Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Lekce plavání

Naučte se plavat - vyberte si bezpečné vybavení a příslušenství v obchodě Sportano 

Plavání je vynikající aktivita, která zlepšuje kondici, formuje postavu a ovlivňuje správnou funkci dýchacího a oběhového systému. Pokud s plaváním teprve začínáte a chcete se naučit pohybovat ve vodě, je dobré se vybavit bezpečným vybavením a pomůckami, které vám při plavání pomohou. Může jít o desky pro výuku plavání, plavecké rukávy a výrobky pro děti, jako jsou pleny nebo plavecké nudle. V našem sportovním obchodě Sportano.cz najdete kvalitní vybavení pro výuku plavání od renomovaných značek, jako jsou AQUA-SPEED, Nike, Splash About, Speedo, arena, Schildkröt nebo Sevylor

Výuka plavání pro děti a dospělé - základní tipy a informace 

Pokud s plaváním teprve začínáte, je dobré využít pomoci kvalifikovaného instruktora v bazénu, kde je k dispozici i plavčík. Díky tomu se budete cítit bezpečně a rychle překonáte strach z vody. Výuka plavání pod vedením profesionála navíc zajistí, že si okamžitě osvojíte správnou techniku a naučíte se základní plavecké styly. Kromě toho vám instruktor ukáže, jak se vypořádat s kontrolou dechu, která je nesmírně důležitá a ovlivňuje bezpečnost pobytu ve vodě. Někteří lidé se však rozhodnou naučit se plavat sami, ale doporučuje se, aby tak činili pod vedením plavčíka. Nejprve je třeba ovládat dýchání, které je pak třeba koordinovat s rukama a nohama. Na začátku svého plaveckého dobrodružství si obvykle zvolíte styl "žabka", což je klasický plavecký styl, který vám umožní rozvíjet dobrou koordinaci rukou a nohou.  

Pokud jde o výuku plavání dětí, rozhodně se vyplatí požádat o pomoc profesionálního instruktora, zejména pokud chcete, aby si vaše dítě zvyklo na vodu. Můžete si tak být jisti, že vaše dítě bude během výuky plavání pod dohledem osoby, která kdykoli opraví chyby nebo vás podpoří při dalších krocích ve vodě. V případě nouze bude rychle reagovat a poté, co si dítě zvykne na vodu, se postará o správné provedení pohybů a techniku plaveckého stylu.  

Plenky, nudle, desky nebo plavecké rukávy - jakým plaveckým vybavením se vyplatí vybavit? 

Už batolata v kojeneckém věku se mohou začít učit plavat, což podporuje jejich fyzický vývoj. Při výběru správného vybavení je proto důležité zajistit bezpečnost a pohodlí. Užitečné jsou dětské plavecké rukavice, které jsou k dispozici v mnoha velikostech. Jsou vhodné pro batolata a starší děti, protože pomáhají udržet hlavu a krk nad hladinou vody. Můžete se také vybavit plaveckými rukavicemi 0 2 roky, modely pro batolata, které poskytnou podporu ve vodě. Plenky na plavání se zase hodí pro děti v bazénu, protože těsně zadržují vodu. K dispozici je také neoprenová plavecká plena, která je vyrobena z poněkud silnějšího materiálu, ale chrání před prochladnutím. Pro děti je vhodný také vztlakový pás, který je ve vodě udrží na hladině a neomezuje je v pohybu. 

Pro ty, kteří si chtějí zlepšit techniku plavání, jsou vhodné plavecké desky nebo osmičky. První model má obvykle eliptický nebo půlkruhový tvar. Umožňuje udržet se na hladině a posiluje práci nohou a rukou. Naopak osmičky, jak název napovídá, ve tvaru čísla osm, se obvykle používají na ruce nebo se umísťují mezi nohy. Je také dobré vybavit se plaveckou nudlí, tj. pěnou ve tvaru válce, která díky vhodným materiálům zaručuje vztlak.  

Jak si vybrat osvědčené vybavení pro výuku plavání a jaké značky zvolit? 

Pokud chcete zlepšit svou techniku plavání, je plavecká deska nebo osmička nezbytným vybavením, díky kterému se budete ve vodě cítit jistě a posílíte své svaly. Pro děti se hodí menší modely nebo dětský vztlakový pás. Pokud jste začátečník, vyberte si především větší plaveckou desku. Pro zkušenější plavce se doporučují menší modely, které usnadňují koordinaci a zlepšují plavecký styl. Ve Sportanu najdete kvalitní plavecké desky značek Speedo, ARENA, Schildkröt, Nike nebo AQUA-SPEED. Pro ty nejmenší se zase hodí dětské plavecké rukávky Splash About, AQUA-SPEED, ARENA nebo Speedo. Jsou k dispozici v různých velikostech a grafických variantách. Z příslušenství se můžete vybavit makronkami pro výuku plavání a plaveckými plenami. Výrobky vybírejte především podle velikosti, aby netlačily, ale také aby při plavání nesklouzávaly. Materiál by měl být pružný a zároveň měkký, aby nedráždil pokožku nejmenších plaveckých nadšenců. U nás najdete také dětské plavky a plavecké vesty Splash About nebo Sevylor, aby se vaše ratolest mohla ve vodě pohybovat v naprostém bezpečí. 

Rozbalit popis Sbalit popis