Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Ostatní fitness příslušenství

Fitness doplňky - vyberte si ty správné v obchodě Sportano 

Kategorie Ostatní fitness doplňky na Sportano.cz zahrnuje kliky, gymnastická kolečka, aerobní steppery, klouzavé kotouče, stlačovače rukou a balanční desky, které obohatí váš trénink. V nabídce sportovního obchodu nechybí dilatační šrouby pro stabilní montáž posilovacího zařízení. Sáhněte po osvědčených produktech ceněných značek, jako jsou: Spokey, inSPORTline, Fischer, BenchK, SKLZ, Thorn Fit, HMS, Body Sculpture nebo Schildkröt

Schůdky na aerobik, gymnastická kolečka, kliky - kterými fitness doplňky se vyplatí vybavit?

Úchyty pro push-up

Rukojeti pro push-up pomáhají odlehčit zápěstí a ruce, a tím silněji zapojit ramena a hrudník. Navíc nabízejí širokou škálu manévrů pro trénink různých variant klasického kliku a umožňují zvýšit rozsah pohybu (můžete provést hlubší sestup) a intenzitu tréninku. 

Gymnastická kola

Praktické rukojeti ve tvaru kroužku spojené s popruhy nebo lany (např. nylonovými), které jsou připevněny ke stropu (např. pomocí rámu) nebo k tréninkové bráně (např. pomocí háku).

Existuje několik typů gymnastických kruhů podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny: dřevěné (dobře se drží), ocelové (pevné a odolné proti poškození) a plastové (odolné proti povětrnostním vlivům). Při nákupu věnujte pozornost atestům a certifikátům potvrzujícím bezpečnost, průměru kroužku (např. univerzální je 28 mm) a možnosti nastavení popruhů. 

Aerobní step aerobik

Používá se hlavně ve fitness klubech, ale úspěšně doplní vaši domácí posilovnu a umožní vám modifikovat kardio cvičení (např. běh na schodech, skoky do dřepu apod.) nebo silová cvičení (sumo dřepy s činkami nebo kettlebelly). Stupátko na aerobik by mělo mít nastavitelnou výšku alespoň ve dvou nebo třech rozmezích (v závislosti na úrovni fyzické zdatnosti), protiskluzový povrch (obvykle gumový s nopky), protiskluzové podložky a vhodnou nosnost přizpůsobenou hmotnosti uživatele.  

Vyvažovací deska

Lze ji používat bez ohledu na věk a úroveň fyzické zdatnosti ke zlepšení motorických dovedností a rovnováhy a k posílení svalů a kloubů. Balanční deska je vynikajícím doplňkem tréninku pro sporty, jako je lyžování, snowboarding, tenis, windsurfing, fitness a další aktivity, při kterých je důležitá dobrá koordinace a rovnováha. Používá se také v rehabilitaci ke zlepšení motorické stability. 

Prokluzové kotouče

Skid disky jsou oboustranné ploché podložky, s nimiž můžete provádět stabilizační trénink, posilování nohou, hýždí, břicha a paží, všeobecný rozvojový trénink a také zpestřit silový trénink. Pomocí váhy vlastního těla na speciálních podložkách silně zapojíte tzv. základní svaly, které jsou zodpovědné za správné držení těla, a zlepšíte koordinaci a rovnováhu.  

Ruční ždímače

Toto jednoduché, kompaktní zařízení vám pomůže posílit předloktí, zlepšit pohyblivost zápěstí a ruky a zvýšit sílu úchopu, což je důležité zejména v případě, že zvedáte závaží, šplháte, hrajete volejbal nebo basketbal, trénujete bojová umění nebo se vracíte po zranění této části horní končetiny.  

Vyplatí se vybírat ruční ždímačky z hliníku (lehké, odolné proti poškození) s drážkovanými, gumovými nebo pěnovými rukojeťmi (pevný úchop) a širokým rozsahem odporu. 

Druhy úchopů pro push-up - na co si dát pozor při nákupu?

Klasické kliky

Madla pro posilování především hrudníku, ramenních svalů a tricepsů by měla být vyrobena z pevného, ale lehkého materiálu, např. z oceli, a měla by mít protiskluzové podložky a patky (např. gumové nebo neoprenové). Věnujte pozornost nosnosti klik (maximální hmotnost uživatele), tvaru (kulatý - bezpečný pro zápěstí a klouby) a možnosti skládání (pro snadné přenášení). 

Otočné rukojeti pro kliky

Otočné kliky pro madla jsou obohaceny o možnost otáčení o 360 stupňů, což umožňuje cvičit v různých úhlech a polohách. Při jejich nákupu dbejte na to, aby byly vyrobeny z pevného materiálu (např. hliníku), měly protiskluzové podložky a podstavce a dostatečnou nosnost. 

V nabídce Sportano.cz najdete širokou škálu fitness doplňků, které zvýší efektivitu vašeho tréninku a pomohou vám dosáhnout ještě lepších výsledků. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget