Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Bezpečnostní bóje

Bóje pro vázání v sortimentu sportovní prodejny Sportano 

Plavání na otevřené vodě je stále populárnější mezi amatéry i profesionály. Bez ohledu na úroveň dovedností je pro každého plavce prioritou bezpečnost. Zde na scénu vstupují záchranné bóje - klíčová součást vybavení, která zvyšuje viditelnost plavce a nabízí bezpečí v případě náhlé únavy nebo křeče. Jsou symbolem zodpovědného přístupu k vodním sportům a nedílnou součástí vybavení pro ty, kteří si cení ochrany bez kompromisů.

Ve sportovním obchodě Sportano najdete bójky od renomovaných značek, jako jsou Restube, ZONE3, HUUB nebo sailfish.

Rozmanitost bójí: přehled dostupných modelů 

Plavání ve volné vodě je stále populárnější a s tímto trendem roste i nabídka bójí. Každý model má svou vlastní jedinečnou sadu funkcí, které vyhovují potřebám různých plavců, od rekreačních amatérů až po zkušené profesionály na dlouhých tratích. Zde je přehled oblíbených modelů bójí:

  • Bóje s dvojitou vzduchovou komorou: tyto bóje nabízejí větší bezpečnost díky své konstrukci se dvěma nezávislými vzduchovými komorami. V případě, že jedna z nich selže, druhá komora udrží bójku na hladině. Toto řešení se doporučuje zejména pro použití v drsných mořských podmínkách, kde nepředvídatelnost prostředí vyžaduje dodatečná bezpečnostní opatření.
  • Bójky integrované do vodotěsného batohu: tyto bójky jsou vybaveny praktickými přihrádkami a umožňují bezpečně přenášet předměty, jako je jídlo, pití nebo navigační vybavení. Jsou ideální pro lidi, kteří plánují delší výpravy a chtějí mít u sebe nezbytné příslušenství.
  • Hydratační bóje: tyto bóje jsou navrženy s ohledem na maratonské běžce a triatlonisty a mají zabudovaný pitný systém, který umožňuje pravidelnou hydrataci bez přerušení plavání.
  • Bóje se solárním panelem: moderní bóje, které využívají solární energii k napájení vestavěných LED světel, což zvyšuje viditelnost plavce při plavání za soumraku nebo za svítání.
  • Samonafukovací bójky: některé modely jsou vybaveny inovativním mechanismem, který bójku při kontaktu s vodou automaticky nafoukne. To je užitečné zejména pro ty, kteří mohou potřebovat rychlé a bezproblémové bezpečnostní řešení.
  • Bóje vyrobené z udržitelných materiálů: v reakci na rostoucí povědomí o životním prostředí se na trhu objevují bóje vyrobené z obnovitelných nebo recyklovaných materiálů. Jsou volbou pro plavce, kterým záleží na životním prostředí.
  • Dětské bójky: tyto bójky jsou speciálně navrženy s ohledem na mladší uživatele, jsou menší a často mají pestré, zábavné vzory, které jsou pro děti atraktivní a zároveň zajišťují bezpečnost.
  • Multifunkční bóje: jedná se o bóje, které kombinují různé funkce, jako je možnost uložení předmětů, viditelnost za zhoršených světelných podmínek a přídavné popruhy, které lze použít k připevnění dalšího vybavení.

Při výběru bójky je důležité přizpůsobit ji vlastním potřebám a podmínkám, ve kterých nejčastěji plavete. Je také dobré projít si recenze ostatních uživatelů a vyžádat si názor odborníků, abyste si vybrali model, který nejlépe splňuje vaše očekávání z hlediska funkčnosti i bezpečnosti.

Jak vybrat bójku: faktory rozhodující o výběru 

Výběr bójky by neměl být unáhlený, protože je to investice do vaší bezpečnosti při plavání ve volné vodě. Prvním a nejdůležitějším kritériem výběru by měla být vhodnost bójky pro podmínky, ve kterých hodláte plavat. Na otevřené vody, jako je moře, kde se podmínky mohou dynamicky měnit, se doporučují bójky s větším vztlakem a viditelností.

Dalším aspektem je konstrukce bóje. Modely s více vzduchovými komorami zvyšují bezpečnost, protože v případě selhání jedné komory zajišťují vztlak ostatní komory. Bóje s dalšími funkcemi, jako jsou kapsy na osobní věci nebo hydratační systém, jsou užitečné zejména pro plavce na dlouhé vzdálenosti.

Stejně důležitá je i kvalita materiálu. Materiály odolné proti oděru a povětrnostním vlivům zaručují dlouhou životnost. Bezpečnost je také o viditelnosti, proto je vhodné vybírat bójky v jasných barvách a s reflexními prvky, které plavčíci a další osoby na vodě snadno zpozorují.

Nezapomeňte na pohodlí. Bójka by neměla omezovat vaše plavecké pohyby nebo být po nafouknutí příliš těžká. Upevňovací popruhy by měly být nastavitelné a pohodlné, aby nezpůsobovaly oděrky.

Použití bójí v různých podmínkách: rybník, jezero, moře 

Bezpečnost na otevřené vodě by měla být vždy na prvním místě, proto jsou bójky neocenitelným vybavením. V klidných podmínkách rybníka nebo jezera, kde nejsou velké vlny nebo proudy, mohou k zajištění dostatečné viditelnosti a vztlaku stačit menší bóje.

Na moři, kde se plavec může setkat s mnohem drsnějšími podmínkami, se však doporučují bóje s větším vztlakem a dalšími bezpečnostními prvky. Je důležité, aby byly vybaveny pevnými popruhy, které vydrží nepřetržité působení soli a slunce. Bóje vyrobené z materiálů odolných vůči UV záření a mořské soli zajistí dlouhodobé a spolehlivé používání.

Při plavání v oblastech s lodní dopravou jsou nezbytné bójky s výraznými barvami. Bóje v odstínech neonově růžové, zelené nebo oranžové zajistí, že budete viditelní i z velké vzdálenosti.

Bóje s úložným prostorem pro výstroj jsou užitečné zejména pro plavce na dlouhé vzdálenosti, kdy můžete potřebovat jídlo, nápoje nebo vybavení pro přežití. Pro plavce, kteří chtějí mít u sebe mobilní telefon nebo GPS, je nezbytné, aby bójka měla vodotěsné přihrádky.

Nezapomeňte, že bójka je vaším "andělem strážným" na vodě, a i když nikdy nenahradí opatrnost a zdravý rozum, je nezbytnou součástí, která může v kritické situaci zachránit život.

Rozbalit popis Sbalit popis