Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Brankářské rukavice

Brankářské rukavice - vyberte si spolehlivý model v obchodě Sportano 

Brankářské rukavice jsou nejdůležitějším vybavením brankáře při tréninku nebo zápase. Rukavice především chrání ruce a také zlepšují cit a držení míče. V nabídce Sportano.cz najdete širokou škálu brankářských rukavic z hlediska použitých materiálů a velikostí. Určitě najdete ten správný model, který bude vyhovovat vašim potřebám. Poskytneme vám rukavice profesionálních značek, jako jsou T1TAN, SELECT, uhlsport, 4Keepers, PUMA, Reusch, Football Maters nebo RG

Typy a velikosti brankářských rukavic 

Velikost brankářských rukavic je velmi důležitá, protože špatně padnoucí velikost brání hře a způsobuje nepohodlí. Většina výrobců nabízí podobný rozsah velikostí, ale pro jistotu se vyplatí před nákupem zkontrolovat tabulku velikostí. Za tímto účelem je dobré změřit šířku ruky ve výšce kloubů krejčovským metrem nebo pravítkem a porovnat ji s údaji výrobce. Velikost rukavic se obvykle pohybuje od 3 do 12.  

Brankářské rukavice lze rozdělit podle střihu, přičemž existují tři základní typy:  

  • Negativní střih - rukavice jsou vyrobeny sešitím bočních panelů a pěny k sobě vnitřním švem, aby dobře přiléhaly a pohodlně seděly; 
  • Plochý střih - konstrukce zahrnuje šití, které spojuje boční panel s pěnou, což umožňuje vytvořit odolný model odolný proti poškození; 
  • Rollfinger - jedná se o střih, který zahrnuje lemování špičky pěnou po celém obvodu, což zlepšuje úchopovou plochu a zároveň umožňuje pohodlné používání.  

Kromě toho závisí výběr vhodných rukavic také na použité pěně. V tomto případě je výběr velmi široký a pěnu lze rozdělit na:  

  • Měkké - jedno z nejlevnějších řešení s dlouhou životností a dobrou přilnavostí; 
  • Tvrdý povrch - pěna je skvělá pro hřiště s tvrdým povrchem;  
  • Aqua - pěna používaná v nepříznivých podmínkách, především v dešti, často s příměsí přírodního latexu pro lepší vlastnosti; 
  • latex - pěna používaná při hře v zápase, která se vyznačuje dobrou přilnavostí; 
  • Superměkká pěna s příměsí latexu, která se vyznačuje dobrým výkonem a trvanlivostí, nejčastěji volená pro trénink a rekreační hru. 

Značky nabízející kvalitní brankářské rukavice 

Ve Sportanu nabízíme vysoce kvalitní brankářské rukavice od osvědčených výrobců, jako jsou TITAN, PUMA, Football Maters a RG. Pokud hledáte profesionální výrobek, vyberte si brankářské rukavice 4Keepers. Některé modely mají vyztuženou špatnou ruku, dvojitě prošité konečky prstů na vnější straně a také materiál, který umožňuje ruce dýchat. Elastický materiál umožňuje správné usazení na ruce, zatímco bandážové zapínání zpevňuje zápěstí. Rukavice této značky jsou také vybaveny tříbodovým zapínáním, které zajišťuje, že rukavice zůstane na ruce perfektně držet. Brankářské rukavice Select jsou naopak určeny pro zápasovou hru, trénink a trénink na přírodním povrchu. Mezi výrobky najdete modely s rozšířenou zónou úchopu, dále modely s plochým řezem, s plochým řezem a s negativním řezem. V našem obchodě se můžete vybavit brankářskými rukavicemi uhlsport a brankářskými rukavicemi Reusch, kde najdete modely pro děti i dospělé.  

Výběr spolehlivých brankářských rukavic 

Při výběru správného modelu rukavic je třeba přizpůsobit typ rukavic zamýšlenému použití, konkrétně střihu a použité pěně, přičemž rukavice lze rozdělit na zápasové a tréninkové. Zápasové rukavice jsou obvykle profesionální modely pro hráče, kteří se účastní soutěží. Jsou vyrobeny z vysoce kvalitního latexu pro lepší ochranu prstů a pěny s maximálním komfortem úchopu.  

Tréninkové rukavice jsou modely nejen pro trénink, ale také pro začínající brankáře, kteří teprve zdokonalují své dovednosti. Mají o něco menší přilnavost, ale jsou dostatečně odolné, aby zvládly různé herní podmínky. Někdy lze najít rukavice přizpůsobené počasí, kde se pro mokré podmínky používá vodní pěna se speciálně vyrobenou latexovou dlaňovou částí. To zajišťuje pevný úchop i při hře v dešti. 

Brankářské rukavice - s výztuhami nebo bez nich? 

Brankářské rukavice s výztuhami představují dodatečnou stabilizaci prstů. Nejenže poskytují vysokou úroveň pohodlí, ale také pomáhají předcházet zraněním, ke kterým může při záběrech dojít. Brankářské rukavice s výztuhami však znamenají o něco horší cit pro míč, proto se vyplatí oba výrobky před nákupem správného modelu vyzkoušet. Vyztužené boty jsou možností pro ty, kteří potřebují během hry dodatečnou ochranu a zároveň mají často problémy se zraněním prstů.  

Výběr brankářských rukavic pro děti 

Dětské brankářské rukavice by měly v první řadě vyhovovat z hlediska velikosti, kdy je nejlepší změřit šířku ruky ve výšce kloubů. Nejběžnější velikosti jsou od 3 do 12, přičemž modely velikosti 11 nebo 12 jsou návrhy pro dospělé. Průměrná velikost pro děti se pohybuje od 3 do 8. Mezi dětskými výrobky však najdete brankářské rukavice velikosti 6, brankářské rukavice velikosti 7 a brankářské rukavice velikosti 8. Dítě se musí při hře nebo tréninku cítit pohodlně, proto vybírejte model s měkkými materiály a také s výztuhou pro lepší ochranu prstů.  

Výběr brankářských rukavic až do výše 100 liber 

Cena brankářských rukavic se pohybuje od 100 do několika set zlotých, vše závisí na použitém materiálu, střihu nebo pěně. Levnější produkty jsou určeny pro trénink nebo rekreační hraní zápasů. Často mají viditelné švy a ne vždy správně propouštějí vzduch, proto se vyplatí věnovat pozornost správným modelům. Při výběru brankářských rukavic do 100 liber se nejčastěji setkáte s plochým střihem a pěnou Soft nebo Supersoft. V obchodě Sportano najdete juniorské i dospělé brankářské rukavice v rámci výše uvedeného rozpočtu od značek jako PUMA, uhlsport, SELECT nebo Reusch.  

Brankářské rukavice pro profesionály 

Pokud hledáte profesionální brankářské rukavice, věnujte pozornost především střihu a použité pěně. Jedná se o výrobky navržené pomocí moderních technologií, které zajišťují pohodlí a vynikající přilnavost. Některé modely mohou mít dvojitý systém zapínání, elastické chrániče nebo prodyšný zadní díl. V našem obchodě najdete profesionální brankářské rukavice v různých cenových relacích od renomovaných výrobců, jako jsou 4Keepers, TITAN, Reusch, PUMA nebo uhlsport.  

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget