Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Lezecké batohy, tašky

Batohy a lezecké brašny - najděte si model přesně pro vás v obchodě Sportano

Ať už s lezením teprve začínáte, nebo jste již profesionální horolezec, před každou výpravou se musíte řádně připravit. Správný horolezecký batoh nebo taška je základ. Co je důležité při výběru lezecké brašny nebo batohu? Prvním faktorem, kterému byste měli věnovat pozornost, je trvanlivost takového výrobku. Mechanické poškození není v horách neobvyklé, proto je důležité vybrat batoh nebo brašnu, které jsou vůči takovým nehodám odolné.

Kromě technických zásad, jako je kvalita materiálu a jeho vlastnosti, stojí za to věnovat pozornost příslušenství. Při lezení je velmi důležité, abyste měli příslušenství vždy po ruce. Na to je dobré myslet při výběru horolezeckého batohu nebo tašky, do které si můžete sbalit veškeré vybavení - například cepíny, lano nebo helmu. Na Sportano.cz najdete výrobky z nejkvalitnějších materiálů, které vás nezklamou ani v těch nejnáročnějších podmínkách! 

Horolezecký batoh - jak vybrat ten správný?

Který horolezecký batoh je pro vás nejlepší? Především s dobře konstruovaným nosným systémem. Skládá se z bederního pásu, ramenních popruhů a u některých modelů z rámu, který chrání záda před zbytečnou zátěží. Bederní pás by měl být široký a vyrobený z materiálu, který nezpůsobuje otlaky nebo nepohodlí. Jedná se o nesmírně důležitý aspekt horolezeckého batohu, protože právě bederní pás většinou odlehčuje záda od zátěže, kterou nesete.

Ramenní popruhy, běžně známé jako šle, musí být vyrobeny z odolných materiálů, které jsou odolné proti oděru, ale zároveň se pohodlně nosí. Mnoho modelů má popruhy podšité pěnou, která je nejen pohodlná při nošení, ale má také vodoodpudivé vlastnosti, takže účinně chrání před vlhkostí. Příkladem značky, která takové řešení používá, je ORTOVOX. Nezapomeňte si také vybrat rovnátka, která jsou nastavitelná. Můžete si tak přizpůsobit jejich délku svým vlastním požadavkům a anatomii.

Při delších cestách do hor se vyplatí zvážit modely s rámem. Účinně zpevňuje záda a ochranná pěnová vrstva, která je k těmto batohům připojena, poskytuje dodatečné pohodlí při nošení horolezeckého vybavení. Pokud dáváte přednost krátkým výletům, stojí za to zvážit batoh z odolných materiálů, který je však lehčí než modely s rámem. Batohy Climbing Technology ze syntetických materiálů jsou lehké a odolné. Díky nim bude nošení lan nebo zásob pohodlné a bezpečné. 

Lezecké vaky na lano - jak vybrat ten správný?

Stejně jako při výběru batohu lze správnou tašku poznat podle kvalitního materiálu. Nejdůležitější část lezeckého vybavení, lano, je třeba správně skladovat, aby vám sloužilo co nejdéle. Se správným vakem máte jistotu, že se lano nikdy nezamotá a že bude účinně chráněno před povětrnostními vlivy, jako je mráz a déšť. Vaky značek jako MARMOT a Climbing Technology vám pomohou lano správně uložit. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget