Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Nafukovací čluny

Pontony - vyberte si správný model v internetovém obchodě Sportano 

Jízda na člunu je pro řadu lidí vynikající vodní aktivitou, ať už jde o relaxaci, rekreaci nebo rybaření. Díky kompaktním rozměrům a absenci dalšího vybavení jej lze snadno přepravovat a používat prakticky na jakémkoli typu vodní plochy. Rozhodně se jedná o bezpečnou a pohodlnou variantu pro plavbu na vodě s blízkými. Ve Sportanu nabízíme vysoce kvalitní pontony profesionálních značek, jako jsou Carp Spirit, FOX International, Pinpack, Pure4Fun, Sevylor a Viamare.  

Rybářské, nafukovací nebo dětské pontony - typy pontonů 

Existují dva základní typy pontonů: rybářské pontony a rekreační pontony. Rybářské pontony mají ve srovnání s rekreačními pontony další výztuhy a těžší materiál. To vše proto, aby bylo zajištěno, že zařízení bude odolné proti poškození a bude dobře fungovat i v extrémních podmínkách. Kromě toho má rybářský člun obvykle motor, který by měl být přizpůsoben vašim potřebám. Na malých a středně velkých vodních plochách postačí elektromotory, zatímco na větších vodních plochách je třeba zvážit spalovací jednotky. Rekreační pontony se vyznačují materiálem z PVC a rohoží, která slouží jako podlaha. Některé modely se vyznačují také nízkou hmotností. Nafukovací pontony jsou nejlepší volbou, pokud potřebujete kompaktní výrobek, který lze snadno složit a rozložit a přepravovat na různá místa. Stačí ho jen nafouknout a je plně připraven k použití. Rybářský ponton je naproti tomu pevná a obložená konstrukce, která musí mít navíc velký výtlak a prostor pro předměty, jako jsou vesla nebo rybářské vybavení. 

Pokud hledáte ponton pro děti, měli byste věnovat pozornost materiálům a kvalitě konstrukce. Je to skvělá forma aktivity, která pomáhá dětem pohybovat se na vodě a umožňuje jim trávit čas s jejich blízkými. Nafukovací ponton je také pohodlnější variantou z hlediska přepravy a přenosnosti.  

Jak si vybrat ponton, který bude vyhovovat vašim požadavkům? 

Pro rekreační vyjížďky na vodu se hodí nafukovací člun, který je vyroben z PVC materiálu s dalšími výztuhami, díky nimž je plovatelnější a stabilnější. Je také mnohem odolnější, takže je odolný proti poškození nebo nárazu do dna nebo větví. Při výběru věnujte pozornost tloušťce materiálu, protože čím vyšší je jeho hmotnost, tím je ponton odolnější. 

Při výběru pontonu se zaměřte na jeho nosnost, která se promítá i do vztlaku. Zvažte, kolik osob bude vozík používat, protože je třeba přizpůsobit vybavení hmotnosti a maximálnímu zatížení zavazadly. Ponton by měl mít také několik vzduchových komor, které chrání konstrukci před poškozením a potopením. Pokud se chystáte na spontánní výlet se svými blízkými k vodě, nafukovací ponton bude tou nejlepší volbou. Pro rybaření si naopak vyberte rybářský ponton, který vydrží jakékoli podmínky na vodě.  

Pontony - kolik lidí se do nich vejde? 

Pokud se rozhodnete vybrat správný ponton, je třeba přizpůsobit kapacitu vybavení. V první řadě jde o počet osob, které je ponton schopen pojmout. U většiny výrobků je uvedeno maximální zatížení. U některých modelů může tato hodnota dosáhnout až 700-800 kg, jako je tomu v případě značky Viamare, kde má ponton pro 6 osob maximální nosnost až 765 kg. K tomu je třeba připočítat nejen hmotnost uživatelů, kteří budou ponton používat, ale také hmotnost zavazadel a veškerého vybavení, které si berete s sebou. Mezi produkty patří pontony pro 2 osoby, pontony pro 3 osoby, pontony pro 4 osoby a dokonce pontony pro 6 osob.  

Jak vybrat správný ponton pro děti? 

Dětský ponton by měl být vyroben z materiálu, který dlouho vydrží a je odolný proti poškrábání nebo poškození. Velikost pontonu je přiměřená, aby se v něm dítě mohlo volně pohybovat. Výrobek by měl mít tři vzduchové komory, které udrží člun na hladině. Odpovídá také hmotnost ve vztahu k maximálnímu zatížení a výrobci tyto informace obvykle přesně popisují. To je nesmírně důležité, pokud bude chtít zařízení používat více lidí. Pro nejmenší děti můžete zvolit výrobek s prostorem na ležení a pro starší děti mohou být k dispozici modely s dalším příslušenstvím, které podporuje hru ve vodě, jako je stříška nebo opěrky zad. Ať už si vyberete jakýkoli výrobek, dětský ponton musí být co nejbezpečnější a nejpohodlnější

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget