Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Crossová / fitness kola

Crossová a fitness kola - správná volba s obchodem Sportano 

V kategorii crossových/fitness kol Sportano jsme shromáždili nejlepší vybavení od zkušených značek v oboru. S kvalitními koly se vydáte na pohodlné a bezpečné výpravy i v náročných podmínkách. Důvěřujte našim odborníkům, vsaďte na přední výrobce a vyberte si své vysněné kolo od Sportano ještě dnes! 

Crossová a fitness kola - jak se liší?

Krosové kolo je typ kola, které je určeno pro jízdu na dlouhé vzdálenosti po rovném a zpevněném povrchu. Dobře se osvědčí i na asfaltových silnicích. Na rozdíl od podobných trekingových kol nemá obvyklé turistické vybavení, jako je nosič nebo blatníky. Tyto modely používají 28palcová kola s tenkými pneumatikami a různá řídítka - podle vašich preferencí. 

Naproti tomu fitness kolo je něco mezi crossovým a silničním modelem. Obvykle má 28palcová kola a vyznačuje se pevnou vidlicí a rovnými řídítky. Fitness kolo však nelze přesně zařadit, protože na trhu existují modely s různými rámy. V závislosti na konkrétním rámu může mít toto kolo trochu jiný účel. Nejběžnější fitness rám umožňuje zaujmout mírně nakloněnou polohu. Díky tomu, že kola lze snadno vyměnit, je kolo vhodné jak pro jízdu ve městě, tak pro jízdu po venkovských cestách

Crossová a fitness kola se mírně liší, ale obě vyhovují vkusu mnoha uživatelů. Crossové modely jsou vhodné pro ty, kteří potřebují kolo pro jízdu po městě i na delší vzdálenosti mimo město. Fitness kola jsou naopak dobrou volbou hlavně do města, zejména pro rychlé jezdce. Pokud potřebujete vybavení, které vám umožní efektivně se vyhnout dopravním zácpám - fitness kolo je přesně pro vás! 

Jak si správně vybrat crossové nebo fitness kolo? Tipy

Pokud zvažujete, zda si koupit crossové nebo fitness kolo, přesně si určete, k jakému účelu bude váš model sloužit. Pokud potřebujete kolo na dojíždění do práce nebo do školy, ale nechcete těžší městské kolo, vyberte si fitness kolo. Pokud plánujete delší výlety mimo město, bude pro vás vhodnější krosové kolo. Jaké crossové nebo fitness kolo zvolit? Nejprve věnujte pozornost typu rámu. 

Dámské krosové kolo se vyznačuje sníženým rámem, zatímco pánské krosové kolo má rám umístěný výše, mnohem blíže k sedlu. Totéž platí pro fitness modely. Na druhou stranu nemusí být charakter rámu (dámský/pánský) rozhodujícím faktorem při nákupu. Vyberte si tu, která vám nejvíce vyhovuje. 

Ve Sportanu najdete široký výběr kol od nejlepších výrobců v oboru. Mezi rozmanitými modely najdete krosová kola do 2 000 PLN i dražší modely. Vyberte si ze značek Giant, Merida nebo Romet a vydejte se na bezpečné a pohodlné trasy se Sportanem. 

Rozbalit popis Sbalit popis