Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Trekingové ponožky

Nejlepší trekové ponožky ve sportovním obchodě Sportano

Kvalitní ponožky dokáží zlepšit pohodlí při každé túře, proto je jejich výběr tak důležitý. Použité technologie a moderní materiály mají přímý vliv na efektivitu každé horské výpravy. Nejkvalitnější ponožky pro treking a lezení poskytují kultovní značky, jako jsou Smartwool, Nordica a X-Socks.  

Typy trekingových ponožek

Dámské trekingové ponožky

Profesionální výrobci trekingových ponožek si všimli rozdílů ve stavbě nohou obou pohlaví a na základě toho vyvinuli modely ponožek určené pro muže a ženy. Dámské turistické ponožky jsou přizpůsobeny užším modelům nohou a mají mírně odlišné uspořádání větracích panelů a tlumicích míst po celé délce ponožky. Navíc mají ploché švy na špičkách, díky nimž se výrazně snižuje riziko oděru. 

Pánské trekingové ponožky

Pánské modely trekingových ponožek mají také bezešvou konstrukci, která zabraňuje podráždění. Některé modely mají elastické vložky na klenbě nohy, které se starají o přizpůsobení každému pohybu, a také specializované švy v horní části ponožky, které jsou zodpovědné za stabilizaci nohy. 

Letní trekingové ponožky 

V létě se kratší a lehčí modely turistických ponožek hodí zejména k nízkým trekovým botám. Pokud si vyberete kotníkové boty s tvrdou podrážkou, je lepší vsadit na poněkud silnější ponožky s technologií Coolmax vrstvené konstrukce, která zajišťuje skvělou prodyšnost a tlumení

Zimní trekingové ponožky

Zimní modely trekingových ponožek jsou obvykle silnější a jsou vyrobeny ze syntetických materiálů nebo z merino vlny a moderních technologií Primaloft a Thermolite, které výborně izolují a odvádějí vlhkost.  

Zimní ponožky by také měly být dostatečně dlouhé, proto zvažte nákup modelů s délkou do 1/3 výšky lýtka nebo nad lýtko (přesahující lýtko). 

Jak vybrat trekingové ponožky?

Materiály

Materiál konstrukce hraje klíčovou roli a je zodpovědný za pohodlí při túře. Bavlněné ponožky rychle absorbují vlhkost, a proto nebudou plnit svou funkci. Vyplatí se proto vybírat modely ze syntetických materiálů nebo merino vlny.

Syntetická vlákna Coolmax vás udrží v suchu, skvěle absorbují pot a chrání pokožku před přehřátím. Vlna merino je kultovním materiálem používaným v turistickém oblečení. Trekingové ponožky z merino vlny jsou termoizolační, odvádějí vlhkost a navíc mají bakteriostatické vlastnosti, které eliminují nepříjemné pachy a udržují ponožku dlouho svěží.  

Technologie

Moderní systém tlumení T2 Anti-Shock Cushioning se stará o odpružení a měkkost každého kroku, zatímco systém Forward Flex zabraňuje mačkání a sklouzávání ponožek. Zdokonaluje se také technologie Merino, což vede k moderním a specializovaným řadám, jako je Merino Performance, která zabraňuje srážení ponožek, zajišťuje dokonalé přilnutí horního lemu a je opatřena celosvětovým certifikátem OEKO-TEX zaručujícím etickou výrobu

Velikost

Pro zajištění správného pohodlí je důležité zvolit správnou velikost trekingových ponožek. Pánské i dámské modely se nejčastěji pohybují v rozmezí 36-46, je však třeba vzít v úvahu, že velikost ponožky nemusí vždy odpovídat velikosti obuvi. Z tohoto důvodu by měly být ponožky přizpůsobeny individuálně a měly by být zvoleny o něco menší velikosti než trekové boty. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget