. Sportovci se tak mohou rychleji vrátit do plné kondice.

Elektrostimulátory se používají také k obnovení svalového tonusu a síly po úrazech nebo po dlouhém období nečinnosti. Elektrostimulace pomáhá udržovat svaly aktivní, i když nejsou schopny vykonávat běžné pohyby.

Přínosy elektrostimulace pro sportovce 

Elektrostimulace přináší sportovcům řadu výhod a je cenným nástrojem při tréninku, regeneraci a rehabilitaci.

Pravidelné používání elektrostimulace může pomoci zvýšit svalovou sílu a vytrvalost. Elektrostimulace pomáhá prostřednictvím řízených svalových kontrakcí budovat svalovou sílu, aniž by docházelo k dalšímu zatěžování kloubů.

Elektrostimulace je účinným nástrojem pro rychlou obnovu svalové výkonnosti po intenzivním tréninku. Pomáhá snižovat bolest, svalové napětí a urychluje vylučování toxinů ze svalů.

Elektrostimulaci lze využít při prevenci zranění tím, že se udržuje dobrý stav svalů. V případě zranění je elektrostimulace důležitou součástí rehabilitace, neboť pomáhá obnovit svalovou funkci a předcházet svalové atrofii.

Pravidelné používání elektrostimulace může také pomoci zvýšit pružnost svalů, což je klíčové pro prevenci zranění a zlepšení celkové pohyblivosti.

Různé typy elektrostimulátorů a jejich využití ve sportu 

Elektrostimulátory se ve sportu používají jak ke zlepšení tréninkového výkonu, tak k podpoře zotavení a rehabilitace po zranění. Existuje mnoho různých typů elektrostimulátorů, z nichž každý je přizpůsoben specifickým potřebám a sportovním cílům.

Přenosné elektrostimulátory jsou u sportovců nejoblíbenější díky snadnému použití a mobilitě. Jsou ideální pro použití před tréninkem i po něm a pomáhají při zahřátí svalů a regeneraci. Jejich kompaktní velikost umožňuje snadné přenášení, což je důležité zejména pro sportovce cestující na soutěže.

Profesionální elektrostimulátory jsou pokročilejší a často se používají na sportovních klinikách nebo u profesionálních sportovců. Nabízejí širší škálu programů a intenzit stimulace, což umožňuje podrobnější přizpůsobení terapie. Jsou ideální pro intenzivní léčbu zranění, urychlení regenerace a zvýšení svalové síly.

Speciální elektrostimulátory jsou určeny pro specifické účely, jako je zlepšení vytrvalosti, rehabilitace specifických svalových skupin nebo léčba chronické bolesti. Tyto přístroje mají často specializované programy a jsou přizpůsobeny konkrétním sportům, takže nabízejí cílenější terapii.

Elektrostimulátory s biofeedbackem představují nejnovější generaci elektrostimulační technologie. Umožňují sledování svalové aktivity v reálném čase a úpravu intenzity stimulace, což přispívá k efektivnějšímu a bezpečnějšímu tréninku.

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget