Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Wakeboarding

Wakeboarding - začněte své dobrodružství se Sportanem 

Wakeboarding je sport, který je stále populárnější a nabízí skvělé možnosti, protože můžete jezdit na všech druzích vodních ploch. Kombinuje snowboarding, surfování a vodní lyžování a jízda na prkně při držení lana na vleku pro vás může být skvělou aktivitou. Obchod Sportano nabízí profesionální vybavení pro tento vodní sport, včetně wakeboardů, vázání, plováků, sad a příslušenství od značek jako JOBE, NeilPyde a SLINGSHOT

Co je wakeboarding a čím se liší od ostatních vodních sportů? 

Wakeboarding je kombinací surfování a vodního lyžování a k provádění všech triků na vodě je zapotřebí prkno. V rukou se drží speciální rukojeť s lanem, za které se táhne před motorovým člunem nebo lyžařským vlekem. To jezdci umožňuje rychlý pohyb po vodní hladině a překonávání vzdáleností. Zkušenější jezdci předvádějí triky i během plavání a na vodě jsou pro jejich provádění umístěny různé plošiny.  

Wakeboarding lze provozovat prakticky na jakékoli vodní ploše a zvládnou ho i lidé, kteří nemají ani základní znalosti tohoto sportu. Na začátku vašeho dobrodružství je vhodné vyhledat pomoc instruktora a poté trénovat samostatně, abyste se stali zkušenými.  

Wakeboarding - jaké vybavení potřebujete? 

Než začnete jezdit na wakeboardu, je důležité se vybavit správným vybavením, jako je prkno, vázání a příslušenství. Díky tomu budete připraveni na jakékoli podmínky a budete moci pohodlně překonávat dlouhé vzdálenosti na vodě.  

Wakeboard 

Nejdůležitějším vybavením pro tento sport je prkno. Začátečnické modely mají obvykle ploché dno a jednoduché ploutve vpředu a vzadu. Umožňují rychlý rozjezd a snadné zatáčení. Prkna pro zkušené jezdce mají tvarovanější dno a více ploutví. To umožňuje lepší kontrolu nad zařízením. Důležitá je také hmotnost uživatele. Čím vyšší je hmotnost, tím lepší je vybavit se delším prknem. Většina výrobců uvádí u svých výrobků příslušné hodnoty, aby si každý mohl vybrat prkno vhodné pro svou úroveň jízdy.  

Vázání na wakeboard  

Spojují nohy s prknem, abyste se na vodě pohybovali stabilně. Trochu připomínají boty na snowboard a dělí se na otevřené a uzavřené. První z nich zcela uzavírá chodidlo. Na druhou stranu má přední část pro prsty odhalenou. Samotné vázání by mělo být co nejpohodlnější a přizpůsobené velikosti a tvaru nohy. Pro ty, kteří rádi provádějí nejrůznější triky, se hodí měkčí vázání, zatímco pro jezdce, kteří dávají přednost jízdě za motorovým člunem, bude nejlepší volbou tuhé vázání. 

Vodní lyžování  

Pokud chcete svou techniku wakeboardingu trochu zpestřit, můžete se místo prkna vybavit vodními lyžemi. Pak je nejdůležitější, aby celá konstrukce poskytovala maximální tuhost. Takové řešení umožňuje hladkou jízdu na vleku a zároveň umožňuje provádět různé triky na vodě. 

Přilba 

Při plavání je třeba dbát na bezpečnost, a proto je nezbytná přilba, která chrání před nárazy nebo překážkami ve vodě. Měla by být vyrobena z odolného materiálu, ale zároveň by neměla být příliš těžká. V takové přilbě se hodí ochrana uší a pohodlná vnitřní výstelka

Pěna na wakeboard 

Správné oblečení pro vodní sporty je zásadní, proto se vyplatí vybavit se neoprenovou kombinézou. Chrání před podchlazením a zároveň zajišťuje stálou tělesnou teplotu. Je vyrobena z neoprenového materiálu, který zvyšuje vztlak a neumožňuje nasáknutí materiálu vodou. 

Kromě toho si můžete vybrat také plováky, které jsou určeny k tažení za motorovým člunem. Obvykle s možností přepravy dvou a více osob. Je to skvělá zábava na vodě s vašimi blízkými. V nabídce Sportano najdete také wakeboardové sady a příslušenství, takže budete mít kompletní vybavení bez ohledu na vaši úroveň a typ vodní plochy, na které se plavíte. 

Jak vybrat vybavení pro wakeboarding, na které značky se vyplatí vsadit? 

Pokud hledáte ten správný wakeboard, v obchodě Sportano najdete produkty značek JOBE a SLINGSHOT. Mezi modely si můžete vybrat produkt s plochým dnem a více profilovaný produkt pro pokročilé jezdce. Vyberte si prkno, které odpovídá vaší úrovni dovedností a hmotnosti, aby vás neomezovalo při provádění triků a bylo stabilní na vodě. Kromě toho je nejlepší zvolit měkké vázání. Nebudou vás tlačit a správně se přizpůsobí vašemu chodidlu. Některé modely značky SLINGSHOT jsou vybaveny montážním systémem K9, který posiluje spojení mezi botou a deskou a zároveň umožňuje větší šířku a úhel. Tyče J Bars, zabudované v patách vložek, obepínají zadní část kotníku jezdce a eliminují tak vůli. Jednotlivá vázání JOBE jsou vybavena měkkou a ergonomickou stélkou, jakož i chrániči paty a 3D modelovaným jazykem pro lepší přizpůsobení. Pokud místo prkna hledáte doplňky pro wakeboard, doporučujeme plováky nebo vodní lyže značky JOBE v různých velikostech.  

Z vybavení se ještě vyplatí vybavit se helmou a neoprenovým oblečením, abyste se při plavání cítili nejen pohodlně a bezpečně.  

Jak začít s wakeboardingem? 

Pokud s tímto vodním sportem teprve začínáte, vyplatí se oslovit instruktora, který vám ukáže všechny technické detaily. Naučíte se tak, jak ohýbat nohy, jak držet rukojeť nebo jak nastavit ruce. Při plavání na desce je nesmírně důležité správně přenášet váhu těla na jednotlivé části. Jakmile zvládnete základy, další cesty na palubě vám umožní upevnit a získat potřebné dovednosti. Jakmile získáte zkušenosti, je dobré se seznámit se základními kousky a triky. Důležité je, že wakeboarding je vynikající aktivitou na téměř každé vodní ploše a existuje několik wakeparků, které mají speciální výtahy a rampy pro provádění výše uvedených evolucí s prknem.  

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget