Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Turistické vařiče

Turistické vařiče v nabídce Sportano.cz: teplé jídlo v přírodě

Turistické vařiče jsou nezbytným vybavením každého outdoorového nadšence. Ať už se chystáte na krátkou túru v horách nebo na dlouhý výlet pod stan, turistický vařič vám umožní připravit teplé jídlo a uvařit si aromatickou kávu nebo čaj za jakýchkoli podmínek. V obchodě Sportano.cz najdete turistické vařiče od značek, jako jsou Campingaz, Coleman, Vango a RidgeMonkey.

Typy turistických vařičů

Existují různé typy turistických vařičů, které se liší napájením a konstrukcí.

Plynové turistické vařiče

Zdaleka nejoblíbenější volbou mezi outdoorovými nadšenci jsou plynové turistické vařiče na propan-butan. Jsou jednoduché na používání a vyznačují se nízkou hmotností a snadnou přenosností. Plynové turistické vařiče lze použít pro vaření v kempech, při horské turistice, piknicích a dalších formách turistiky.

Benzínové turistické vařiče

Benzínové vařiče mají vysokou odolnost vůči nízkým teplotám, takže jsou ideální pro použití v horských a zimních podmínkách. Turistické vařiče na benzin jsou také robustní a odolné proti větru, takže jsou spolehlivější než turistické vařiče na plyn.

Turistické vařiče na tuhá paliva

Dalším typem jsou turistické vařiče, které jsou poháněny pevným palivem, například gelem. Vyznačují se dlouhou dobou hoření, takže jsou ideální pro delší turistické výlety. Turistické vařiče na tuhá paliva se také snadno skladují a jejich používání je relativně bezpečné.

Dřevěné turistické vařiče

Zajímavou možností jsou turistické vařiče na dřevo. Vyznačují se nízkou hmotností a jsou šetrné k životnímu prostředí, protože dřevo je obnovitelné palivo. Turistické vařiče poháněné dřevem jsou ideální pro použití v oblastech, kde se nachází dostatek dřeva, jako jsou lesy a hory.

Turistické lihové vařiče

Tyto vařiče se vyznačují nízkou hmotností a jednoduchým designem, jsou to vařiče, které můžeme pohánět lihem, takže jsou ideální pro použití na krátkých výletech a piknicích. Turistické vařiče poháněné lihem jsou také relativně bezpečné.

Náročný trekking nebo několikadenní kempování - přizpůsobte vařič svým potřebám

Co bych měl zvážit při výběru turistického vařiče? Výběr správného turistického vařiče může být obtížný, protože na trhu existuje mnoho různých modelů a typů. Vše závisí na typu vaší expedice.

Pokud se rozhodnete kempovat více dní, vyberte si větší plynový vařič. Díky jeho stabilní konstrukci se nebudete muset obávat, že se vařič převrhne, a větší počet hořáků a jejich plocha vám zajistí pohodlnější používání. Tyto vařiče jsou navíc vybaveny pohodlnými knoflíky pro ovládání plamene, které usnadňují přípravu pokrmů. Po cestovním vařiči tohoto typu sáhněte, pokud cestujete v obytném voze, autě nebo s karavanem, protože se vyznačují výrazně vyšší hmotností.

Pokud naopak plánujete náročný několikadenní trek, zvolte malý plynový hořák. Je kompaktní, lehký a často skladný, takže je ideální, pokud je pro vás důležitý každý gram vybavení.

Při výběru turistického vařiče bychom navíc měli věnovat pozornost několika důležitým bodům:

  • Výkon - výkon sporáku má přímý vliv na dobu vaření a spotřebu paliva. V závislosti na vašich potřebách si můžete vybrat sporák s větším nebo menším výkonem.
  • Bezpečnost - je důležité, aby byl vařič bezpečný. Je třeba věnovat pozornost bezpečnostním systémům, jako je ochrana proti přehřátí, převržení sporáku nebo úniku plynu.
  • Značka a uživatelské recenze - vyplatí se vybrat sporák renomované značky s pozitivními uživatelskými recenzemi.
  • Další funkce - některé turistické vařiče mají další funkce, jako je automatické zapalování, teploměr nebo vestavěný ventilátor. Vyplatí se věnovat těmto funkcím pozornost a vybrat si vařič, který má ty, které jsou pro vás důležité.
Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget