Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Žabky, nazouváky a plážové sandálky

Nejlepší žabky k bazénu a na pláž na Sportano.cz

Hledáte bezpečnou, hygienickou a odolnou obuv do bazénu? Kupte si nejlepší žabky k bazénu a na pláž pro ženy, muže a děti u Sportano. Vyberte si svůj oblíbený model a vyrazte k vodě v žabkách, které jsou pro vás jako stvořené!

Jaké žabky zvolit k bazénu? Tipy

Žabky do bazénu jsou typem obuvi, která patří k základním plaveckým potřebám a je nezbytnou součástí vybavení mnoha veřejných bazénů. Tato obuv je sice jednoduchá, ale plní několik velmi důležitých funkcí. Pokud přemýšlíte, jaké žabky si koupit k bazénu, vyberte si takové, které splňují tři cíle.


Jedním z nejdůležitějších aspektů při výběru žabek do bazénu je bezpečnost. Na mokrých dlaždicích bazénu je snadné ztratit rovnováhu, a tím se zranit. Nejlepší volbou jsou proto protiskluzové žabky do bazénu, tj. obuv se vzorkem. Reliéfní nebo drážkovaná podrážka poskytuje větší stabilitu než hladká.

Hygiena je stejně důležitá. Chlór přidaný do vody ničí mikroorganismy, které se v ní vznášejí. Chlór se však z vody, která zůstává na dlaždicích, odpařuje. Žabky do bazénu chrání nohy před bakteriemi, pro které je vlhké a teplé prostředí bazénu ideálním místem k růstu.


Podrážka poskytuje dostatečnou izolaci od mikroorganismů na podlaze bazénu, čímž zabraňuje onemocněním, jako je plíseň nohou. Pro úplnou hygienu je nejlepší zvolit obuv ze syntetického materiálu.


Pěnové žabky do bazénu jsou často vyrobeny z EVA (etylen-vinylacetát), umělého materiálu, který se vyznačuje odolností vůči vodě. Díky tomu jsou žabky nejen hygieničtější (protože mikroorganismy nemají v syntetickém materiálu vhodné prostředí pro život), ale také bezpečnější. V těchto žabkách noha méně klouže, takže je obtížnější ztratit rovnováhu.


Žabky do bazénu by také měly poskytovat správnou úroveň pohodlí. V tomto typu obuvi jsou nohy umístěny jinak než v jiných typech obuvi. Váha těla se přenáší na špičky nohou, zatímco správným místem opory jsou paty. Z tohoto důvodu je důležité, aby podrážka pokrývala celou plochu chodidla a aby prsty nebo paty nevyčnívaly mimo plochu podrážky. Díky tomu je tato obuv vhodná nejen do bazénu, ale lze ji použít například i jako žabky na kamenitou pláž.


Je také nutné zkontrolovat tvrdost podrážky. Nejenže se tak vyhnete nepohodlí při chůzi po tvrdém povrchu, ale snížíte i riziko bolestí nohou způsobených namáháním střední části chodidla. Proto je při výběru plastových žabek do bazénu vhodné zvolit modely, které se ve střední části chodidla neohýbají.


Kromě tradičních modelů se vyrábí také obuv s přídavným páskem na patě. Slouží jako bezpečnostní prvek, který zabraňuje sklouznutí žabky z nohy. Díky větší bezpečnosti jsou vhodné zejména jako dětské žabky do bazénu.

Kde koupit žabky k bazénu? Široká nabídka Sportano.cz

Zajímá vás, kde koupit žabky k bazénu? Největší výběr značkových žabek najdete v obchodě Sportano. Kvalitní žabky na pláž a k bazénu od výrobců, jako jsou Nike, Quiksilver a Roxy, jsou zárukou kvality, bezpečnosti a hygieny pro vaše nohy. Na sportano.cz si můžete vybrat z desítek modelů a vaše žabky k bazénu vám kurýr doručí už do 24 hodin od objednání.

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget