Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Tenisové omotávky

Tenisové omotávky - najděte ten správný model v obchodě Sportano 

Začínáte s tenisem nebo si chcete zlepšit techniku hry a dovednosti? Ať už je vaše úroveň znalostí jakákoli, vyplatí se dbát na správné vybavení, aby každá hra byla nejen pohodlná, ale také efektivní. Jedním z nejdůležitějších prvků tenisové rakety je rukojeť, která ovlivňuje pohodlí a přesnost hry.  Vyplatí se sladit raketu a její rukojeť se správnými tenisovými omotávkami, které jsou zodpovědné za úchop, který se promítá do síly a síly úderu. V nabídce Sportano.cz najdete vysoce kvalitní tenisové omotávky od osvědčených výrobců, jako jsou YONEX, HEAD, BABOLAT, Wilson nebo Tecnifibre.

Základní nebo venkovní nebo typy obalů na tenisové rakety 

Na trhu jsou k dispozici dva typy omotávek na rakety: základní omotávka na tenisovou raketu a vnější omotávka na tenisovou raketu. První typ se připevňuje na rukojeť rakety a páska je opatřena speciálními otvory, které jsou navrženy tak, aby odváděly vlhkost a pot. Základní obal je mnohem silnější než vnější obal, známý také jako vrchní obal. Vnější omotávka se naopak nanáší na základní omotávku a jejím účelem je zlepšit tloušťku rukojeti, chránit základní omotávku a zajistit lepší pocit z rakety.

Při výběru se vyplatí věnovat pozornost také typům povrchů samotných zábalů, kde se rozlišují zábaly lepivé a suché. Suché zábaly jsou příjemné na dotek, ale během hry je třeba je držet mnohem pevněji, aby se zabránilo jejich otáčení nebo sklouzávání během pohybu. Lepivé omotávky naopak dobře přilnou k ruce a neotáčejí se, ale mohou způsobovat pocit nedostatečně pevného úchopu.  

Výběr správné tenisové omotávky 

Při výběru správného obalu na tenisovou raketu je třeba věnovat pozornost absorpci vlhkosti, protože předmět musí dobře absorbovat vlhkost, vodu nebo pot. Ruce se při intenzivní námaze potí, což vede k oslabení úchopu rakety. Pokud jde o úchop, stojí za to se pozorně podívat na zvolenou raketu s omotávkou, která musí poskytovat vynikající úchop a přispívat k efektivní a pohodlné hře. Zde je důležité sledovat typy obalů - lepivé a suché, tj. s lepivým povrchem, který se při hře neotáčí, nebo suché, které poskytují příjemný pocit.  

Vedle toho věnujte pozornost tloušťce, kdy tenčí omotávka poskytuje mnohem lepší cit pro úhly rukojeti a kontrolu při úderu. Silnější omotávka poskytuje menší kontrolu, ale přispívá k většímu pohodlí při hře. Při nákupu tenisových omotávek je cena ovlivněna kvalitou a trvanlivostí, které jdou ruku v ruce s použitými materiály nebo řešeními. Při výběru přizpůsobte obaly svým potřebám a preferencím, aby každá hra přinesla nezapomenutelný zážitek.  

Tenisové zábaly - zde jsou značky, na které můžete vsadit 

V sortimentu sportovního obchodu Sportano.cz najdete tenisové omotávky renomovaných značek, jako jsou Wilson, YONEX, HEAD, Tecnifibre nebo BABOLAT. V naší nabídce se můžete vybavit kvalitními základními nebo vnějšími obaly, které jsou vyrobeny z odolných materiálů, jako jsou syntetické tkaniny, kůže, plsť nebo elastomery. Obaly určitě přizpůsobíte své raketě a svým potřebám, aby byla každá hra příjemná a efektivní. Pokud si nejste jisti, který produkt bude nejvhodnější, obraťte se na náš zákaznický servis, který vám pomůže se správným výběrem!

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget