Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Kaprové pletené šňůry

Kaprové pletené šňůry - spolehlivé a odolné modely v obchodě Sportano  

Výběr správné rybářské pletenky je nesmírně důležitý, protože určuje účinnost rybolovných metod. Na trhu jsou k dispozici nejen pletené šňůry, ale také monofilní šňůry, přičemž první typ se obvykle používá k lovu dravých ryb. Správně zvolený výrobek by měl odpovídat druhu ryby a zároveň by měl být dostatečně odolný, aby mohl plnit svůj úkol v rozmanitých podmínkách rybolovu. V prodejně Sportano nabízíme kvalitní kaprové pletené šňůry renomovaných značek, jako jsou UNDERCARP, Carp Spirit, Mikado, RidgeMonkey, Katran, Delphin nebo FOX International.  

Nejvhodnější kaprové prýmky 

Kaprařský pletený vlasec bude dobře fungovat v rukou každého zkušeného rybáře a umožní vám provádět přesné náhozy a zároveň zajistí správný záběr. Vyrobeno z tenkých a hustých polyesterových mikrovláken. Vyznačují se vynikajícím poměrem pevnosti a hmotnosti, odolností proti oděru a nízkou nasákavostí. Kaprové pletené šňůry se nejčastěji volí pro lov na náročných vodních plochách plných vegetace. V porovnání s rybářským vlascem je pletený vlasec o něco měkčí, lépe odolává různým poškozením a má vysokou pevnost.  

Při výběru správného kaprového prutu je důležité zohlednit délku výrobku. Jedná se o velmi důležitý parametr, protože určuje použití opletu. Délka se obvykle udává v metrech a na trhu je k dispozici kaprový návazec 300m, kaprový návazec 500m, kaprový návazec 600m nebo dokonce kaprový návazec 1000m. Tloušťka opletu, tj. jeho průřez, zase určuje pevnost a maximální hmotnost, kterou oplet unese. Na trhu je k dispozici také potápivá kaprová pletenka, která správně sedí na dně a nevyvolává dojem falešných záběrů, obvykle způsobených pohybem vody a větrem.  

Výběr správné kaprové pletené šňůry 

Při výběru kaprařské pletené šňůry je důležité přizpůsobit správnou velikost a délku výrobku vašim rybářským potřebám. Je vyroben z pevných materiálů, polyesterových vláken, která jsou sama o sobě velmi odolná. Někdy je konstrukce opletu opatřena dalšími výztuhami, aby se zabránilo roztažení materiálu nebo jeho poškození v náročných podmínkách. Dalším důležitým parametrem při výběru správné pletenky je její barva, jejíž výběr závisí na dně, na kterém lovíte. V mělkých oblastech vybírejte slabě viditelné copánky - buď bezbarvé, nebo odpovídající barvě vegetace (obvykle zelené nebo hnědé). Pro hlubší oblasti s vysokou hustotou se dobře hodí výraznější barvy, které jsou dobře viditelné. Předejdete tak poškození opletu o jiné prvky. 

Při rozhodování o výběru správné pletené šňůry je nejdůležitějším faktorem síla výrobku a také jeho délka, která ovlivňuje nejen pohodlí ryb, ale především jeho účinnost.  

Značky nabízející kvalitní kaprařské pletenky 

V obchodě Sportano nabízíme kvalitní rybářské vybavení pro různé druhy rybolovu, včetně vybavení pro lov kaprů. V naší nabídce naleznete kaprové pletené šňůry značek Mikado, RidgeMonkey, Carp Spirit, Katran, Delphin, UNDERCARP nebo FOX International. Jedná se o profesionální výrobky, které se vyznačují vysokou pevností a odolností proti oděru a mechanickému poškození. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget