Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Silniční běžecké boty

Běžecké boty Tarmac u Sportano - vyberte si spolehlivý model 

Milovníci běhu dobře vědí, že správná obuv je nezbytnou součástí jejich výbavy, protože poskytuje tlumení a stabilitu při běhu v různých terénech. Začátečníci však často nevědí, že existuje rozdíl mezi běžeckou obuví na asfalt a běžeckou obuví na trail. Pokud obvykle běháte po tvrdém asfaltovém povrchu, bude první model obuvi fungovat perfektně. Ve sportovním obchodě Sportano najdete kvalitní asfaltovou běžeckou obuv profesionálních značek, jako jsou PUMA, Mizuno a ON

Pro běh po asfaltu - rozdíly oproti jiným typům běžecké obuvi 

Při běhu po asfaltu nebo jiném tvrdém povrchu je riziko zatížení chodidel a především kloubů mnohem větší. Při běhu v takovém terénu je třeba dbát na správné odpružení, což je důležité zejména pro lidi, kteří s běháním začínají, bojují s nadváhou nebo se vracejí k aktivitě po zranění. U outdoorové běžecké obuvi se největší pozornost zaměřuje na spodní část podrážky, která je opatřena výstupky neboli běhounem. Běžecké boty na asfalt mají prakticky rovnou podrážku, zatímco trailové boty mají drážky pro lepší přilnavost. 

Hlavní rozdíl mezi asfaltovou obuví a obuví pro trailový běh je v běhounu. Kromě toho není svršek u trailových modelů síťovaný, jako je tomu často u modelů pro pohyb po asfaltu. U terénní obuvi je svršek silnější, více tkaný a odolnější proti mechanickému poškození při běhu. Stabilizace v asfaltové obuvi se nachází ve většině modelů a je obvykle určena lidem s nadměrnou pronací (noha utíká dovnitř), aby chránila před nadměrným pohybem kotníku. V obuvi pro běh v náročném terénu je stabilizace často tužší.  

Běžecké boty na asfalt - můžete v nich běhat v terénu? 

Běžecké boty na asfalt mají vynikající tlumení, které je u trailových bot výrazně nižší, zatímco terénní boty mají tvrdší a pevnější konstrukci. Pro běh v náročném terénu se doporučuje zvolit vhodnou trailovou obuv. Je to dáno samotnou konstrukcí modelu, ale také jeho účelem. Terénní obuv má různorodý dezén, který zajišťuje přilnavost a zaručuje, že běh nezatěžuje klouby. Konstrukce svršku, která je u trailové obuvi silnější a často opatřená membránou, zaručuje odolnost vůči nečistotám a nepříznivým podmínkám. Pro běh po asfaltu je nejlepší zvolit speciálně navrženou obuv, protože to ovlivní nejen pohodlí, ale také bezpečnost.  

Výběr dobré asfaltové běžecké obuvi 

Při výběru obuvi pro běh po asfaltovém povrchu dbejte na to, aby měla dostatečné tlumicí vlastnosti. To je nesmírně důležité, protože obuv by měla při běhu po tvrdém povrchu dobře tlumit. Tlumicí prvky usnadňují překonání větší vzdálenosti a zároveň snižují sílu působící na svaly.  

Dobrá běžecká obuv na asfalt by měla být vyrobena z technických, rychleschnoucích materiálů, které mají dostatečnou propustnost vzduchu a odvádějí vlhkost na vnější stranu. Díky tomu zůstane vaše pokožka suchá a při běhu nedochází k odřeninám a otlakům. K tomuto účelu se nejčastěji používá síťovaný svršek nebo speciální technologie používané výrobci, které ovlivňují správné proudění vzduchu. Pokud hledáte obuv do každého počasí, je nezbytná vysoká voděodolnost nebo použití vodoodpudivých povlaků. Další prvky, jako je ochrana špičky a paty, přispívají k pohodlí při běhu a snižují riziko zranění.  

Při rozhodování o výběru dámských běžeckých bot na asfalt a pánských běžeckých bot na asfalt vybírejte správnou velikost. Příliš těsná obuv způsobuje nepohodlí, zatímco příliš volná obuv sklouzává z nohy a může vést k pádu a zranění. Obuv se doporučuje zkoušet přes cvičební ponožky a boty jsou obvykle o půl velikosti větší. 

Značky asfaltových běžeckých bot, na které se vyplatí vsadit 

V nabídce obchodu Sportano najdete kvalitní pánskou a dámskou běžeckou obuv na asfalt, která je vyrobena z odolných a prodyšných materiálů. Jsou ideální pro tvrdé povrchy. Vybavíme vás tou nejlepší asfaltovou běžeckou obuví od značek Mizuno, ON a PUMA. Výrobci použili technologie a moderní řešení, které poskytují vysokou úroveň tlumení a ovlivňují správné proudění vzduchu. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget