• Doprava zdarma
 • 30 dnů na vrácení zboží
 • Expedice do 48 h
Nav switch

Horolezecké postroje

Výrobky: 45

View as
 1. Lezecký úvazek Climbing Technology Dedalo žlutý 7H171
  2 158,00 Kč
  1 737,00 Kč
  S M L XL

  4

 2. Horolezecký úvazek STUBAI Triple black/red 998060
  1 948,00 Kč
  1 558,00 Kč
  XS-M S-XL M-XXL

  3

 3. Lezecký úvazek Climbing Technology Tami modrý 7H155AC
  1 685,00 Kč
  1 369,00 Kč
  XS-M L-XL

  2

 4. Lezecký úvazek Black Diamond Couloir modrý BD6511559103LXL1
  1 901,00 Kč
  1 542,00 Kč
  S-M M-L L-XL

  3

 5. Lezecký úvazek Climbing Technology Wall žlutý
  2 027,00 Kč
  1 474,00 Kč
  XS-S M-L L-XL

  3

 6. Dámský lezecký úvazek STUBAI Stella 2 bílý
  1 948,00 Kč
  1 558,00 Kč
  XS-M

  1

 7. Dětský lezecký úvazek MAMMUT Ophir červený
  1 474,00 Kč
  1 264,00 Kč
  OS

  1

 8. Lezecký úvazek Blue Ice Choucas bílý 100002
  1 685,00 Kč
  1 264,00 Kč
  XL

  1

Lezecký úvazek ve sportovním obchodě Sportano

Kategorie lezeckých úvazků na Sportano.cz je místem, kde najdete jeden z nejdůležitějších prvků lezeckého vybavení pouze té nejvyšší kvality. Postroje od zkušených výrobců byly pečlivě vybrány našimi odborníky, abyste se cítili bezpečně a pohodlně i v náročných podmínkách. Důvěřujte kvalitě vybavení od společnosti Sportano a zdolávejte s námi vrcholy

Jaký horolezecký úvazek zvolit? Rady a tipy

Nejběžnějším typem úvazku je bederní lezecký úvazek. Skládá se z bederního pásu, stehenních poutek, spojky, nastavovacích spon a šlí. Při výběru postroje pro sebe stojí za to věnovat pozornost každé z těchto součástí. Bederní pásy a stehenní poutka se liší především velikostí. Spojovací prvek se musí vyznačovat velkou pevností, protože právě k němu je připojeno horolezecké lano. Sedací úvazky mohou mít různý počet řetízků, které slouží k upevnění všech potřebných prvků horolezeckého vybavení. 

Pánský lezecký úvazek

Lezecký úvazek - jaký vybrat pro muže? Nejprve je třeba určit, k jakému účelu bude postroj sloužit. Pokud lezete na stěnách ve sportovní hale, můžete zvolit lehčí modely úvazků nekomplikované konstrukce. Někdy mají pouze dva podbradníky, protože tento počet je zcela dostačující. U postrojů na stěnu může také chybět možnost nastavení bederního pásu. To vše proto, že halové sporty nevyžadují speciální oblečení přizpůsobené povětrnostním podmínkám. Po nasazení vydrží postroj bez dalšího nastavování několik let. 

Pokud chcete lézt v horách, je nutné zvolit pokročilejší modely úvazků. Čím náročnější a nepředvídatelnější jsou podmínky, tím lepší je zvolit modernější postroje. Při horolezectví musí být počet hrotů alespoň dvakrát vyšší než při zdolávání horolezecké stěny. Za pozornost stojí systém nastavení pásu, protože musí umožňovat nošení různých typů oblečení a v různém množství. Na trhu najdete také úvazky uzpůsobené pro méně populární typy lezení - při skitouringu, canyoningu nebo na ledovcích

Dámský lezecký úvazek 

Dámské lezecké úvazky se konstrukčně mírně liší od modelů určených pro muže. Má mírně odlišně konstruovaný bederní pás a poutka na stehnech. Díky tomu se lépe přizpůsobí ženské postavě, ale není to pravidlem. Každé tělo je trochu jiné, proto se vyplatí vyzkoušet i univerzální modely. Na druhou stranu se někteří muži cítí lépe v postrojích určených pro ženy. Nejdůležitější je vaše pohodlí při lezení. 

Lezecký postroj pro děti

Dětské postroje jsou obvykle plné postroje, tj. postroje, které kryjí nejen boky a stehna, ale také hrudník. To vše proto, aby byla zajištěna nejvyšší možná úroveň bezpečnosti pro nejmladší uživatele. Na druhou stranu se teenageři mohou rozhodnout pro kyčelní popruhy. 

Typy horolezeckých úvazků

Ve Sportanu pro vás máme několik typů lezeckých úvazků. V nabídce jsou modely pro kyčle, hrudník a univerzální modely. Díky hotovým sadám je můžete zakoupit společně s nejnutnějšími lezeckými pomůckami - karabinami nebo magnéziem. Nabízíme úvazky osvědčených výrobců, jako jsou Climbing Technology, Mammut nebo Black Diamond. Pokud si nevíte rady s výběrem postroje, kontaktujte nás! 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget