Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

In-line ložiska

Ložiska Rollerblade - spolehlivé a odolné modely v obchodě Sportano 

Jízda na kolečkových bruslích je stále oblíbenější aktivitou dospělých i dětí. Umožňuje trávit čas venku, rozvíjí pohybovou koordinaci, zvyšuje kondici a je to zábava. Správný výběr inline bruslí má vliv nejen na pohodlí, ale také na bezpečnost při jízdě. Pokud si plánujete koupit správný model, podívejte se také na ložiska, která jsou zodpovědná za plynulost pohybu v terénu. V sortimentu obchodu Sportano.cz najdete válečková ložiska v různých variantách a velikostech od osvědčených výrobců, jako jsou FILA, K2, Rollerblade nebo Powerslide.  

Typy a rozměry válečkových ložisek 

Nejzákladnějším typem ložiska je ložisko ABEC, které je konstruováno s kovovými kuličkami ve věnci. Nejčastěji se vyskytuje u městských a rekreačních bruslí. Kromě speciálních kuliček je zde také mazivo, které je zodpovědné za snížení tření během jízdy. Čísla vedle symbolu ABEC: 1, 3, 5, 7 nebo 9 označují, pro jaký typ jízdy je vybraný model určen. Kromě toho jsou na trhu také ložiska SG, která obsahují silikonové mazivo, jehož valivý odpor je nižší než u ložisek ABEC. Ložiska ILG mají naopak 6 kuliček místo 7 a jsou mnohem větší, takže mají nižší třecí odpor. Jsou to také robustnější ložiska a často se volí pro dynamickou jízdu.  

Jak již bylo uvedeno, za označením typu ložiska následuje číslo. Čím vyšší je uvedená hodnota, tím nižší je valivý odpor. Modely ABEC 3 a ABEC 5 jsou výrazně pomalejší než modely s číslicemi 7 nebo 9.

Kromě toho mají ložiska vhodnou velikost, což stojí za pozornost při nákupu. Klasickou velikostí je obvykle 608, která je vhodná pro začátečníky a ty, kteří dávají přednost klidné a pohodové jízdě. Pokročilejším a dynamičtějším jezdcům doporučujeme zvolit ložiska o průměru 688 nebo 698.

Výběr správných válečkových ložisek 

Při výběru správných ložisek berte v úvahu, že čím vyšší je číslo ložiska, tím rychlejší a dynamičtější bude vaše bruslení. Ložiska ABEC 5 jsou určena pro ty, kteří dávají přednost rekreační a fitness jízdě, zatímco ABEC 7 nebo 9 jsou modely pro milovníky rychlé jízdy. Je třeba vědět, že nejuniverzálnějšími typy ložisek jsou ložiska ABEC 5 a ABEC 7. Čím nižší číslo je u ložiska uvedeno, tím je odolnější a odolnější proti poškození a tím delší je jeho životnost.  

Před nákupem zvažte, pro jaký druh jízdy budou ložiska používána. Čím lepší je odvalování, tím lepší jsou ložiska z hlediska konstrukčních materiálů. Kromě toho věnujte pozornost provedení krytů (jeden, dva, pevné nebo odnímatelné).  

Značky nabízející kvalitní válečková ložiska 

V sortimentu sportovního obchodu Sportano najdete kvalitní válečková ložiska osvědčených značek, jako jsou FILA, K2, Rollerblade nebo Powerslide. Nabízíme vám ložiska pro rekreační, městskou, dynamickou nebo fitness jízdu. Nabízíme ložiska v různých variantách a také modely s robustní konstrukcí odolnou proti poškození. Pokud si nevíte rady s výběrem, využijte náš zákaznický servis, který vám pomůže vybrat ty správné modely.  

Rozbalit popis Sbalit popis