Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Fitness rukavice

Fitness rukavice v obchodě Sportano: zvyšte si pohodlí při tréninku!    

V kategorii Fitness rukavice na Sportano.cz jsme shromáždili ty nejlepší produkty, díky nimž získáte lepší úchop (např. činek nebo činek) a vyhnete se odřeninám, mozolům nebo otlakům. Zvyšte pohodlí a efektivitu svého tréninku s rukavicemi pro fitness, posilovnu a gymnastiku od renomovaných značek, jako jsou Bushido, Nike, Everlast a Schildkröt

Pro fitness nebo posilovnu - typy cvičebních rukavic 

Široká nabídka tréninkových rukavic umožňuje každému, od fitness nadšence přes člověka pracujícího na správné technice přitahování až po kulturistu, vybrat si model, který splňuje jeho náročné požadavky. Je důležité zvolit správný typ tréninkových rukavic pro danou fyzickou aktivitu, protože různé prvky jsou důležité pro silový trénink (např. vysoká kontrola a úchop) a různé prvky jsou důležité pro kondiční trénink (např. vysoká volnost pohybu, dobré odvětrávání). 

Sportovní rukavice do posilovny

Nejčastěji mají vnější vrstvu z kůže (přírodní nebo syntetické) a vnitřní vrstvu z termoaktivních materiálů. Mohou být také vybaveny vnější síťovinou pro stálé proudění vzduchu. Tréninkové rukavice pro silové sporty mají nastavitelný, prodloužený pásek na suchý zip (zodpovědný za zpevnění zápěstí). Tato konstrukce snižuje riziko zranění, usnadňuje nasazování a sundávání rukavic a zabraňuje sklouzávání materiálu z ruky. Kromě toho jsou rukavice z vnitřní strany potaženy protiskluzovou vrstvou (pro zajištění pevného úchopu) a pěnovými nebo gelovými panely (pro tlumení nárazů a snížení tlakových bodů). 

Fitness rukavice 

Fitness rukavice jsou tenké a pohodlné a umožňují volný pohyb. Měly by dobře odvádět přebytečnou vlhkost. Mohou mít poutka/úchyty mezi prsty, které usnadňují sundávání rukavic a gelových/pěnových vložek. Dámské modely obvykle zahrnují široký výběr módních a ženských stylů v široké škále barev, které jsou kromě ochranných vlastností také atraktivním doplňkem sportovního oblečení.  

Gymnastické kůže pro silový trénink

Gymnastické kůže jsou čepice, které nezakrývají celou ruku, ale pouze nejcitlivější místa (vnitřní stranu ruky). Jsou k dispozici s otvory pro dva nebo tři prsty a s páskem kolem zápěstí (zapíná se na suchý zip). Jsou skvělou alternativou rukavic při tréninku crossfitu, vzpírání nebo cvičení na hrazdě. 

Jaké fitness rukavice si vybrat? 

Při výběru cvičebních rukavic věnujte pozornost kromě účelu také polstrování, tj. speciálnímu polstrování různé tloušťky, které je zodpovědné za pohodlí při cvičení a ochranu pokožky ruky. V ideálním případě by měla být uprostřed dlaně. Míra tlumení tréninkových rukavic závisí na vašich osobních preferencích. Můžete se rozhodnout pro polstrování v podobě gelových polštářků nebo gumových vložek, abyste se vyhnuli otlakům nebo tlakovým bodům. 

Fitness rukavice by měly být vyrobeny z materiálu odolného proti oděru (např. odolná syntetická kůže/přírodní kozí kůže), nejlépe s termoaktivními vlastnostmi, aby pokožka rukou mohla během tréninku volně dýchat (např. neopren zajišťuje dobrou tepelnou izolaci). 

Je důležité zvolit správnou velikost tréninkových rukavic - příliš těsné mohou způsobit bolest a necitlivost rukou (to je způsobeno zhoršeným průtokem krve), zatímco příliš volné rukavice kloužou a ztěžují provádění správných pohybů.  

Abyste zabránili sklouznutí rukojetí nebo činek a měli přesný úchop, zvolte tréninkové rukavice s protiskluzovým systémem (např. GRIP-X od firmy Bushido).  

Při nákupu sportovních rukavic se ujistěte, že se snadno čistí (pokyny k praní a sušení najdete na štítku výrobce). 

U Sportano.cz najdete odolné, dobře polstrované fitness rukavice a tréninkové rukavice, se kterými zlepšíte kvalitu svých sportovních aktivit. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget