Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Neoprenové obleky pro potápění

Pěny na potápění - vyberte si perfektní pěnu na potápění v internetovém obchodě Sportano 

Pokud se potápíte nebo provozujete jakýkoli druh vodních sportů, je potápěčský neopren nezbytnou součástí vybavení. Především chrání před prochladnutím, vniknutím vody a také před škodlivými účinky slunečních paprsků při plavání. Ve Sportanu najdete kvalitní potápěčské pěny značky Cressi, kde se můžete vybavit plně zakrytými modely, střihy s krátkým nebo dlouhým rukávem a jednodílnými plavkami.  

Proč si koupit potápěčský neopren? 

Potápěčský skafandr je především navržen tak, aby vám při plavání zajistil pohodlí. Obvykle se vyrábí z neoprenu, který nepropouští vodu a chrání před vniknutím chladu. Kromě toho jsou neopreny zodpovědné za vysoký vztlak, takže se vyplatí je používat nejen pro potápění, ale i pro vodní sporty. Chrání pokožku před UV zářením a zabraňují působení mořské (slané) vody, která má negativní vliv na stav pokožky. Při potápění v hlubších vodách pěna chrání také před dravci žijícími ve vodě, takže se můžete vyhnout popáleninám nebo odřeninám od ostrých prvků. 

Typy potápěčských pěn 

Při hledání správné pěny pro potápění existuje několik typů podle výkonu: mokrá, suchá a polosuchá.  

  • Mokré potápěčské pěny - jsou určeny pro použití při vysoké teplotě vody, chrání tělo před přehřátím a dobře se hodí pro vodní sporty v malých hloubkách. Obvykle je tloušťka pěny neoprénu přibližně 2-3 mm, což umožňuje maximální volnost pohybu.  
  • Suché potápěčské pěny - zaručují úplnou izolaci proti vniknutí vody, takže se dobře hodí pro použití v chladnějších vodách. Obvykle se jedná o pěnu o tloušťce přibližně 6-7 mm.  
  • Polosuché potápěčské pěny - jedná se o přechodný model, který zcela nezabraňuje průniku vody, ale nepropouští ji jako mokré pěny. Jsou určeny pro použití při teplotách kolem 10-20 stupňů.  

Mezi typy potápěčských neoprénů patří ty s dlouhou nohavicí, které poskytují plnou ochranu před chladem, a ty s krátkou nohavicí. Druhá verze neoprénu se osvědčí při plavání v teplejších vodách. Na trhu jsou k dispozici také neoprenové obleky s krátkým a dlouhým rukávem a jednodílné dámské neoprenové obleky na plavání. 

3 mm, 5 mm, 7 mm - tloušťka potápěčské pěny 

Tloušťka potápěčské pěny je velmi důležitým parametrem, protože zajišťuje odpovídající tepelně izolační vlastnosti při plavání. Čím větší je tloušťka materiálu, tím menší jsou tepelné ztráty. Tloušťka potápěčské pěny se pohybuje od 1,5 mm až po 8 mm. Pro použití v teplejší vodě (do cca 20 stupňů Celsia) je vhodná 3mm potápěčská pěna. Pěna na potápění o tloušťce 5 mm je naopak určena pro vodní plochy s teplotou kolem 15-20 stupňů Celsia. Nejsilnější pěny o tloušťce 6 nebo 7 mm jsou určeny pro použití ve studené vodě.  

Bezpečný a funkční potápěčský neopren - jak vybrat správný model? 

Potápěčská pěna by měla správně sedět z hlediska velikosti. Příliš těsný materiál vás bude omezovat v pohybu a příliš volný materiál vás nebude dobře chránit před chladem a vniknutím vody. Tloušťku materiálu také přizpůsobte místu, kde se budete potápět. 

Kromě toho můžete najít potápěčské neopreny s různou délkou nohavic a také více či méně stavěné. Pro potápění v chladnější vodě volte neoprén, který zakrývá významné části těla. Pro plavání v teplých vodách si můžete vybrat neoprenový oblek s krátkými nohavicemi nebo jen jednodílný neoprenový oblek.  

Jak vybrat potápěčskou kombinézu pro vaše dítě? 

Aby dětský potápěčský oblek plnil svou funkci, musí být především správně přizpůsoben tělu a podmínkám, ve kterých bude používán. Přizpůsobte velikost svému dítěti tak, aby nebyl omezen pohyb ve vodě. Na druhou stranu tloušťka se nejlépe volí pro danou činnost, kdy pěny o tloušťce nad 3-4 mm budou dobře fungovat po dlouhou dobu ve vodě. Pokud má pěna chránit pouze před chladem nebo sluncem, postačí modely o tloušťce 2-3 mm. V závislosti na místě, kde se koupete, jsou pro děti nejvhodnější mokré nebo polosuché neopreny

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget