Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Basketbalové míče

Basketbalové míče - vyberte si spolehlivý model od známé značky v obchodě Sportano 

Basketbal je oblíbeným sportem mezi kolektivními sporty a baví dospělé i děti. Stejně jako v jiných sportech i zde platí určitá pravidla a předpisy, které určují, jak se hry hrají. Hráči by zase měli dbát na vhodné vybavení, jako je oblečení a obuv. Nejdůležitějším vybavením pro hru je však basketbalový míč a jeho výběr by měl být dobře promyšlený. V obchodě Sportano.cz najdete vysoce kvalitní basketbalové míče značek jako SKLZ, Wilson, Spalding, Nike, SELECT nebo Molten

Velikosti basketbalových košů 

Basketbalové míče mají specifické rozměry, které vypovídají nejen o jejich velikosti, ale také o jejich hmotnosti a účelu. Na trhu je k dispozici jeden:  

  • Basketbalový míč velikosti 3 - model o průměru 18 cm určený pro děti do osmi let; 
  • Basketbalový míč velikosti 5 - model o průměru 22 cm určený pro děti od 11 let; 
  • Basketbalový míč velikosti 6 - model o průměru 23 cm určený pro ženské soutěže;  
  • Basketbalový míč velikosti 7 - model o průměru 24 cm určený pro muže. 

Oficiální velikost míče je 7, přičemž tento model se používá pro zápasy v polské basketbalové lize. Míč této velikosti se často používá nejen pro profesionální, ale i pro amatérskou a rekreační hru.  

Basketbalová váha 

Hmotnost basketbalového míče závisí na výše uvedené velikosti, přičemž basketbalový míč velikosti 3 a 5 obvykle váží kolem 300-350 gramů. Míč velikosti 6 váží 530-550 gramů a basketbalový míč velikosti 7 má 565-650 gramů. Proto je důležité zvolit správnou velikost míče, která ovlivňuje hmotnost výrobku i zamýšlené použití. 

Značky nabízející kvalitní basketbalové míče 

V nabídce sportovního obchodu Sportano najdete kvalitní modely pro basketbal. Pokud hledáte ten správný produkt, vyberte si basketbalový míč Spalding, jehož vybrané verze jsou určeny pro vnitřní i venkovní použití a vyznačují se dobrou přilnavostí. Basketbalové míče Nike jsou naopak většinou osmipanelové, které nabízejí lepší kontrolu a jistější držení míče. Jsou vyrobeny z pryže nebo kompozitních materiálů, což zaručuje trvanlivost a odolnost proti oděru. V našem obchodě najdete také basketbalové míče Molten, kde je většina výrobků vyrobena z 12 panelů a má také butylový měchýř. Díky tomuto řešení zůstává míč déle vzdušný a má vynikající trvanlivost.  

Vybavíme vás také basketbalovými míči Wilson, SKLZ nebo SELECT, které budou vyhovovat vašim potřebám z hlediska velikosti a účelu.  

Výběr basketbalového míče, který vyhovuje potřebám každého hráče 

Při výběru správného míče je důležité zvážit jeho použití - vnitřní (indoor) nebo venkovní (outdoor). Míč určený pro vnitřní použití je obvykle vyroben z kompozitu nebo přírodní kůže a ve srovnání s modely pro vnitřní použití je mnohem měkčí a jemnější. Umožňuje vysokou úroveň pohodlí během her. Navrženo lepením a svařováním jednotlivých dílů mezi panely. Venkovní basketbalový míč se naopak vyznačuje odolností a zároveň pružností, která poskytuje pocit pohodlí při hře. V tomto případě se nejčastěji používá guma, která je skvělá pro venkovní zábavu.  

Basketbalové míče nejvyšší kvality pro děti 

Mnoho lidí se aktivně věnuje některým sportům z kolektivních sportů již od útlého věku. Basketbal je rozhodně oblíbenou aktivitou batolat, proto je důležité vybrat pro děti ten správný basketbalový míč. Obvykle se pro hru s batolaty používá míč nejmenší velikosti, tedy velikosti 3, který je určen pro děti do 8 let. Vyznačuje se nízkou hmotností a odolností, takže si dítě rychle osvojí základy a zlepší techniku hry. Pro o něco starší děti lze zvolit míč velikosti 5 o průměru 22 cm.  

Ve Sportanu najdete profesionální dětské basketbalové míče pro venkovní i halové hry. Vybavíme vás kvalitními modely od značek jako Wilson, Spalding nebo SKLZ, které jsou vyrobeny z gumy, syntetické kůže nebo kompozitu.  

Basketbalový materiál 

V dnešní době se basketbalové míče vyrábějí pomocí moderních technologií a vysoce kvalitních materiálů, které zajišťují odolnost a pohodlí při hře. Nejprve je třeba se podívat na konstrukci míče, který má tělo vyrobené z pryžové vrstvy, která zaručuje strukturu vnitřních částí výrobku. Potah je vnější vrstva míče, obvykle vyrobená z gumy nebo přírodní kůže. Na druhou stranu je vložka neboli opletení potahem, který obklopuje měchýř míče (butyl, udržuje správný tlak), který je jeho ochranou.  

Basketbalové míče se vyrábějí z pryžových materiálů, oblíbené jsou také kožené nebo kompozitní verze (obvykle syntetické). Kožené a kompozitní basketbalové míče jsou výrobky, které se vyznačují měkkou a odolnou konstrukcí. Gumové verze jsou naopak mnohem tvrdší modely, hůře se odrážejí a jsou vhodnější pro venkovní basketbal. 

Cena basketbalových míčů 

Pokud vás zajímá, kolik basketbalový míč stojí, cena závisí na zvolené velikosti, kvalitě provedení a použitých materiálech. Míče ve velikostech 3 až 5 jsou modely, které lze zakoupit v cenovém rozmezí od 207 do 1037 Kč. Na druhou stranu dražší modely a velikosti 6 nebo 7 jsou verze obvykle vyrobené z přírodní kůže, kde některé míče mohou stát od 1037 do 2075-2594 Kč. Čím kvalitnější je však materiál, tím pečlivěji je míč zpracován a tím je odolnější a pohodlnější.  

Rozbalit popis Sbalit popis