Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Vozidla

Vozidla - zábava a bezpečí v internetovém obchodě Sportano 

Elektrická nebo mechanická vozidla jsou vynikajícím nápadem na dárek pro nejmenší. Zaručují zábavu a neuvěřitelné zážitky při používání tohoto typu zařízení. V kategorii Vozidla v obchodě Sportano najdete elektrické skútry, motorky, motokáry nebo čtyřkolky pro děti od značek jako EXIT a Razor. Vozidla pro nejmenší zaručují skvělou zábavu a zároveň jsou vybavena mechanismy, které zajišťují pohodlí a bezpečnost, což je nesmírně důležité. Prohlédněte si všechny produkty a vyberte pro své dítě to správné vozidlo na hraní.  

Elektrická nebo mechanická vozidla - co si vybrat? 

Mechanické vozidlo, jako je dětská motokára, se ovládá silou svalů v závislosti na použitém mechanismu. Tento typ zařízení vyžaduje od dítěte úsilí a práci, aby trávilo čas aktivně. To má pozitivní vliv na pohybovou koordinaci a motorické dovednosti dítěte. Elektromobily jsou naopak v poslední době velmi populární a díky použití výkonných baterií a různých typů funkcí poskytují úžasný zážitek z jízdy. Není třeba se obávat o bezpečnost, protože tyto typy elektrických vozidel jsou přizpůsobeny věku a výšce dítěte a mají rychlostní omezení. S elektrickými vozidly si dítě rozvíjí orientační schopnosti, učí se reflexům a zlepšuje motorickou koordinaci. 

Auta, motorky, čtyřkolky, skútry nebo elektrické motokáry pro děti - co vybrat a jaké jsou mezi nimi rozdíly? 

S výukou tělesné rovnováhy, pohybové koordinace nebo reflexů je třeba začít již od nejútlejšího věku dítěte. V takovém případě je vhodné zvolit vozidla včetně dětských autíček, motorek, skútrů, motokár nebo koloběžek. Ty jsou k dispozici v mechanickém i elektrickém provedení. Liší se především konstrukcí nebo přizpůsobením věku a výšce dítěte a v poslední době se stále častěji objevují elektrické verze vozidel pro samostatné řízení nebo dálkové ovládání rodiči.  

Elektrické auto pro děti  

Jedním z nejoblíbenějších vozidel pro nejmladší automobilové nadšence je dětské elektrické auto. Před nákupem zvažte, který model bude nejvhodnější, protože na trhu jsou k dispozici různé modely i provedení - jednomístné, dvoumístné, s dálkovým ovládáním nebo na baterie. Pro uživatele ve věku od 3 let jsou vhodné jednomístné konstrukce s více tvarovanými sedadly, bezpečnostními pásy a menšími rozměry. Pro děti od 4 let můžete zvolit vozidlo s větší nosností a mnohem rychlejší. Naopak starším dětem od 6 let se budou líbit dětská elektrická autíčka s výkonnými motory, která dokáží zrychlit až na 10-15 km/h.  

Oblíbená je také dětská elektrická motorka nebo dětský elektrický kros, na kterém si dítě již od útlého věku procvičuje pohybovou koordinaci a zlepšuje motorické dovednosti.  

Elektrická čtyřkolka pro děti  

Oblíbené jsou také elektrické čtyřkolky pro děti, které poskytují obrovské množství zábavy a zároveň jsou vybaveny bezpečnostními prvky. Vyplatí se vybírat modely s bezpečnostními pásy nebo brzdami, které rychle reagují na zásah. Přístroje obvykle nepřekračují příkon 45 W a v závislosti na modelu dosahují rychlosti maximálně 20 km/h. Pro nejmenší se vyplatí vybrat zařízení s různými doplňkovými funkcemi, jako jsou světla, melodie nebo zvonky. U starších dětí zvolte takový model, aby jeho provoz optimálně odpovídal míře využití, protože některé modely umožňují jízdu kratší než hodinu. Elektrická čtyřkolka pro děti by měla mít také měkká kola, nejlépe z pěny EVA, a pohodlné sedadlo a řídítka odpovídající výšce dítěte. 

Elektrický skútr pro děti  

Elektrická koloběžka pro děti je miniaturní verze klasické koloběžky, která vypadá jako elektrický skútr se sedátkem. Tyto typy modelů jsou vybaveny výkonnějšími motory a většími bateriemi, které zajišťují rychlost a delší jízdu až dvě hodiny na jedno nabití. Dětská elektrická koloběžka je skvělou volbou pro starší děti a zaručuje bezpečnost a pohodlí při pohybu na vozidle.  

Elektrická motokára pro děti  

Elektrická motokára pro děti zase dobře poslouží pro rekreační jízdu a existuje také mechanická motokára, tj. motokára poháněná svaly uživatele. Je také vhodná pro výuku koordinace pohybu a pro děti, které se teprve učí jezdit na kole. Elektrický model je určen pro starší děti, které tento typ zařízení zvládají. Obvykle je vybaven méně výkonnou baterií a schopností dosáhnout maximální rychlosti 25 km/h. 

Vozidla pro chlapce a dívky - jak vybrat správný model? 

Při výběru vhodného vozidla, ať už mechanického nebo elektrického, přizpůsobte model věku a výšce dítěte, aby mohlo jezdit bezpečně a pohodlně. Některá vozidla mají nastavitelný volant nebo sedačku a jejich provedení je třeba zvolit podle věku dítěte. Pro nejmenší děti jsou vhodná elektrická autíčka, čtyřkolky nebo motorky. Pro starší děti jsou ideální elektrické motokáry nebo koloběžky. Některé modely mají také omezení, pokud jde o maximální zatížení uživatele, což je třeba vzít v úvahu. Kromě toho se vozidla pro chlapce a dívky obvykle liší barevnými variantami a chlapci i dívky mohou používat stejná vozidla.  

Elektromobily pro děti - jak zajistit bezpečnost dítěte? 

Při výběru vhodného vozidla pro vaše dítě je nejdůležitějším hlediskem bezpečnost. Není však třeba se obávat, pokud vyberete správný model, který je vhodný pro věk, váhu a výšku vašeho dítěte. Většina vozidel, jako jsou dětská elektrická autíčka, má bezpečnostní pásy a brzdy a někdy se rozjíždí okamžitě po sundání nohy z plynu. Některé modely vozidel jsou také vybaveny dálkovým ovládáním, takže rodiče mohou ovládat dráhu, rychlost a dokonce i brzdit zařízení. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget