Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Pomůcky pro posilování břicha

Cvičení na břicho - vyberte si správně se Sportanem

Kategorie Přístroje na cvičení břicha ve sportovním obchodě Sportano.cz nabízí různé vybavení, s nímž můžete doma posilovat přímé, šikmé a příčné svaly a dosáhnout uspokojivých výsledků. Výběrem produktů renomovaných značek: inSPORTline, Schildkröt, Pure2Improve, SKLZ nebo adidas máte záruku vysoké kvality a trvanlivosti vybavení. 

Cvičební pomůcky na břicho - kterými se vyplatí vybavit?

Břišní trenažéry podpořené vyváženou stravou a pestrým tréninkem zvýší účinnost oblíbených cviků na tzv. "six-pack" a zároveň pomohou udržet optimální držení těla při pohybu. Lze je využít i k obohacení tréninku dalších částí těla, např. bradla na kliky aktivují svaly hrudníku, ramen a paží a kolébka na cvičení břicha zajistí také silná záda. 

Tréninkové kolo/AB Wheel 

Rehabilitační kolečko nebo cvičební válec, případně kolečko AB nebo AB Roller, je zařízení sestávající z jednoho nebo dvou koleček spojených kovovou tyčí, která vyčnívá na obou stranách a slouží jako rukojeť. Rukojeti cvičebního kola jsou potaženy protiskluzovým materiálem, který je navržen tak, aby poskytoval pohodlné a bezpečné uchopení. Rehabilitační kolečko umožňuje provádět pohyby dopředu, dozadu a do stran, a pro pokročilé uživatele také ze stoje.  
 Dvoukolová verze je ideální pro všechny úrovně tréninku, zatímco jednokolová verze, která vyžaduje dobrou rovnováhu, je určena především pro pokročilé uživatele. AB Wheel může mít místo rukojetí speciální plošiny pro nohy (což umožňuje zpestřit oblíbené prkno/plank) nebo systém regulace odporu. 

Kolébka pro břišní svaly

Multifunkční konstrukce ve tvaru kolébky izoluje břišní svaly od bederní a krční páteře. Tím se zvyšuje účinnost cviků na břicho a odstraňuje se riziko přetížení zad způsobené především nesprávnou technikou. Kolébka na břišní svaly má obvykle několik možností úchopů pro zpestření tréninku a polstrovanou opěrku hlavy, která zmírňuje tlak na krk a pomáhá udržovat správné držení těla.

Push-up kolejnice 

Mohou mít podobu robustních rukojetí potažených odolným neoprenem nebo gumou nebo oboustranných disků. Madla pro push-up umožňují rovnoměrné rozložení tělesné hmotnosti během cvičení, čímž se snižuje riziko zranění a přetížení zápěstí.  
Push-up disky nebo kluzné podložky mají jednu stranu určenou pro trénink na površích, jako je laminát a dlaždice, a druhou pro umožnění pohybu na materiálech odolnějších proti uklouznutí, jako je koberec nebo předložka. Dobře poslouží nejen k procvičení břišních svalů, ale také ke zlepšení rovnováhy, pohybové koordinace a stabilizace.

Přístroje na cvičení břicha nebo kliků - na co se zaměřit před nákupem?

Aby cvičební pomůcka na břicho nebo kliky prošla testem a pomohla rozvíjet silné a pěkně definované svaly, je třeba věnovat pozornost materiálu, ze kterého je vyrobena. Měla by být trvanlivá a odolná proti poškození. V případě kolečka AB Roller se může jednat o vyztuženou plastovou hmotu nebo ocelovou tyč s neoprenovými úchyty a gumovým běhounem na kolečku, který zabraňuje uklouznutí na podlaze. Vybírejte si například kluzáky pro kliky vyrobené z plastu ABS v kombinaci s pěnou EVA a při rozhodování o madlech pro kliky volte robustní kovové modely s neoprenovými nebo gumovými podložkami. Pokud hledáte rozmanitost a progresi, zvolte rotační kliky, které umožňují otáčení rukojetí o 90 stupňů. 
  
Při výběru kolébky na cvičení břicha si například vyberte ocelový model s protiskluzovými pěnovými částmi a pohodlným polstrováním hlavy odolným proti oděru. Ujistěte se, že vybavení má správnou velikost pro vaše parametry - to zajistí bezpečné a pohodlné cvičení. 
Ujistěte se, že zařízení má správnou nosnost (maximální hmotnost uživatele) pro bezpečné a pohodlné cvičení. Důležité jsou pohodlné a protiskluzové rukojeti (např. pogumované nebo potažené neoprenem).   
Na Sportano.cz jsme shromáždili břišní cvičení kolébky, tréninková kola, push-up zábradlí a další pevné fitness příslušenství, s nimiž, se správně vyváženou stravou, dosáhnete uspokojivých výsledků bez ohledu na vaši úroveň tréninku.

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget