Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Windsurfingový postroj

Windsurfingové hrazdy - vyberte si správný model v internetovém obchodě Sportano 

Windsurfing je mimořádně přesná a technická disciplína mezi vodními sporty, kde rovnováha těla ovlivňuje směr a způsob pohybu na vodě. Pokud s tímto sportem teprve začínáte, vyplatí se pořídit si kvalitní vybavení, například windsurfingovou hrazdu. Je zodpovědný za odlehčení rukou, lepší ovládání plachty a správnou polohu prkna při plavání. Ve Sportanu najdete windsurfingové hrazdy profesionálních značek, jako jsou Dakine, ION a NeilPryde

Trapéz - jaká je jeho role ve windsurfingu? 

Windsurfingový trapéz je navržen tak, aby odlehčil ruce při plavání, zajišťuje správnou polohu prkna a umožňuje lepší ovládání plachet v obtížnějších podmínkách. Připevnění trapézu ke správným šňůrám udržuje tělo na desce a umožňuje větší pohodlí během plavání. Hrazda není nic jiného než opasek nebo šortky se speciálním háčkem, do kterého se připínají lana. Na začátku vašeho windsurfingového dobrodružství je vhodné zvolit delší šňůry a v případě, že není možnost úpravy - stačí změnit polohu windsurfingového ráhna na stěžni. 

Mezi typy windsurfingových hrazd najdete několik typů, a to nízké, vysoké a hybridní. Nízká hrazda pro windsurfing je umístěna na bocích a spojena s pásem, který kryje stehna. Tím se nejen snižuje tlak na páteř, ale také se lépe klouže. Vysoká hrazda pro windsurfing je umístěna ve výšce pasu a je mnohem širší. Snadněji se s ním manipuluje a lze jej rychle nasadit i odpojit. Poskytuje maximální pohodlí při jízdě na vlnách. Hybridní hrazda je naopak kombinací obou typů, tj. má popruhy, které lze nosit na stehnech a zakrývají boky. Háček je umístěn nízko nebo nepřímo. 

Jak si vybrat správnou hrazdu pro windsurfing? 

Při výběru správného hrazdy na windsurfing je důležité věnovat pozornost velikosti, abyste si nekoupili příliš velký výrobek, který by při plavání klouzal a překážel. Naopak příliš malá hrazda způsobuje nepohodlí.  

Kromě toho je třeba hrazdu pro windsurfing přizpůsobit postavě člověka. Dámské modely jsou vybaveny elastickými pásky, které umožňují pevné zapínání v pase. Tím se zajistí, že hrazda během plavání nezmění svou polohu. Modely pro muže by měly být co nejtěsnější v pase a přiléhat k tělu. Tím je zajištěno odlehčení a stabilizace zatížení páteře. 

Windsurfingové hrazdy - na které značky se vyplatí vsadit? 

Ve Sportanu máme windsurfingové hrazdy od profesionální značky Dakine, která nabízí modely pro muže i ženy z odolných materiálů, jako je pěna EPS, Texon®Shell a Curv® Composite. Díky použitým materiálům zaručují správné usazení a tuhost. Značka ION má zase mezi svými výrobky trapézy s elastickými bočními částmi a vnitřním popruhem, který umožňuje dobrou pohyblivost, zatímco vložka EVA poskytuje dobré odpružení a pohodlí. Používá se také pěna HD Foam, která neabsorbuje vodu. Pokud hledáte univerzální hrazdu pro windsurfing, můžete se rozhodnout pro výrobky NeilPryde, které jsou navíc vybaveny pěnou EVA, která je pohodlná a neabsorbuje vodu. Některé modely jsou vybaveny zádovým opěrným systémem, takže si při plavání nenamáháte páteř. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget