Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Skákací lana

Profesionální švihadla z řady Sportano

Kvalita švihadla, použité technologie a materiály mají velký vliv na účinnost tréninku. V nabídce Sportano najdete vybraná švihadla té nejlepší kvality, která jsou ideální jak pro začátečníky, tak pro pokročilé sportovce.  

Jaké švihadlo zvolit pro trénink?

Švihadlo si vyberte podle toho, co hodláte trénovat. Mohou být vyrobeny z kůže, PVC nebo dokonce z oceli. Každý typ má jiné vlastnosti. Za pozornost stojí také umístění LCD počítadla na rukojeti švihadla, které bude měřit účinnost tréninku.  

Švihadlo pro kardio trénink

Pro efektivní kardio trénink se hodí švihadlo z kvalitního polyesteru. Díky ergonomickým rukojetím z ABS plastu navíc švihadlo pro kardio správně drží v ruce a zajišťuje stabilní úchop

Boxování přes švihadlo

Pro trénink boxu je nejlepší zvolit rychlostní skokany z kůže nebo oceli, které si zachovají nejvyšší úroveň odolnosti. Kožená švihadla jsou odolná proti roztržení, zatímco ocelová, která mají navíc silikonový potah, vykazují vysokou odolnost.  

Švihadla na skákání přes bedny jsou o něco těžší, takže by měla mít pohodlný neklouzavý úchop, podpořený ložiskovými systémy, které se postarají o plynulost každého skoku. Pokud vám záleží na náročném tréninku, vyberte si švihadla s ocelovými závažími umístěnými v rukojetích. 

Crossfit švihadlo

Rychlost a odolnost jsou doménou crossfitových švihadel. Modely vyrobené z plastu nebo kovu se vyznačují vysokou odolností. Důležitým prvkem jsou také profilované rukojeti, které jsou u crossfitových švihadel obvykle vyrobeny z hliníku nebo odolné PVC pěny, která zachovává protiskluzové vlastnosti a zajišťuje pevný úchop

Fitness švihadlo 

Fitness je o rychlosti a lehkosti. Fitness švihadlo vyrobené z PVC bude ideální pro trénink v hale, zatímco švihadlo vyrobené z TPU bude díky své odolnosti vhodné pro venkovní aktivity na tvrdém povrchu. Fitness švihadla by měla být navíc vybavena speciálními ložiskovými systémy ABEC, které se starají o plynulost každého pohybu.  

Nákup švihadla na cvičení: na co si dát pozor?

Pro zachování pevného úchopu se vyplatí zvolit tvarované rukojeti z PVC nebo ABS, které jsou odolné a mají protiskluzovou úpravu. Důležitý je také materiál konstrukce - švihadla na cvičení, stejně jako švihadla z PVC, jsou přiměřeně lehká. Řemínky, ocelová a hliníková lana jsou těžší a rychlejší, takže se hodí zejména pro silový trénink. Důležitá je také stabilita, proto jsou některé modely švihadel vybaveny pohyblivou objímkou, která zajišťuje plynulý pohyb a zabraňuje kroucení lana.  

Nejdůležitější je zvolit délku švihadla pro daný cvik - příliš dlouhé švihadlo se zamotává a příliš krátké vyžaduje nepřirozené, vysoké skoky. Délku však lze zvolit individuálně. Postavte se oběma nohama doprostřed švihadla a táhněte švihadlo podél těla. Pokud vám oba konce sahají kolem ramen, je délka švihadla vhodná. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget