Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Windsurfing

Začněte své windsurfingové dobrodružství na nejvyšší úrovni se Sportano.cz 

Chcete se věnovat windsurfingu a nevíte, kde začít? Na Sportano najdete vše potřebné v profesionální kvalitě: od vybavení až po doplňky známých značek, jako jsou NeilPryde, DUOTONE, Unifiber nebo Ocean Sunglasses. Vodní sporty nemusí být spojovány pouze s jižními zeměmi, kde jsou možnosti vodních aktivit velmi široké. I u nás, na jezerech, je možné si díky výborným větrným podmínkám užít plavání na prkně s plachtou. Windsurfing se pro vás může stát skutečnou vášní, protože je to skvělá forma aktivity pro lidi, kteří milují vodní sporty.  

Profesionální windsurfingové vybavení a příslušenství 

Windsurfing je aktivita, která přináší mnoho uspokojení a nezapomenutelných zážitků, zejména pokud s touto disciplínou teprve začínáte. Na Sportano.cz najdete profesionální vybavení pro tento sport, včetně: windsurfingových prken, plachet, windsurfingových stěžňů, ráhen nebo trapézů, a také potřebné příslušenství.  

Windsurfing je sport, který se odehrává pomocí prkna a plachty. Je to podobné jako při plavbě na jachtě, protože pomocí větru klouže prkno po vodní hladině. 

Windsurfingová prkna 

Jednou z nejdůležitějších součástí vybavení pro tuto vodní aktivitu je windsurfingové prkno. Před nákupem správného vybavení musíte určit svou hmotnost, plavecký styl nebo úroveň zkušeností. Při výběru windsurfingového prkna věnujte pozornost na tyto parametry: 

  • Šířka - širší prkno umožňuje rychlejší skluz a lepší výkon v silnějším větru a větších vlnách; 
  • délka - souvisí s rychlostí plavání, delší prkno plyne rychleji a umožňuje udržet kontrolu;  
  • konstrukce - k dispozici jsou různé technologie prken, včetně prken ze skelných vláken, která mají větší pevnost, ale jsou těžší, takže jsou pomalejší a hůře kloužou. Zvažte výběr desky s několika vrstvami v podobě sklolaminátu s uhlíkovými vlákny. 

Kromě toho věnujte pozornost typům windsurfingových prken. Pro začátečníky se dobře hodí tréninková prkna, s velkým výtlakem. Díky tomu vás prkno udrží na vodě, proto je při výběru vybavení důležité určit svou hmotnost. Jakmile se naučíte základní manévry a technologie, můžete se rozhodnout pro freeridová prkna. Všestranná konstrukce, která je vhodná do různých podmínek, je dynamičtější a umožňuje rychlejší vstup do kluzu, lepší kontrolu a stabilní zatáčení. Můžeme takérozdělit  windsurfingová prkna na tyto typy: formule, freestyle, freerace, slalom, speed a wave

Windsurfingová plachta  

Pro začátečníka musí být windsurfingová plachta lehká a odolná. Nejlepší v této kategorii budou freeride a freestyle, které se na vodě ovládají nejsnáze. Optimálním řešením bude volba dvou typů plachet, abyste je mohli střídavě používat při slabším nebo silnějším větru. Při silnějším větru budou  vhodné menší plachty (kolem 4,5 m²), zatímco do slabších podmínek je lepší zvolit větší rozměry (kolem 6,5 m²). 

Na Sportano.cz najdete potřebné vybavení pro mnoho vodních sportů, včetně windsurfingu. Proto u nás najdete profesionální plachty značky DUOTONE z odolných materiálů, které jsou k dispozici v několika velikostech, aby vyhovovaly vašim individuálním potřebám. 

Windsurfingové stěžně 

V první řadě věnujte pozornost délce stěžně, která odpovídá celé windsurfingové plachtě. Stěžně by měly mít stejnou délku a pevnost, ale mohou se lišit způsobem ohybu. Rozlišují se tři parametry:  

  • Flex Top - horní část stěžně se ohýbá silněji než spodní;  
  • Hard Top - horní část se ohýbá méně než spodní část;  
  • Constant Curve - stěžeň s rovnoměrným vychýlením na obou koncích.  

Kromě toho je důležitou vlastností průměr stěžně. Existují dva typy: stěžeň se standardním průměrem (SDM) a stěžeň se zredukovaným průměrem (RDM). První z nich má větší průměr, nižší hmotnost a dynamický chod. Je ideální pro slalom a racing. RDM je flexibilnější, což usnadňuje ovládání za všech větrných podmínek. 

Windsurfingová ráhna 

Veškeré windsurfingové vybavení se skládá z několika prvků, mezi které mohou patřit ráhna. Jsou zodpovědná nejen za komfort používání prkna, ale také zajišťují správné ovládání celé plachty. Jedná se o úchop, který slouží k přidržení se při plavání. Existují dva typy windsurfingových ráhen: 

  • hliníková ráhna - základní vybavení, které je vhodné pro začátečníky,navíc je lehké, pohodlné a odolné; 
  • Ráhna z uhlíkových vláken (karbonu) - doporučeno pro pokročilejší osoby. Vyznačují se především rychlostí uvolnění při každém pohybu.  

Na Sportanu najdete windsurfingová ráhna profesionálních značek, jako jsou DUOTONE, NeilPryde a Unifiber, v několika různých velikostech. 

Windsurfingové trapézy 

Trapéz pro windsurfing je zodpovědný za odlehčení rukou při plavání, což zároveň umožňuje správnou polohu prkna a lepší ovládání plachet při silnějších poryvech větru. Je prakticky zodpovědný za udržení těla ve správné poloze. Trapézy je možné rozdělit do několika druhů - nízké, vysoké nebo hybridní. Windsurfingový trapéz nízký je umístěn na bocích s popruhem kolem stehen pro lepší skluz. Vysoký trapéz je umístěn ve výšce pasu a lépe se s ním manipuluje. Poskytuje větší pohodlí při plavání ve vlnách nebo bez skluzu. Hybrid je naopak kombinací obou typů, aby snáze vyhovoval potřebám windsurfaře. 

Další windsurfingové příslušenství 

Ve Sportano nabízíme vybavení pro mnoho vodních sportů. Najdete zde také profesionální windsurfingové příslušenství, jako jsou nástavce stěžňů SDM firmy DUOTONE nebo sluneční brýle Ocean Sunglasses. Ochrana očí při plavání je velmi důležitá, abyste se především nevystavovali škodlivým účinkům slunečního záření, ale také abyste chránili oči před silným větrem nebo vodou. Brýle značky Ocean Sunglasses jsou vybaveny speciálními doplňkovými vlastnostmi, jako je pryž tlumící nárazy, nosní polštářky a bezpečnostní pásek. Kromě toho mají polarizační filtr a větrací otvory.

Pokud s windsurfingem teprve začínáte nebo se v tomto sportu chcete posunout na vyšší úroveň, podívejte se na nabídku internetového obchodu Sportano. Náš zákaznický servis vám pomůže vybrat to správné vybavení! 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget