Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Wakeboardové desky

Wakeboardy - nejlepší modely v internetovém obchodě Sportano 

V současné době si wakeboarding získává stále více nadšenců, a to díky úžasnému zážitku z plavání. Není to nic jiného než kombinace surfování a vodního lyžování. K provozování tohoto sportu potřebujete speciální wakeboard a při plavání se držíte rukojeti, která je připevněna k vleku nebo motorovému člunu. Pokud si lámete hlavu s výběrem vhodného wakeboardu, v našem sportovním obchodě Sportano.cz najdete kvalitní modely od značek JOBE a SLINGSHOT. Své desce budete odpovídat nejen velikostí, ale také tvarem a úrovní dovedností.  

Jak si vybrat správný wakeboard? 

Pokud přemýšlíte, který wakeboard pro vás bude vhodný, musíte nejprve přizpůsobit model své hmotnosti. Je třeba zvolit správnou délku odpovídající vaší hmotnosti, a to kvůli vztlaku, který každé prkno poskytuje. Delší modely mají větší vztlak, a proto unesou i těžšího uživatele. Kromě toho věnujte pozornost šířce, která je zodpovědná za snadný rozjezd neboli pop a rychlost přechodu z hrany na hranu. Užší deska bude v zatáčkách přecházet mnohem snadněji a s menším popem. Širší prkno má naopak větší plochu, na které se může odlepit od vody.

Kromě toho jsou desky vybaveny třemi typy spodního rockeru: třístupňovým rockerem, průběžným rockerem a progresivním rockerem (hybridní rocker). U prvního typu rockeru je prkno uprostřed ploché a na špičce a patce mírně prohnuté. Průběžný rocker je stejné zakřivení desky po celé její délce. Hybridní rocker je naopak kombinací předchozích dvou, kdy je tvar podobný průběžnému rockeru, ale prkno zůstává více prohnuté v přední části a na patce. 

Záleží také na počtu ploutví na prkně, protože počet a velikost ploutví ovlivňují stabilitu prkna při hranění. Nejběžnější jsou šroubovací ploutve a ploutve ve spodní části desky. Větší ploutve zvětšují plochu prkna při jízdě na hraně a prkno je stabilnější i při vyšších rychlostech.  

Jak si vybrat prkno pro začátečníky? 

Wakeboarding je rozhodně jednodušší vodní aktivita než jiné disciplíny nebo surfování. Při plavání se neustále držte rukojeti, která začátečníkům poskytne pocit stability. Na začátku svého dobrodružství s tímto vodním sportem si vyberte wakeboard pro začátečníky správné délky. Správná délka zaručuje, že vás prkno udrží na hladině, protože příliš krátké prkno neunese vaši váhu. Příliš dlouhá naopak ztěžuje plavání. Kromě toho přizpůsobte svůj model prkna nejen z hlediska délky, ale také z hlediska hmotnosti. Výrobci vám obvykle poskytnou přesné informace o délce prkna, aby vyhovovalo vaší maximální hmotnosti.  

Jak vybrat desku pro děti? 

Dětský wakeboard je třeba vybírat podle váhy a výšky nejmladších milovníků vodních sportů. Navíc musí být lehká, aby nezpůsobovala potíže při plavání nebo přepravě. Před nákupem správného modelu dětského wakeboardu je vhodné výrobek nejprve vyzkoušet, aby se vaše dítě mohlo na vodě pohodlně pohybovat.  

Kolik stojí wakeboard? 

Cena wakeboardu skutečně závisí na použitých materiálech, technologii nebo rozměrech. V průměru můžete najít desky od 600-700 PLN až po více než 2000 PLN. Je to dáno materiály použitými pro jeho konstrukci a velikostí, kdy pro každého jezdce bude fungovat jiný model. Ceny wakeboardů se liší a nejdůležitější je vybrat si produkt podle své úrovně, hmotnosti nebo výšky. Při vyšší hmotnosti je lepší volit delší modely, které zaručí, že se uživatel udrží na vodě. Samotná deska musí být vyrobena z odolných materiálů, které vydrží nejrůznější podmínky při plavání a provádění triků.  

Ve Sportanu najdete vysoce kvalitní prkna, která jistě vyhovují vašim potřebám, a to ve správných cenových variantách. Vyberte si model, který vám zajistí, že zůstanete na vodě, a zároveň vám umožní bezpečně plavat nebo provádět nejrůznější akrobatické kousky.  

Wakeboardy - jaké značky zvolit? 

Ve Sportanu se vybavíte profesionálními wakeboardy renomovaných značek, jako jsou JOBE a SLINGSHOT. Vyberte si správný model podle své úrovně: začátečník, středně pokročilý a pokročilý, a podle tvaru, například Directional a Twin tip. U nás se můžete vybavit nejen vybavením pro wakeboarding a další vodní sporty, ale také profesionálním oblečením, které vás ochrání před chladem, poryvy větru a škodlivými slunečními paprsky. Náš zákaznický servis je vám k dispozici a pomůže vám vybrat ten správný model wakeboardu, a pokud výrobek nesplní vaše očekávání, můžete ho do 30 dnů vrátit! 

Rozbalit popis Sbalit popis