Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Pevné paddleboardy

Pevná prkna SUP - vyberte si správný model v obchodě Sportano 

Stand Up Paddle je sport, který je stále populárnější, protože umožňuje plavat v různých podmínkách a bez ohledu na vaši úroveň. Pokud chcete se SUP začít, stačí se vybavit správným vybavením a seznámit se s charakteristikou tohoto sportu. Ve Sportanu nabízíme širokou škálu produktů pro vodní sporty, včetně pevných SUP prken profesionálních značek JOBE a Fanatic. Určitě najdete ten správný model, který bude vyhovovat vašim potřebám! 

Pevná SUP prkna - jak se liší od nafukovacích SUP prken? 

Pevné SUP prkno se vyznačuje jádrem pokrytým několika vrstvami laminátů, které jsou obvykle vyrobeny z plastu, skelných vláken, karbonu nebo epoxidové pryskyřice. Největší výhodou tohoto typu desek je tuhost a pevnost konstrukce, která je odolná vůči všem druhům mechanického poškození. Je s nimi však mnohem obtížnější manipulace při přepravě a skladování, protože je nelze nijak složit.  

Nafukovací prkna SUP jsou naopak možností pro lidi, kteří nemají na cestách mnoho místa. Jedná se o model SUP, který umožňuje pohodlné nafouknutí prkna před vstupem do vody, a když skončíte s plaváním, snadno ho uložíte do batohu nebo příručního kufříku. Obvykle se vyrábí moderní technologií Drop-Stitch, která se skládá z tisíců polyesterových nití. Díky tomu je deska po nafouknutí tuhá a stabilní.  

Kdy se vyplatí koupit pevné prkno SUP? 

Plavání na SUP prkně je určeno pro všechny, kteří chtějí začít s novou aktivitou na vodě. Rekreační použití tohoto typu zařízení nevyžaduje žádnou zvláštní přípravu. Je však dobré začít s instruktorem. Vysvětlí vám nejdůležitější pravidla pohybu na vodě. Nejprve je třeba získat cit pro prkno a naučit se udržovat rovnováhu ve stoje a při pádlování. Někteří lidé začínají vsedě nebo vleže na kolenou, aby si na zařízení zvykli.  

Pokud dáváte přednost odolnějšímu a stabilnějšímu vybavení a máte prostor pro přepravu a skladování, určitě se vyplatí koupit si pevné SUP prkno. SUP je vynikající vodní sport, jehož popularita roste a který vám umožní užívat si v přírodě. 

SUP desky - parametry, kterým je třeba věnovat pozornost 

Při výběru SUP prkna věnujte pozornost jeho délce, šířce, tloušťce a nosnosti, abyste mohli vybrat správný model odpovídající vaší výšce a hmotnosti. Při rozhodování o vybavení SUP je důležitá délka, kterou si můžete vybrat:  

  • krátké prkno - do délky cca 300 cm, vhodné pro začátečníky a děti, ale i pro plavání ve vlnách; 
  • střední prkno - do délky cca 370, univerzální model pro driftování na vlnách, ale také na jezera a řeky; 
  • long board - od 370 cm pro ty, kteří preferují rychlejší a dálkové plavání.  

Šířku desky lze určit ve dvou rozměrech a správně nastavená velikost zajistí stabilitu a pohodlí při používání. Charakteristické rysy:  

  • úzká deska - do šířky přibližně 70; 
  • široká deska - od šířky 70 cm.  

Tloušťka SUP prkna by se měla pohybovat v rozmezí 9 až 15 cm, přičemž běžné modely mají tloušťku kolem 13-15 cm. Výtlak je naproti tomu určen počtem celkových zatížení, které může deska na vodě udržet. Musíte vzít v úvahu svou hmotnost, ale také hmotnost zavazadel, která vezete na palubě. Příliš přetížené prkno se na vodní hladině pohybuje mnohem pomaleji a příliš lehké prkno je méně stabilní.  

Mezi různými SUP prkny jsou také modely odpovídající typu aktivity: All-round, Race, Touring nebo Windsurf. Kromě rozdílných délkových nebo šířkových parametrů se vyznačují i odlišným tvarem. Zařízení se zaoblenou přední částí je univerzální volbou, která zajišťuje stabilitu a snadnou manipulaci. Ostrý hrot zase zajišťuje hladkou a rychlou manipulaci.    

Jak vybrat pevné SUP prkno, na co se zaměřit při nákupu? 

Při výběru tuhé desky je důležitým hlediskem její konstrukce, tj. prvky materiálů, ze kterých je navržena. Vyplatí se zvolit model s protiskluzovou podložkou. Udrží vás při plavání stabilní. Použití skelných vláken chrání desku před nárazy a poškozením, zatímco použití dřeva přispívá k její odolnosti. Kromě toho se zaměřte na vlastnosti tuhé desky, která je rychlá a stabilní. Některé SUPy jsou také vybaveny technologií Thermoform HD, která zajišťuje vysokou odolnost proti poškození. Konstrukce desky zajišťuje dlouhou životnost i při častém používání. Pokud si chcete vzít prkno s sebou na delší cesty, bude důležitým parametrem také maximální nosnost. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget