Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Wing foil

Wingsurfing: poznejte nový vodní sport se špičkovým vybavením od Sportano 

Wing foil, známý také jako wingsurfing, je jedním z nových trendů mezi vodními sporty, který je stále populárnější. Kombinuje několik prvků z jiných disciplín, jako je kitesurfing, windsurfing a surfing. Na Sportano najdete širokou nabídku potřeb pro wing foil profesionálních značek. Pro tuto vodní aktivitu máme vybavení pro začátečníky i pokročilé. 

Profesionální wingsurfingové soupravy a vybavení  

Wing foil je zcela nový a trochu odlišný druh vodního sportu, při kterém ke zrychlení na prkně využíváte pouze vítr. Pomocí křídel, která připomínají kitesurfingového draka, udáváte směr plavby a tvoří jakousi vrtulí. Je to ideální aktivita pro lidi, kteří teprve dělají první kroky ve vodních sportech nebo hledají zpestření plavání v různých vodách. V nabídce Sportano.cz najdete křídla pro wing foil, wingsurfingová prkna, foily nebo stěžně

Křídla pro wing foil 

Jedním z nejdůležitějších prvků vybavení pro wing foil patří křídla, která v kombinaci s foilem zajistí nejlepší podmínky pro plavání i za slabšího větru. Křídlo wingsurfingu často připomíná kitesurfingového draka nebo windsurfingovou plachtu. Díky vhodným materiálům a nafukovacím hranám jsou křídla pro wing foil extrémně lehká a mohou vám poskytnout velké uspokojení z plavby

Při výběru wingsurfingových křídel věnujte pozornost parametru AR (aspect ratio), tj. poměru délky k povrchu křídla, který určuje především jeho tvar a vliv na fungování celého zařízení při plavbě. Křídla s nízkým indexem AR jsou dobrou volbou pro lidi, kteří s tímto sportem teprve začínají, protože se s nimi snadněji a lehčeji manipuluje. Na druhou stranu křídla s vyšším AR  jsou určena pro pokročilejší lidi, kteří chtějí dosáhnout vyšší rychlosti a rychleji se dostat nad vodní hladinu. 

Pokud hledáte ta správná křídla pro wing foil, na Sportanu najdete vybavení značky DUOTONE pro wingfoiling, díky kterému se budete cítit bezpečně za všech podmínek. 

Wingsurfingová prkna 

Pokud chcete provozovat wing foil, musíte se vybavit vhodným prknem, které je obvykle pevné nebo nafukovací, připomínající prkno SUP (Stand Up Paddle). Navíc je k němu připojen hydrofoil (nebo jinak známý jako foil),  který svým pohybem vytváří vztlakovou sílu, umožňující vynést desku nad vodní hladinu.  

Při výběru wingsurfingového vybavení věnujte pozornost výtlaku prkna a jeho výběru z hlediska tělesné hmotnosti. Obvykle se používají desky s vlastnostmi o 40-60 litrů většími, než je tělesná hmotnost uživatele. Vše však záleží na  prvním kontaktu s vodou, aby se zjistilo, které prkno a jeho vztlak bude nejlepší. Je možné, že časem bude stačit zvolit vybavení o 15-20 litrů větší, než je daná tělesná hmotnost. To závisí na individuálních preferencích uživatele, aby byly zajištěny co nejlepší podmínky a pohodlí při plavání. 

Ve Sportanu pro vás máme wing foilové desky značky Fanatic, díky kterým se na desce udržíte velmi pohodlně.  

Křídla pro wing foil 

Zadní křídlo jinak známé jako stabilizátor  je zodpovědné za stabilní a bezpečné plavání. Bez tohoto prvku je rozhodně těžké plavat, protože právě zadní wingsurfingové křídlo, které umožňuje udržet kurz a směr plavání bez ztráty přilnavosti a stability. Také lépe kontroluje úroveň vynoření, takže je snazší plavat nad hladinou. Menší křídlo pro wing foil umožňuje snadnější  ovládání a udržení kontroly. Na druhou stranu větší má větší odpor předního křídla, takže uživatel musí při manévrování nad vodou zapojit více svaly.  

Hydrofoil stěžně pro wingsurfing 

Při výběru stěžně také nejvíce záleží na jeho velikosti. Delší stěžeň, měřící kolem 70-90 cm, je rozhodně vhodnější pro ty, kteří dávají přednost stabilnějšímu a bezpečnějšímu plavání, chtějí dosahovat vyšších rychlostí a cítí se pohodlněji při plavání nad vodní hladinou. Na druhou stranu kratší stěžeň je vhodnou volbou pro začátečníky a ty, kteří raději plavou v mělkých vodách. 

Další příslušenství pro wing foil 

Při wingsurfingu je také dobré vybavit se doplňkovým příslušenstvím, jako jsou sluneční brýle značky Ocean Sunglasses, které účinně ochrání vaše oči před škodlivými účinky slunečního záření a ochrání váš zrak před kapkami vody a silným větrem. Kromě toho byste si měli vybrat model, který má kolem obruby gumu tlumící nárazy, gumové stránice, protinárazové nebo bezpečnostní pásek. Kromě toho na Sportanu najdete větroměry SKYWATCH nebo boomy ke stěžni wing foil

Ať už s wing foilem teprve začínáte, nebo se chcete posunout na vyšší úroveň, ve Sportanu máme širokou nabídku vybavení a příslušenství pro tento sport.  

Rozbalit popis Sbalit popis