• Doprava zdarma
  • 30 dnů na vrácení zboží
  • Expedice do 48 h
Nav switch

Míče pro americký fotbal

Nemůžeme najít produkty odpovídající výběru

Míče na americký fotbal - vyberte si ten správný model u Sportano 

Míč je klíčovou součástí hry prakticky ve většině kolektivních sportů, včetně amerického fotbalu. Vyznačuje se eliptickým tvarem, výraznými švy a nejčastěji drsným povrchem. Výběr správného míče má vliv nejen na pohodlí při hře, ale i na schopnost zlepšovat dovednosti v tomto sportu. Ve Sportanu nabízíme kvalitní americké fotbalové míče značek Wilson a SELECT, které jsou vhodné pro rekreační hry, ale i pro trénink.  

Výběr správného míče pro americký fotbal 

Při výběru amerického fotbalu je třeba zohlednit úroveň hry, kdy se pro začátečníky doporučují modely malých rozměrů. Nejčastěji se jedná o tréninkové míče, které se vyznačují nejen menší velikostí, ale také odlišnou barvou od klasických výrobků. Tyto typy míčů se také vyznačují měkčí a pružnější konstrukcí, která vám umožní zlepšit vaše herní dovednosti, zejména techniku házení a chytání. Jakmile si dostatečně procvičíte všechny manévry na hřišti, můžete se nechat zlákat k výběru většího míče, obvykle velikosti 5. 

Americký fotbal se mírně liší od ragbyového míče, jehož model je větší a lehčí. Kromě toho má výrazné prošívání a panely, zatímco u ragbyového míče takové prošívání není. 

Velikost amerických fotbalových míčů 

Rozměry amerického fotbalu - nepochybně vás zajímá, jak vybrat správný model pro vaše hry. Pro začátečníky, jak již bylo zmíněno, se volí menší modely velikosti 3. O něco větším výrobkem je již míč označený velikostí 4 a pro profesionální a seniorské hry se obvykle používá míč velikosti 5. 

Míč pro americký fotbal NFL, tj. míč používaný v profesionálních zápasech, má odpovídající rozměry. V současné době se v lize amerického fotbalu používá míč o délce 11 až 11,25 palce. Kromě toho musí mít míč odpovídající širší obvod, což je 28 až 28,5 palce, a užší obvod 21 až 21,25 palce. Předpokládá se také určitá hmotnost míče - osciluje mezi 14 a 15 uncemi.  

Materiál, ze kterého se vyrábí americké fotbalové míče 

Kvalitní americké fotbalové míče jsou obvykle vyrobeny z přírodní kůže, která má skvělý cit a dobrou přilnavost. Vzhledem k použitému materiálu se mnohem rychleji kazí, zejména při použití na nevhodném povrchu. Mnohem častěji se používá syntetická kůže nebo kompozitní materiály. Vynikají svou odolností a jsou mnohem pohodlnější na nošení. Některé modely jsou také lehké, což je důležité pro začátečníky, aby zvládli všechny hody a přihrávky. Často najdete míčky vyrobené z gumy, které jsou tvrdé a zároveň poskytují dobrou přilnavost.  

Značky nabízející kvalitní americké fotbalové míče 

V nabídce Sportano najdete kvalitní americký fotbal od značky Wilson, který je vyroben z kombinace materiálů - syntetické kůže a gumy. Kromě toho se vyznačuje dvojitým šněrováním, které zvyšuje odolnost a pohodlí. Americký fotbal od společnosti SELECT je ideální pro trénink a rekreační hry. V obchodě Sportano.cz se vybavíte potřebným vybavením pro hraní amerického fotbalu a náš profesionální zákaznický servis vám pomůže vybrat ty správné produkty. 

Rozbalit popis Sbalit popis