Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Plavecké packy

Plavecká pádla - vyberte si správný model v obchodě Sportano 

Plavecká pádla patří mezi velmi oblíbené doplňky plaveckého vybavení. Jejich hlavním úkolem je zvýšit sílu paží a zad a zlepšit práci na technice pohybu a plaveckém stylu. Jsou určeny především pro lidi, kteří pravidelně trénují, ale mohou je úspěšně používat i začátečníci. V obchodě Sportano se můžete vybavit profesionálními plaveckými pádly od renomovaných výrobců, jako jsou AQUA-SPEED, Speedo, Nike nebo arena

Výběr správných pádel na plavání 

Při výběru plaveckých pádel je důležité zvolit správnou velikost, která zajistí pohodlí a odpovídající výsledky při tréninku. Příliš malá pádla snižují efektivitu tréninku, takže plavání není rychlé ani dynamické. Příliš velká pádla zbytečně zatěžují svaly a mohou přispět ke zranění nebo úrazu. Kromě toho, že si plavecké pádlo přizpůsobíte své ruce, věnujte pozornost velikosti pro vaši úroveň plavání:  

  • Velikost S - specializovaná plavecká pádla pro začátečníky a amatéry; 
  • Velikost M - speciální pádla pro středně pokročilé plavce; 
  • Velikost L - určena pro pokročilé a profesionální uživatele.  

Samotná konstrukce pádel nesmí způsobovat oděrky a musí správně sedět, aby při plavání neklouzala. Na trhu je k dispozici celá řada tvarů pádel a jejich výběr závisí na osobních preferencích. Mezi oblíbené modely patří eliptické a půlkruhové, takže se zaměřte na ergonomický tvar, který zvýší efektivitu při plavání. Je také dobré vybírat výrobky s nastavitelnými popruhy, které vám usnadní nasazování a sundávání pádel z ruky, když jste mimo vodu.  

Plavecká pádla naopak obvykle používají plasty, které jsou extrémně pevné a zajišťují nízkou hmotnost výrobků. Zaručují také dostatečnou přilnavost. Nejčastěji se k výrobě tohoto plaveckého vybavení používají kombinace materiálů pro lepší vlastnosti.  

Kdy se vyplatí koupit plavecká pádla? 

Plavecká pádla slouží k dosažení správné techniky plavání a lepšího citu pro vodu. Především vytvářejí dodatečný odpor, čímž posilují většinu částí těla a zvyšují sílu paží a ramen. Jedná se o plavecké tréninkové pádlo, které zvyšuje rychlost a tvarovou sílu při plavání. To vše díky větší ploše rukou a použití odolných materiálů. Výběr správného modelu z hlediska velikosti vám umožní provádět různé cviky pro zlepšení techniky a stylu. Doporučujeme vybírat univerzální pádla, která jsou vhodná pro plavání jakoukoli technikou a často jsou konstruována se speciálními otvory.  

Plavecká pádla - výběr správné značky 

Přemýšlíte, jaká plavecká pádla si koupit? V našem obchodě Sportano.cz naleznete kvalitní plavecké pádlo Speedo, které se v závislosti na zvoleném modelu zapíná násuvně nebo na gumičku. Jsou vybaveny technologií Speedo Biofuse®, která vám umožní zlepšit techniku pohybu ve vodě. Tato technologie využívá materiály, které přispívají k pohodlí a lepšímu přizpůsobení.  

Plavecká pádla Aqua-Speed jsou naopak navržena se zahnutou přední částí, která iniciuje startovací fázi pohybu paže a ruky. Mají otvory, které umožňují lepší vnímání proudu vody, a jsou také tvarovány tak, aby se dobře držely v ruce.  

Ve Sportanu najdete také plavecká pádla ARENA a značky Nike a vyberete si ten správný model podle svých potřeb. Náš profesionální zákaznický servis vám pomůže vybrat ten správný produkt, a pokud nesplní vaše očekávání, můžete jej do 30 dnů vrátit. 

Rozbalit popis Sbalit popis