Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Stojany na posilovací zařízení

Stojany na činky a činky - vyberte si ten správný s obchodem Sportano

Stojany na činky a činky jsou praktickým vybavením pro domácí i profesionální posilovny, které slouží k udržení pořádku a bezpečnosti při cvičení. V kategorii Stojany na posilovací stroje jsme ve Sportanu shromáždili vysoce kvalitní funkční konstrukce, díky nimž si můžete posilovací stroje správně roztřídit, což vám usnadní dosahování na ně během tréninku, a také se hodí jako pomůcka při cvičení. 

Stojany na činky a činky - jak vybrat správné řešení? 

Výběr stojanu na vybavení posilovny závisí na tom, jaký druh zátěže máte k dispozici - pouze činky nebo pouze činky, případně máte celou sadu různých závaží.

Stojany určené pro činky mohou být dodávány jako dva samostatné sloupy nebo jako jedna konstrukce. Obvykle jsou výškově a šířkově nastavitelné, takže je lze přizpůsobit výšce cvičící osoby a typu prováděného cviku (např. dřepy nebo bench press). Mají také speciální kladiny/poličky, které umožňují cvičit bez partnera/podpůrné osoby, která dohlíží na to, aby se během cvičení a při odkládání činky nic nestalo. Stojan na činky může mít přídavné tyče, na které se po tréninku odkládají talíře z činky. 

Naproti tomu stojany na činky slouží především k rozdělení nákladu a udržení pořádku a umožňují intuitivní zvedání a odkládání vybavení. Mohou být dodávány v prodloužené verzi, která je vhodná pro uložení gripů, desek a dalších nákladů. 

Důležitou roli při výběru správného stojanu pro posilovací zařízení hraje jeho forma - jednodílná konstrukce je stabilnější a trvalejší na jednom místě, zatímco dělená varianta se skládá ze dvou samostatných stojanů, což usnadňuje skladování. Vyplatí se vsadit na pevnou, stabilní a odolnou konstrukci, např. z práškově lakované oceli.

Zkontrolujte maximální přípustnou hmotnost břemene (při správné volbě zabrání převrácení nebo poškození stojanu) a bezpečnostní prvky, které zabrání sklouznutí činky nebo závaží.  

Víceúrovňové, malé, dřepovací - typy stojanů na činky a činky 

Bezpečná a robustní konstrukce tréninkového stojanu nejen šetří místo a udržuje pořádek, ale také zlepší využití nákladu. Aby byl design funkční, stojí za to vybrat stojan s konkrétním účelem. 

Stojan na dřepovací činky 

Obvykle má možnost několika stupňů nastavení výšky a šířky, takže ji můžete přizpůsobit své výšce, stejně jako rozteči úchopů a typu činky. Díky jistícím mechanismům u stojanu na činky budete moci provádět dřepy bez asistence další osoby. Přítomnost záchytných háků vám umožní bezpečně stáhnout činku dolů, když nejste schopni provést plný dřep nebo bench press. Ke stojanu na činky je také možné přidat tréninkovou lavici, díky které můžete svůj trénink obohatit o cviky na hrudník. Stojan může mít přídavné tyče, tzv. trny, na které můžete po tréninku položit talíře činky. Při výběru stojanu věnujte pozornost maximálnímu zatížení, které vydrží.  

Malé stojany na činky

Obvykle se jedná o jedno- nebo dvouúrovňové stojany na činky vybavené speciálními sedly, která umožňují správné uložení a intuitivní přebírání/ukládání zátěže. Mohou mít také podobu trojúhelníku s policemi různých velikostí na obou stranách - obvykle jsou určeny pro menší činky a umožňují jejich uspořádání podle hmotnosti (nejmenší nahoře, větší dole). Při nákupu je vhodné věnovat pozornost typu činek, které na ni lze uložit (o něco větší rozteč polic bude pro vinylové činky a jiná pro litinové), a maximální nosnosti. 

Stojan na činky a talíře

Praktické řešení, když používáte obě činky a hledáte místo pro činkové talíře nebo grif.  Může mít police na odkládání vybavení a háčky nebo oddělená místa pro příslušné vybavení (např. v přední části pohodlné místo pro dvě činky, po stranách rukávy s gumovými chrániči pro talíře a úchyty pro činku).  

Víceúrovňové stojany na tělocvičné nářadí

Vybavena třemi nebo více policemi s oddělenými místy pro činky různých hmotností (obvykle dvě místa vedle sebe pro stejnou zátěž) např. 2 kg. Může mít odkládací plochu umístěnou pod mírným úhlem, aby bylo manévrování s nákladem pohodlnější a bezpečnější (je intuitivnější). 

Ve společnosti Sportano jsou k dispozici různé typy pevných stojanů na činky a činky, které lze úspěšně použít v domácí posilovně. 

Rozbalit popis Sbalit popis