Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Jízdní kola a příslušenství pro děti

Dětská kola a příslušenství - vyberte si správné kolo a příslušenství na Sportano 

Kolo pro dítě je bezpochyby investicí do jeho správného motorického vývoje nebo možností zajistit si skvělou zábavu na čerstvém vzduchu. Od útlého věku se vyplatí vsadit na správný model kola pro dítě, aby si mohlo zvyknout na dvě kola a naučit se novým dovednostem. Výběr správného kola, dětské přilby nebo příslušenství pro kolo je zásadní, pokud vám záleží nejen na pohodlí, ale také na bezpečnosti vašeho dítěte. Ve Sportanu nabízíme vysoce kvalitní sortiment profesionálních značek, jako jsou Hudora, Huffy, Alpina, Kellys, Kettler, Romet, Qplay, Strider, Spokey, Thule nebo UVEX. V našem sportovním obchodě najdete juniorská kola, crossová kola, dětské cyklistické přilby, přívěsy nebo sedačky na kolo.  

Dětská kola - jak vybrat správný model? 

V první řadě je důležité zvážit správný model, který bude vyhovovat věku a schopnostem vašeho nejmladšího dvoukolového nadšence. Pokud hledáte pro své dítě první kolo, je nejlepší krosové kolo. Zlepšuje motorickou koordinaci a učí rovnováhu a je skvělou volbou před jízdou na skutečném vozidle. Běžecké kolo pro dvouleté nebo o něco starší dítě navíc učí rovnováze. Jakmile se vaše dítě naučí základy jízdy na kole a bude se s ním cítit dobře, můžete zvolit model s postranními koly, počínaje vozidly s 12palcovými ráfky. Dítě se pak naučí šlapat na pedály, používat brzdu a ovládat řídítka. Boční kolečka lze odpojit, až bude dítě starší a bude se cítit jistě na dvou kolech.  

Jak přizpůsobit kolo věku dítěte? 

Dětské kolo je nejlépe přizpůsobeno věku dítěte, aby poskytovalo nejen pohodlí, ale také bezpečnost při jízdě a správně rozvíjelo motorickou koordinaci. Pro děti do 2 a 3 let se dobře hodí běžecká kola. Pro děti ve věku 3 až 4 let můžete zvolit dětské kolo s 12palcovými koly, pro 4 a 6leté děti by kola měla mít 14 palců. Pro starší děti jsou naopak nejvhodnější kola s 16palcovými koly. Vyplatí se také přizpůsobit kolo výšce dítěte, zejména pokud se rozhodnete koupit vozidlo bez přídavných bočních koleček. Obecně platí, že pro děti ve věku 4-6 let je nejlepší vybírat modely s výškou rozkroku kolem 48-50 cm a 16palcovými koly. Pro děti ve věku 5 a 8 let by výška kroku měla být přibližně 55-58 cm a velikost kola 20 palců. Starší děti (7-13 let) mají obvykle výšku do 70 cm a velikost kol do 24 palců. 

Co jsou to terénní kola a kdy se vyplatí si je koupit? 

Krosové kolo je dvoukolová jednokolka, která na první pohled připomíná klasické jízdní kolo. Skládá se však z rámu, řídítek, sedla a dvou kol, bez dalších přehazovaček nebo jiných komponentů. Nejčastěji se vyrábí z kovu, dřeva nebo hliníku, aby byl dostatečně pevný a zároveň lehký. Běžecké kolo nemá brzdy ani pohon, a je proto určeno pro nejmenší. Především však poskytuje nejen skvělou zábavu, ale také pomáhá procvičovat motorickou koordinaci, učí rovnováze a vyvažování těla a zvyká si na jízdu na dvou kolech. Rodiče by rozhodně měli pro své dítě vybrat toto kolo, které zaručí správný motorický vývoj. To se hodí už od útlého věku, protože v nabídce obchodu jsou k dispozici i krosová kola pro dvouleté děti. 

Jak vybrat správnou cyklistickou přilbu pro vaše dítě? 

Při výběru cyklistické přilby pro své dítě věnujte pozornost příslušným certifikátům, které splňují bezpečnostní požadavky Evropské unie. Mluvíme o označení CE a výrobky by měly splňovat také normu EN 1078 (pro cyklistické přilby) a normu EN 1080 (pro dětské přilby do 7 let). Nejprve přilbu přizpůsobte obvodu hlavy svého dítěte. Za tímto účelem změřte obvod hlavy v nejširším místě, tj. nad obočím, a porovnejte přibližnou hodnotu s různými velikostmi přileb od výrobců.  

Kromě toho by dětské cyklistické přilby měly mít větrací otvory, aby byly dostatečně prodyšné. Velké množství reflexních prvků zvýší bezpečnost, zejména pokud se s dítětem chystáte na dlouhou cestu. Cyklistické přilby pro děti jsou často vybaveny moderními technologiemi, jako je MIPS, tj. systém ochrany hlavy proti pádu, nebo IAS, který zajišťuje optimální regulaci přilby v jejím obvodu. Systém FAS (Fast Adapting System) zase zajišťuje rychlé a přesné nastavení pomocí bočních popruhů.  

Přívěsy, autosedačky a další cyklistické doplňky - čím se vyplatí vybavit? 

Kromě dětského kola a přilby se vyplatí vybavit se dalším vybavením, jako je přívěsný vozík za kolo nebo sedačka. Díky tomu můžete se svým dítětem cestovat v jakékoli situaci a stačí jen nasadit správný model na kolo. Výbornou volbou je sedačka na kolo, kde dítě sedí vzadu a pozoruje okolí. K dispozici jsou sedadla umístěná vpředu nebo vzadu, přičemž druhá možnost je nejčastější. Na druhou stranu se přívěs za kolo dodává také ve verzi pro dvě osoby, takže je ideální pro cestování s celou rodinou. U Sportana najdete také příslušenství pro dětské autosedačky a přívěsy, jako jsou adaptéry, vložky nebo držáky. 

Dětská kola - na které značky se vyplatí vsadit? 

Pokud hledáte juniorské kolo s postranními kolečky nebo bez nich, značky ATTABO, Huffy, Orbea nebo Romet nabízejí širokou škálu produktů. Při výběru běžeckého kola naopak věnujte pozornost velikosti kol, materiálu nebo výškové nastavitelnosti. Ve Sportanu nabízíme tento model jednokolky od značek Hudora, Janod, Milly Mally, Lionelo, Orbea nebo Spokey. Oblíbenou variantou je dřevěné běžecké kolo, které se vyznačuje nízkou hmotností, a mezi modely najdete běžecké kolo pro dívky a běžecké kolo pro chlapce, které se vyznačují mnoha barevnými variantami. 

Mezi dětskými sedačkami se můžete rozhodnout pro značky jako Hamax, POLISPORT, Okbaby, Thule nebo URBAN IKI. Přívěsy na kolo v jednoduchém i dvojitém provedení jsou skvělou volbou pro dlouhé výlety s celou rodinou. Podívejte se na vhodné produkty od společností Thule, Qeridoo, Hamax nebo Burley

Rozbalit popis Sbalit popis