Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Dětské inline brusle

Kolečkové brusle pro děti - vyberte si nejpohodlnější modely v internetovém obchodě Sportano 

Jízda na kolečkových bruslích představuje aktivní pohyb na čerstvém vzduchu a je oblíbená u dospělých i dětí. Jízda na kolečkových bruslích vám umožní zlepšit si kondici a zároveň přiměje vaše dítě k aktivitě. Pokud hledáte pro své dítě bezpečný sport, jízda na kolečkových bruslích vám poskytne úžasný zážitek a uspokojení. Abyste mohli jízdu pohodlně zlepšit, je důležité vybrat správný model kolečkových bruslí pro děti. V našem sportovním obchodě Sportano najdete dětské kolečkové brusle profesionálních značek, jako jsou Tempish, Spokey, K2, FILA, Bladerunner, Playlife, Rollerblade nebo Powerslide

3v1, 4v1, nastavitelné nebo svítící - typy kolečkových bruslí pro děti 

Mezi kolečkovými bruslemi pro nejmenší bruslaře najdete dětské kolečkové brusle 3 v 1 a dětské kolečkové brusle 4 v 1. Toto řešení umožňuje přeměnit model na jiný typ výrobku, kdy s možností 3v1 získáte kolečkové brusle, brusle a inline brusle pro děti. Na druhou stranu model 4v1 nejsou jen kolečkové brusle, ale také brusle, tašky a kolečkové brusle v jednom. Oblíbené jsou také nastavitelné dětské kolečkové brusle, které umožňují správné nastavení obuvi. Ve spodní části boty je obvykle speciální tlačítko nebo páčka, která umožňuje nastavit velikost. Pro milovníky barev jsou skvělou volbou svítící dětské kolečkové brusle, které se budou líbit každému malému dítěti a povzbudí ho k jízdě.  

Kolečkové brusle lze také rozdělit na rekreační, tj. pro začínající sportovce, a agresivní, tj. pro klouzání přes překážky. Tyto typy kolečkových bruslí používají starší děti ve skateparcích.  

Spolehlivé a pohodlné kolečkové brusle pro děti 

Dětské kolečkové brusle jsou k dispozici ve verzích s tvrdou a měkkou botou, přičemž první z nich poskytují stabilitu při jízdě, ale nemusí být příliš pohodlné. Měkká bota zaručuje pohodlí a správné proudění vzduchu. Správně tvarovaná bota umožňuje bezpečné usazení nohy bez otlaků a odřenin. Při výběru obuvi věnujte pozornost systému zapínání, který je zodpovědný za stabilitu a umístění nohy v botě. Nejoblíbenějším řešením je třístupňový systém, tj. šněrování, suchý zip a přezka v horní části. Kromě toho zkontrolujte materiál ližiny, která je obvykle hliníková nebo kompozitní. Hliníkové ližiny jsou mnohem lehčí, mají lepší manévrovací schopnosti a umožňují přesnější jízdu. Toto je doporučené řešení pro děti, které již zvládly základní pohyby. Na druhou stranu jsou kompozitové ližiny vhodnou volbou pro batolata, protože poskytují flexibilitu a dostatečné tlumení nárazů.  

Při výběru správných válečků je třeba se zaměřit také na kola a ložiska. Gumové válce pro děti jsou oblíbené modely vyrobené z polyuretanu s příměsí gumy. Díky tomu dobře tlumí a zajišťují tichý provoz. Bezpečnost a pohodlí jízdy ovlivňuje také velikost a tvrdost kol. Pro nejmenší děti jsou vhodná kolečka o průměru 40-60 mm a tvrdosti 74A-82A. Pro trochu starší děti je vhodné zvolit model o průměru 60 až 90 mm. Třída ložisek je obvykle ABEC 3, ABEC 5 nebo ABEC 7 a ABEC 9 pro zkušené bruslaře.  

Velikosti rolí pro děti 

Dobré dětské kolečkové brusle by měly být stabilní, aby se předešlo zraněním a odřeninám při jízdě. Výběr správné velikosti je proto nesmírně důležitý, protože bota nesmí být ani příliš velká, ani příliš malá. Doporučujeme řádně změřit nohu dítěte a poté porovnat výsledky s hodnotami udávanými výrobcem. Oblíbené jsou také nastavitelné kolečkové brusle pro děti, které umožňují nastavit délku. Mezi dostupnými velikostmi (označení EU) najdete dětské kolečkové brusle 26 29, dětské kolečkové brusle 27 30, dětské kolečkové brusle 28 31, dětské kolečkové brusle 29 32, dětské kolečkové brusle 30 33, dětské kolečkové brusle 31 34, dětské kolečkové brusle 33 36 nebo dětské kolečkové brusle 34 37. U vybraných modelů kolečkových bruslí doporučujeme podívat se na tabulku velikostí a podle ní model upravit.  

Různé válečky vhodné pro děti různého věku 

Na trhu najdete kolečkové brusle přizpůsobené věku dítěte, kdy kolečkové brusle pro malé děti nebo kolečkové brusle pro čtyřleté děti jsou výrobky s malým průměrem koleček (do 60 mm) a ložisky ABEC 3 nebo ABEC 5. Jedná se o optimální řešení, které umožňuje dítěti seznámit se s kolečkovými bruslemi, zvládnout techniku a udělat první základní kroky. Naproti tomu kolečkové brusle pro děti od 7 let a kolečkové brusle pro děti od 10 let jsou určeny pro starší děti, kde jsou kolečka mnohem větší (až 80-90 mm) a pro zkušené bruslaře se používají ložiska ABEC 7 a ABEC 9.  

Jaké značky nabízejí kvalitní kolečkové brusle pro děti? 

V obchodě Sportano.cz najdete kvalitní dětské kolečkové brusle značek Tempish, K2, FILA, Rollerblade, Bladerunner, Playlife nebo Powerslide. S námi můžete dětské kolečkové brusle vybrat podle účelu - pro rekreační jízdu, fitness, freeride nebo výkonnou jízdu ve skateparku.  

Pokud hledáte osvědčený model, vyberte si dětské kolečkové brusle Spokey s nastavitelnou velikostí díky trojitému systému zapínání. Je vybaven hliníkovými ližinami, které zajišťují odolnost a nízkou hmotnost výrobku. Kola jsou vyrobena z odolného PU a jsou osazena karbonovými ložisky ABEC 7. Na druhou stranu jsou některé modely kolečkových bruslí značky Roces vybaveny systémem Growth Compensator, který umožňuje nastavení pomocí tlačítka na zadní straně boty. Systém Cool Breathe se stará o přirozenou ventilaci nohou, takže dítě může bruslit i v teplých dnech. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget