Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Míčky na stolní tenis

Pingpongové míčky - vyberte si správně s obchodem Sportano

Stolní tenis je oblíbená hra pro dvě nebo čtyři osoby. Pro tenisový turnaj potřebujete stůl se sítí, rakety a dobré pingpongové míčky. Koule jsou důležitou součástí hry, protože díky nim je hra dynamická a plynulá. Právě na struktuře míče závisí jasnost odrazu, útok na správnou dráhu letu nebo síla rotace, která ztěžuje soupeři příjem hry. Dobré míčky na stolní tenis by neměly mít viditelné švy, které spojují dvě poloviny míčku. Šití může způsobit nechtěné změny v linii letu a snížení přesnosti odrazu. 

Při nákupu míčků na stolní tenis se vyplatí vybírat modely s kvalitním zpracováním a vhodně zvolenými parametry. Rozměry a vlastnosti míčů jsou přizpůsobeny jejich účelu (trénink nebo turnaj) a dovednostem hráče. Nabídka Sportano zahrnuje míče známých sportovních značek a modely pro různé účely. Na pultech našeho obchodu najdete míčky na stolní tenis pro začátečníky, rekreační i profesionální hráče

Pingpongové míčky - 1, 2 nebo 3 hvězdičky. Co znamenají hvězdy a jak je správně vybrat?

Výběr pingpongového míčku závisí na úrovni dovedností hráče. Začínající amatéři, středně pokročilí hráči a profesionální tenisté by měli používat různé modely. Dynamika míče nebo jeho tvrdost by měla odpovídat rozsahu schopností. Byly zavedeny speciální značky, které usnadňují přizpůsobení míče schopnostem hráče. Míče jsou označeny na stupnici od 1 do 3, která je vymezena hvězdičkami

Tenisové míčky s 1 hvězdičkou jsou nejzákladnějším modelem, který se používá hlavně pro výuku hry. Tyto typy míčků jsou pomalejší, a proto se jejich dráha letu posuzuje snadněji. Modely se dvěma hvězdičkami jsou tenisové míče určené pro středně pokročilé hráče. Jsou nejlepší volbou pro ty, kteří znají základy stolního tenisu a chtějí zlepšit své dovednosti a dynamiku hry. Tříhvězdičkové míčky na stolní tenis jsou nejmodernějším modelem, který splňuje všechny oficiální požadavky Mezinárodní federace stolního tenisu a používá se v profesionálních soutěžích. Tento typ míčků by měli hrát tenisté, kteří mají velmi dobře zvládnuté údery a rotace. 

Průměr, barvy - zjistěte základní informace o míčcích na stolní tenis

Mezi rozlišovací prvky pingpongových míčků patří jejich velikost, tj. průměr. Standardní turnajový míč by měl mít průměr 40 mm. Schválení tohoto rozměru ze strany MFTS vedlo k tomu, že se většina míčů prodává v této velikosti. Nejedná se však o jedinou velikost míče dostupnou na trhu. 

Pingpongové míčky mohou mít menší průměr 38 nebo dokonce 35 mm. Průměr míčku na stolní tenis ovlivňuje dynamiku odrazu a rotaci míčku. Čím menší je průměr, tím rychlejší a citlivější je míček na stolní tenis. Tento typ míče je vhodný pro útočnou hru a pro pokročilé dovednosti tenisty. 

Nákup míčků na stolní tenis zahrnuje také výběr barvy modelu. Nejčastější barvy jsou bílá nebo oranžová. Jedná se o barvy schválené MFTS a připuštěné ke hře na turnaji. Barva míčku by se měla řídit barvou tenisového stolu. Na zeleném stole se hrají bílé koule. Pokud je stůl modrý, hrajete s oranžovou koulí. Na pultech obchodů je také možné najít dvoubarevné míčky na stolní tenis, které jsou užitečné při výuce rotační hry. 

Rozbalit popis Sbalit popis