Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Vodní lyžování

Vodní lyže - vyberte si správné modely v obchodě Sportano 

Vodní lyžování je skvělá aktivita a jízda na vlnách vám poskytne úžasný zážitek a pocit. Plavání probíhá tak, že se jezdí na vodních lyžích a drží se speciální rukojeti, která je tažena lyžařským vlekem nebo motorovým člunem. Pokud si chcete tento sport užít pohodlně a bezpečně, je nutné se vybavit správnými vodními lyžemi. V našem sportovním obchodě Sportano.cz najdete kvalitní lyže od renomovaných výrobců, jako je JOBE. Určitě si vyberete ten správný model a stačí jen upravit délku a velikost lyží podle svých potřeb.  

Vodní lyžování - tipy a základní informace 

Lyžování spočívá v jízdě na jedné nebo dvou lyžích po vodě, přičemž se držíte speciálního držadla, jehož lano je taženo motorovým člunem nebo lyžařským vlekem. Při této činnosti je především nutné udržovat tělo ve správné poloze a ruce by měly být uvolněné a umístěné poměrně široce, aby se snížilo svalové napětí. Při provádění obratů je třeba přenést váhu těla na levou nebo pravou nohu. Pokud chcete pohodlně a bezpečně lyžovat na vodě, je třeba se zaměřit na dva typy vybavení, které je přizpůsobeno vaší úrovni a stylu lyžování.  

  • Kombinační lyže - nejoblíbenější, protože jsou všestranné a snadno se učí. Mají široké konce, což usnadňuje ovládání všech manévrů.  
  • Slalomové lyže (monoski) - jsou určeny k rychlé jízdě a ostrým obloukům na jedné lyži. Začátečnické modely lyží jsou v zadní části širší, zatímco modely pro středně pokročilé a pokročilé mají zúženou zadní část a hrany pod úhlem.  

Vodní lyžování lze provozovat prakticky na jakémkoli typu vodní plochy: řece, jezeře nebo moři, ale rozhodně se vyplatí častěji volit klidné vody, zejména pokud jste v počátcích tohoto sportu.  

Jak si vybrat správné vodní lyže? 

Pokud s vodním lyžováním začínáte, vybírejte modely se širšími konci a věnujte pozornost materiálu konstrukce. Vodní lyže jsou konstruovány převážně ze skelných vláken a směsi uhlíkových vláken a grafitu. To přispívá nejen k nízké hmotnosti výrobků, ale také k jejich pevnosti a dostatečnému klouzání po vodě. Při výběru vodních lyží berte v úvahu flexi, která udává tuhost lyže. Čím tužší lyže - čím nižší flexe, tím větší rychlosti jste schopni dosáhnout. Na druhou stranu vyšší flexe zaručuje pohodlnější a snadnější nájezd do zatáček, ale zároveň nižší rychlost na rovinkách. Kromě toho platí, že čím větší je rocker, tj. prohnutí ve skluzu lyže, tím větší je oblouk

Při výběru je důležité pamatovat na to, aby model odpovídal délce lyží, kdy vybíráte vodní lyže nejen podle své úrovně lyžování, ale také podle své hmotnosti:  

  • do 40 kg je nejlepší zvolit lyže o délce 100-132 cm a šířce přibližně 12,5-15 cm; 
  • 40-68 kg, je nejlepší zvolit lyže dlouhé 165-170 cm a široké přibližně 16,5 cm; 
  • 68-90 kg, je nejlepší zvolit lyže o délce 172 cm a šířce přibližně 16,5 cm; 
  • Při hmotnosti nad 90 kg jsou vhodné lyže o délce 175-185 cm a šířce 17,5-20 cm. 

Výběr vodních lyží pro děti 

Vodní lyže pro děti je třeba vybírat především podle jejich hmotnosti, přičemž pro děti s hmotností do 40 kg jsou obvykle vhodné modely lyží dlouhé 100-132 cm a široké 12,5-15 cm. To je nesmírně důležité, protože lyže nesmí být příliš malé ani příliš velké, protože by způsobovaly nepohodlí a neudržely by dítě ve vodě. Dětské vodní lyže by navíc měly být lehké, aby se daly pohodlněji skladovat a přenášet. 

Vodní lyže - ceny a značky, na které vsadit 

Pokud hledáte profesionální modely vodních lyží, podívejte se na nabídku obchodu Sportano.cz, kde máme vodní lyže značky JOBE v různých velikostech a mnoha barevných variantách. Většina modelů je vyrobena ze skelných vláken, takže celá konstrukce zajišťuje tuhost a pevnost bez ohledu na podmínky. S námi budete mít k dispozici vybavení odpovídající vaší úrovni znalostí: začátečníci, mírně pokročilí a pokročilí, stejně jako roční období. Můžete si vybrat lyže určené pro celoroční použití nebo jen pro jaro a léto. Cena vodních lyží se naopak pohybuje od 1 000 do přibližně 4 000 liber a záleží na velikosti a použitých materiálech.  

Ve Sportanu využijte náš profesionální zákaznický servis, který vám pomůže vybrat ty správné vodní lyže. Pokud konkrétní model nesplňuje vaše očekávání, můžete výrobek vrátit až do 30 dnů! 

Rozbalit popis Sbalit popis