Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Desky pro výuku plavání

Desky pro výuku plavání - vyberte si správné modely v obchodě Sportano 

Plavecká deska je jedním ze základních doplňků pro plavání a slouží nejen k výuce, ale je také užitečná pro zábavu a překonávání delších vzdáleností ve vodě. Kromě toho umožňuje zdokonalit techniku plavání a podporuje dospělé i děti při výuce plavání. Mezi typy desek najdete klasické modely a osmičky, takže si můžete vybrat ten správný produkt podle svých potřeb. V obchodě Sportano.cz najdete kvalitní plavecké desky značek Schildkröt, arena, Nike, AQUA-SPEED nebo Speedo.  

Výstavba a provoz výukových tabulí pro plavání 

Plavecká deska pro výuku plavání je velmi potřebným vybavením pro pohyb ve vodě, zejména pokud s plaváním teprve začínáte. Především vám umožní zůstat volně ve vodě a díky správným materiálům zaručuje značný vztlak. Je užitečný pro trénink a výuku dospělých i dětí, protože zajišťuje bezpečnost a lepší kontrolu manévrů ve vodě. Plavání s deskou také pomáhá formovat tělo, protože většina svalových skupin pracuje ve vodě.  

Při výběru správného prkna je důležité se zaměřit na jeho konstrukci, kde lze rozlišovat mezi klasickými prkny a nafukovacími prkny pro výuku plavání. První model je obvykle vyroben z tvrdé pěny, která zaručuje dostatečný vztlak. Deska neklouže a poskytuje pevný úchop. Na druhou stranu je nafukovací deska pro výuku plavání vyrobena z plastu, což je příčinou nízké hmotnosti výrobku. Před nafouknutím nezabírá mnoho místa, takže jej lze pohodlně přepravovat a skladovat. Tento typ prkna se dobře osvědčí v bazénu, ale i na otevřených vodních plochách.  

Kromě toho existují desky různých tvarů, přičemž nejoblíbenější jsou desky s eliptickými čtvercovými nebo půlkruhovými rozměry. Nejspecifičtější je plavecká osmička, která má tvar čísla osm. Obvykle ji používají zkušení lidé, aby zdokonalili svou techniku plavání.  

Jak si vybrat desku pro výuku plavání? 

Při výběru správného prkna si vyberte správný tvar, který vám poskytne pohodlí a pevný úchop. Tvar je však individuální záležitost, proto vyzkoušejte několik typů desek, abyste zjistili, která se ukáže jako ta pravá. Je dobré se vybavit prknem s otvory nebo držadly pro lepší úchop. Ti, kteří s plaváním začínají, by si měli vybrat větší prkna s větším vztlakem a stabilitou. Snadněji se používají a lépe se s nimi opravují chyby. Žák se také cítí bezpečněji, protože má větší plochu, na které se může držet vody. Malá deska pro výuku plavání je určena lidem, kteří znají základy nebo chtějí opravit chyby v manévrech ve vodě. Pro zdokonalování plaveckých technik je nejvhodnější plavecká deska ve tvaru osmičky, kterou lze držet v ruce nebo umístit mezi nohy. 

Jak vybrat plaveckou desku pro děti? 

U dětských prken pro výuku plavání platí podobný princip jako u prken pro začátečníky - nejlépe se osvědčí větší prkna. Při použití velké desky se dítě cítí jistěji a bezpečněji. Deska by především neměla mít drsný povrch nebo ostré hrany, protože dítě se musí ve vodě cítit pohodlně, aby si na ni rychle zvyklo. Užitečné mohou být dětské plavecké desky s držadly, kterých se dítě může chytit.  

Jak fungují dětské vztlakové pásy a vyplatí se je koupit? 

Vztlakové pásy jsou vyrobeny z lehkého a měkkého materiálu, obvykle z pěny, který je navržen tak, aby plaval na vodní hladině. Pás zabraňuje úplnému ponoření, takže je ideální pro děti, které se učí plavat, pokud ještě nezvládly správný pohyb ve vodě. Účinně pomáhá udržovat správnou polohu ve vodě během cvičení a hry. Nejdůležitější je, aby byl opasek lehký a pružný a přizpůsobil se tvaru těla. Musí správně sedět, ale zároveň nesmí způsobovat nepohodlí. Při výběru opasku proto věnujte pozornost tomu, zda je nastavitelný pomocí speciálních pásků.  

Desky pro výuku plavání - které značky zvolit? 

V našem sportovním obchodě najdete kvalitní plavecké desky značek Nike, Speedo, Schildkröt, AQUA-SPEED a ARENA. Některé modely mají v místech úchopu speciální výstupky, které zabraňují klouzání prkna ve vodě, nebo jsou pokryty hrubým vzorem. Ve Sportanu máme také cvičební pomůcky pro plavání, takže si můžete zlepšit techniku a styl plavání. Pokud hledáte dětské plovací pásy, podívejte se na modely AQUA-SPEED v různých grafických variantách, které jistě zaujmou i ty nejmenší milovníky vodních radovánek. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget