Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Kolečka do in-line bruslí

Kolečka pro kolečkové brusle - vyberte si správné modely v obchodě Sportano 

Jezdíte na kolečkových bruslích, nebo s touto aktivitou teprve začínáte? Kolečka kolečkových bruslí jsou komponenty, které se velmi rychle opotřebovávají, a vše závisí na jejich kvalitě a tvrdosti, stejně jako na četnosti jízdy a typu povrchu. Pokud hledáte vhodná kolečka pro své kolečkové brusle, podívejte se na nabídku v našem sportovním obchodě Sportano. U nás budete vybaveni kolečky od osvědčených výrobců, jako jsou Rollerblade, FILA, USD, UNDERCOVER WHEELS, K2 nebo Powerslide.  

Velikosti kol Rollerblade 

Při výběru velikosti koleček pro kolečkové brusle existují kategorie, které jsou přizpůsobeny úrovni dovedností uživatele. Malá kola jsou určena pro začátečníky, u kterých je důležitá ovladatelnost a stabilita během jízdy. Obvykle se jedná o velikosti od 50 do 70 milimetrů, které zajišťují dostatečnou absorpci vibrací. Střední kola jsou naopak určena pro středně pokročilé jezdce, kteří jezdí převážně rekreačně. Rozsah velikostí je od 71 do 84 milimetrů, takže si vyberte správný model - kolečka pro kolečkové brusle o průměru 72 mm, kolečka pro kolečkové brusle o průměru 76 mm, kolečka pro kolečkové brusle o průměru 80 mm nebo kolečka pro kolečkové brusle o průměru 84 mm. Tyto typy kol umožňují dosáhnout o něco vyšší rychlosti. Velká kolečka, tedy pro pokročilé bruslaře, jsou modely od 80 do 100 milimetrů a více. Pokud hledáte optimální model, vyberte si kolečka pro kolečkové brusle o průměru 90 mm, kolečka pro kolečkové brusle o průměru 100 mm nebo kolečka pro kolečkové brusle o průměru 110 mm. Jsou ideální pro rychlejší jízdu a na rovném terénu.  

Gumová, luminiscenční a další typy koleček pro kolečkové brusle 

Kolečka pro kolečkové brusle jsou na trhu k dispozici v několika typech a rozdíly jsou dány použitými materiály. Polyuretanová kolečka, jinak známá jako gumová kolečka, jsou vyrobena z polyuretanu. Plast má dobrou pevnost a přilnavost. Plastová kola jsou levnou variantou, ale nemají dostatečnou životnost a zároveň jsou jejich součásti náchylné k poškození vlivem nerovného povrchu. Gumová kolečka kolečkových bruslí naopak dobře tlumí vibrace a jsou tichá a pohodlná.  

Kromě toho můžete v obchodech najít svítící kolečka kolečkových bruslí, která jsou skvělým vizuálním prvkem a při jízdě poskytují světelný efekt.  

Výběr koleček pro kolečkové brusle 

Pokud přemýšlíte, jaká kolečka pro kolečkové brusle vybrat, je třeba vzít v úvahu průměr a tvrdost komponentů. Správná velikost nebo průměr ovlivňuje jízdní vlastnosti a čím větší průměr, tím rychlejší jízda. Na druhou stranu menší průměr je zodpovědný za hbitost kolečkových bruslí. Kromě toho se tvrdost koleček kolečkových bruslí vyjadřuje písmenem A, což je symbol na Shoreově stupnici. Odkazuje na stupeň tvrdosti výrobků, které jsou navrženy z polyuretanu.  

Při výběru se můžete setkat s označením měkkých a tvrdých kol. První typ se doporučuje pro začátečníky a rekreační jezdce, kde se tvrdost pohybuje mezi 74A a 82A. První z nich se doporučuje pro začátečníky a rekreační jezdce, kde se tvrdost pohybuje od 74A do 82A. Naopak tvrdá kola mají tvrdost od 84A do 100A. Čím vyšší hodnota, tím jsou kola výrazně tvrdší. To má vliv na schopnost dosahovat vyšších rychlostí a výrazně lepší životnost.  

Značky nabízející kvalitní kolečka pro kolečkové brusle 

V sortimentu Sportano.cz najdete vysoce kvalitní kolečka na kolečkové brusle od profesionálních značek, jako jsou Rollerblade, FILA, USD, UNDERCOVER WHEELS, K2 nebo Powerslide. Budete vybaveni kolečky různých průměrů a stupňů tvrdosti, díky čemuž jsou vybrané položky vhodné pro začátečníky, středně pokročilé i pokročilé uživatele.  

Rozbalit popis Sbalit popis