Doručení zdarma při objednávce nad 999 Kč.

Doprava zdarma se nevztahuje na velkoobjemové zásilky.

Více o způsobech doručení
30 dní na vrácení od data doručení. Zjistěte, jak podat žádost o vrácení zboží
Většinu produktů odesíláme do 24 hodin.

Doba vyřízení objednávky se může lišit v závislosti na dostupnosti produktu a zvoleném způsobu doručení.

Zjistěte si podrobné informace
Nav switch

Zadejte hledané slovo a zobrazí se návrhy.

Medicinbaly

Softbalové míče: všestranné cvičební pomůcky na Sportano.cz

Od klasického míče přes crossfitový slam ball až po verzi s držadly. V kategorii medicinbalů ve sportovním obchodě Sportano najdete specializované vybavení jak pro rehabilitaci, tak pro silový trénink nebo všeobecný rozvoj. Nabízíme robustní a odolné medicinbaly renomovaných značek, jako jsou: jejichž výrobky s oblibou používají světoznámí sportovci i milovníci aktivního životního stylu.  

Jak vybrat správnou váhu medicinbalů?

Správná hmotnost medicinbalu vám pomůže správně provádět konkrétní cvik a umožní vám také správně postupovat. Výběr závisí na úrovni trénovanosti, síle a znalostech techniky cvičení.  

Medicinský míč 1-4 kg 

Dobrá volba pro začátečníky, kteří se potřebují naučit správnou techniku používání medicinbalu a pomalu si zvyšovat kondici. Měkká závaží o hmotnosti 1-4 kg jsou také ideální pro vytrvalostní, koordinační, vysoce intenzivní cvičení a rehabilitaci. 

Medicinský míč 5-10 kg 

Softbalové míče v této váhové kategorii budou vhodné pro delší trénink, při kterém již pracujete na větší svalové síle, rychlosti, efektivitě a přesnosti pohybu.  Umožňují postupné zvyšování intenzity cvičení ve stoje, vsedě nebo vleže. Pro pohodlnější cvičení si můžete vybrat medicinbal s držadly, například značky InSPORTline. 

Medicinský míč nad 15 kg 

Obvykle se jedná o medicinbaly určené pro pokročilé sportovce, kteří chtějí zlepšit svou výbušnou sílu nebo vytvarovat postavu. Při výběru medicinbalů o hmotnosti 15 kg a více je vhodné zvolit odolný, neklouzavý materiál s dobrou přilnavostí a vysokou odolností proti vlhkosti, jako je přírodní kůže nebo kvalitní plast.  

Klasický míč, slam ball, wall ball, s držadly. Jaký typ medicinbalu si mám vybrat? 

Při výběru medicinbalu je kromě hmotnosti důležité, pro jaké cvičení jej budete používat. Klasický model se hodí pro rehabilitaci a začátečníky, zatímco slam ball vám pomůže pracovat na dynamice a posilování svalů. Věnujte pozornost materiálu - nejlepší volbou budou medicinbaly vyrobené z vysoce kvalitní gumy (neklouže, má velmi dobrou přilnavost) nebo syntetické kůže (odolné, odolné proti vlhkosti). 

Klasický medicinbal 

Tradiční model medicinbalu má obvykle povrch s dvojitou texturou, která zvyšuje přesnost úchopu. Používá se pro plyometrický trénink (cviky, které využívají přirozený svalový cyklus, tj. protažení-zkrácení), tj. dřepy, sedy-lehy, výpady atd. 

Slam ball 

Slam ball je silnější a pružnější než klasický medicinbal. Obvykle se plní pískem nebo gelem, takže se neodráží. Je ideální pro cvičení na zlepšení dynamiky a kondice a na posílení tricepsů, ramen nebo hýždí. Je vhodný pro kruhový trénink, intervalový trénink typu HIIT nebo crossfit. 

Medicínský nástěnný míč 

Míč na zeď je velký míč vyrobený z odolného materiálu odolného proti povětrnostním vlivům. Používá se pro silová a technická cvičení, včetně oblíbených wall ball shots, tj. dřepů s medicinbalem vyhozeným nahoru / dopadajícím na zeď.  

Medicinský míč s držadly 

Přítomnost protiskluzových úchytů (jednoho nebo dvou) po stranách tohoto medicinbalu umožňuje bezpečné uchopení, větší rozsah pohybu a vysoce dynamické cvičení.    

Kvalitní medicinbaly jsou k dispozici u společnosti Sportano a lze je úspěšně používat při nápravné gymnastice, rehabilitaci nebo při silovém tréninku. Pravidelné cvičení s jejich použitím mimo jiné: zlepšuje pohybovou koordinaci, rovnováhu a svalovou sílu. 

Rozbalit popis Sbalit popis
heureka widget